[MOC] Pechowa królowa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#16 Post autor: Iskra »

szarikm pisze: Iskro Inspirowałaś się czymś, jak robiłaś to tajemne przejście?
Raczej nie.
szarikm pisze: Co to za sznureczek, na którym wisi landszafcik?
To sznurek stąd: http://peeron.com/inv/sets/3052-1 . Jest dłuższy, tylko sprytnie pozawijany z tyłu na roundplate'ach.
szarikm pisze: jeszcze jedno: w sumie to dobre światło Ci wyszło przy fotografowaniu tajnego korytarza - takie nie bezpośrednie.
Z latarki.;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#17 Post autor: V1 »

Bardzo fajnie to wszystko wygląda, świetne łoże (choć złote piramidki wyglądają akurat nieco od czapy), okno razem z całym tym fragmentem muru, zasłony, miny wszystkich. Zadowolony król - 'no, wreszcie polowanie skończone, teraz zapoluję na MOJĄ królową' :) i kot czający się na mysz. Poza szafą kominek też sprawia wrażenie tajnego przejścia - jakby był obracany.

Bardzo mi nie pasuje, że drzwi wejściowe nie są zupełnie podkreślone rzeźbą ściany. Okno jest tak ozdobnie obmurowane, a tu, w płaskiej gładkiej ścianie drzwi po prostu nagle SĄ.
Spękania kolumn chyba za bardzo opierają się na niedociskaniu klocków zamiast na skosach, ale może to tylko moje wrażenie. I dlaczego się znęcasz nad nietoperzem!?!? Biedne małe wystraszone stworzonko przykuć do ciężkiego łańcucha!...
\/1 ______________

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#18 Post autor: TruckeR »

To tajne przejście jest takie dośc ponure, hmm. Nie wiesz może, czy uciekającemu panu udało się stamtąd wydostać, czy też skończył jak tamten lekko rozleciany jegomość leżący pod pajęczyną? :) Jak dla mnie świetny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie, mimo, że te całe zamki już powoli mnie denerwują, to jednak obok niektórych prac trudno przejśc obojętnie. Ta jest jedną z nich..
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Hippotam

#19 Post autor: Hippotam »

TruckeR pisze:te całe zamki już powoli mnie denerwują
Faktycznie, jakos mniej ciezarowek ostatnio :-D

Nexus 7

#20 Post autor: Nexus 7 »

Ze praca jest swietna to juz wiadomo. Bardzo interesujacy temat, ciekawe dlaczego akurat dziewczynie przyszedl do glowy ... :-) Zwroccie uwage na sam tytul - nie "Zdradzony krol", ani "Niewierna bialoglowa" tylko "Pechowa (!) krolowa".

Hippotam

#21 Post autor: Hippotam »

Nexus 7 pisze:Zwroccie uwage na sam tytul
I bardzo dobrze. Jako feminista mogę tylko przyklasnąć. Wyobraź sobie taka scenka, ale z zamienionymi rolami - krolowa wkracza do sypialni, a tutaj goły król i uciekajaca tajemnym przejsciem metresa. Tytul "Pechowy krol" aż sie narzuca, prawda? Dlaczego więc tutaj mialoby byc inaczej?

crises

#22 Post autor: crises »

Bardzo dobry pomysł na scenkę. Super szczegóły, a zwłaszcza poroże, szafa, kochanek ze spodniami w garści, kominek, pościel na łóżku i tajne przejście. Właściwie to nie ma się do czego przyczepić. Może tylko do takich drobiazgów jak strasznie ostre światło na drugim zdjęciu i lekka masakra edycyjna na trzecim w górnej części.
Część dywanu z frędzlami chyba nie jest przyczepiona do części zasadniczej?

Nexus 7

#23 Post autor: Nexus 7 »

Hippotam pisze:Tytul "Pechowy krol" aż sie narzuca, prawda?
Nie. Nadal bylaby to "Zdradzona krolowa" albo "Niewierny malzonek"

Hippotam

#24 Post autor: Hippotam »

Nexus 7 pisze:Nie. Nadal bylaby to "Zdradzona krolowa" albo "Niewierny malzonek"
A to przepraszam. Cos czepliwy dzis jestem, sorry (syndrom dnia następnego?)

Nexus 7

#25 Post autor: Nexus 7 »

Hippotam pisze:A to przepraszam. Cos czepliwy dzis jestem, sorry (syndrom dnia następnego?)
Nie, to ja sie czepiam, mialo byc na wesolo.
A co do dnia nastepnego to i tak jestes juz o 7 godzin "zdrowszy" ode mnie :-)

Mrutek

#26 Post autor: Mrutek »

Nexus 7 pisze:Ze praca jest swietna to juz wiadomo. Bardzo interesujacy temat, ciekawe dlaczego akurat dziewczynie przyszedl do glowy ... :-) Zwroccie uwage na sam tytul - nie "Zdradzony krol", ani "Niewierna bialoglowa" tylko "Pechowa (!) krolowa".
Pechowa królowa ponieważ nie doszła bo kochanek wyszedł kiedy król wszedł...
Po za tym bardzo pomysłowe i z poczuciem humoru.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#27 Post autor: Iskra »

V1 pisze:szafą kominek też sprawia wrażenie tajnego przejścia - jakby był obracany.
Początkowo kilku kochanków miało uciekać kilkoma wyjsciami, miedzy innymi przez obracany kominek, ale uznałam, że wtdy scena mogłaby się stac nieczytelna - o co chodzi, skad tu tyle ludzi itd.
crises pisze:Część dywanu z frędzlami chyba nie jest przyczepiona do części zasadniczej?
Nie jest, jest tylko dosunięta. Zastanawialam się,czy ktoś zwróci uwagę,że na zdjęciu minimalnie się to porozsuwało.


Jeszcze raz dziękuję wszystkim za komentarze.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: [MOC] Pechowa królowa

#28 Post autor: lugomina »

Iskra pisze:Jak w opisie - praca na potrzeby CCC (Castle Spaces). Jak mam nadzieję widać, scenka przedstawia powrót króla do sypialni w niezbyt trafionym momencie... :)
Fan-tas-ty-czne! Cudowna scena, cudowna praca, miodzio po prostu :) :) :)
Bardzo sprytnie zbudowane i pelno ujmujacych szczególów! Ta koldra nakrywajaca królowa za pomoca przodu samochodowego (slopo-wedgu czy jak to sie tam nazywa), winko rozlane na podloge, szafa z przerazonym amantem, który trzyma spodnie w reku, kotek czajacy sie na tajemnicza mysz z tajemnego przejscia, pomyslowe kotary z tych wedges samolotowych z których trudno cos innego zrobic, no i mistrzowski dywan!
Co do humoru, to wg. mnie jedna z najsmieszniejszych 00453005_0000002owych prac roku 2007, obok napadu kaczek na zamek i sceny od lat 18 z maskami z Batmana :) :) :)
Mam nadzieje, ze cos wygrasz na CCCV, bo zaslugujesz przynajmniej na honorable mention :)
Gratuluje pomyslu, zycze wygranej i wielu, wielu nastepnych takich prac :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-12, 19:18 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ