pojazd terenowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

pojazd terenowy

#1 Post autor: kosci »

Witam
Aparat uległ wskrzeszeniu i można coś zapostować, a w zasadzie zadebiutować :)
Na początku miała to być koparka ale tak jakoś nie wyszła :P Powstał za to trzy osiowy pojazd terenowy z ruchomymi osiami.
Jak przystało na pojazd prototypowy został on przetestowany na torze przeszkód z zapewnieniem całkowitego bezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem czuwał szef straży pożarnej oraz panowie ze sprzętem pierwszej pomocy (łopatą i kilofem xD).
Całość testu była rejestrowana na kamerze aby można było przeanalizować wyniki i wprowadzić ulepszenia.
Na kierowce testowego wybrano młodą panią z centrum kosmicznego. Posiada ona bardzo bogate doświadczenie z nietypowymi pojazdami. To ona testowała pierwszą na świecie łódź podwodną z odkrytym dachem czy choćby pionowy samolot poziomego startu.
Dodatkowo byłem tam ja. Reporter w Kapeluszu :). Niestety nie pozwolono mi oficjalnie wnieść aparatu natomiast nikt nie zwrócił uwagi na guziki z napisami typu 7 mega pixels :)
(Tylko nie pytajcie jak zrobiłem zdjęcia na których sam jestem lub które są z góry, tajemnica zawodowa).
Na początek zdjęcie poglądowe toru testowego:

Obrazek

A tutaj prezentuję pojazd w akcji:
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie pytajcie jak zrobiłem to zdjęcie:
Obrazek

A tu całość na Brickshelf. (jeszcze nie upubliczniona)
Pozdrawiam Reporter w Kapeluszu.

----------------------------------------

Z góry przepraszam za słabą jakość zdjęć i nie najlepsze obrobienie. Obiecuje, że sie poprawie. Ta cała grafika to dla mnie czarna magia.
Koło środkowe wygląda jak wygląda, zostało poskładane z 4 części za pomocą kleju i lutownicy.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-01-05, 17:55 przez kosci, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Mechnicznie pojazd ciekawy, raczej rzadko sie spotyka takie rozwiazania w skali minifig. Estetycznie za to nie zachwyca. Scenka ciekawa.

Two-Faced

#3 Post autor: Two-Faced »

Popieram przedmówcę. Zawieszenie pomysłowe. Natomiast nadwozie za mało "designerskie".
Co do obróbki zdjęć, to skoro na chwilę obecną grafika Cię "gryzie", to możesz robić zdjęcia na dużym arkuszu białego papieru. O ile pokombinujesz z dobrym naświetleniem (mi się to nie udaje :P ) to powinno wyjść ładnie.

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#4 Post autor: kosci »

mówisz arkusz papieru, potestuję na razie pomyslalem sobie aby nie lapac "obcych elementow" - dobudowywac kawalki murow, budynkow, czegos aby cale tlo zdjecia bylo w klockach

Darth Sion

#5 Post autor: Darth Sion »

Fajnie mechanicznie nieciekawie estetycznie. Nie czuje że rymuje xD
A ja już wiem jak je zrobiłeś :P
Ostatnio zmieniony 2008-01-05, 23:12 przez Darth Sion, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ