[MOC] Big Bud Tractor

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#16 Post autor: pitrek02 »

Emilus pisze:Bo napisałem ZAINSPIROWAŁ MNIE a nie WZOROWAŁWEM SIĘ NA NIM lub TO JEGO MODEL a to subtelna różnica.

Cóż forumowicze, ze zdziwieniem zarejestrowałem, że choć to forum o TECHNICU a nie MODEL TEAM, poza tym wyraźnie napisałem że zbudowałęm tego MOCA nie z chęci idealnego odwzorowania ciągnika rolniczego tej klasy, ale aby sprawdzić pewne patenty (z tego co wiem tak ułożonych silników el. nikt z was do tej pory na forum nie prezentował, ale mogę się mylić), to jakoś nikt nie interesuje się jak taki układ pracuje w praktyce, i jak wogule pracuje tu mechanika. Same głosy o studach, kabinie i światełkach, ale ok.
Przeczysz, to sobie sam...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

Wygląd też jest istotny. Nawet jeśli na niczym się nie wzorowałeś, model powinien wyglądać realistycznie. Widziesz Emilus, jak mało osób komentuje Twoje MOCe to Ci źle. Jak teraz komentuje je osób więcej, to też niedobrze. Mamy rozumieć że albo Cię chwalimy albo mamy się zamknąć?

Fistach

#18 Post autor: Fistach »

sariel pisze:Wygląd też jest istotny
Piotrek Builder pisze:Dopowiadasz, że nie jest to MT, ale technic... a tu się tylko liczy funkcjonalność...
@Piotrek no bez jaj wygląd też się liczy ale nie w rozumieniu MT:)
Sariel pisze:Widziesz Emilus, jak mało osób komentuje Twoje MOCe to Ci źle. Jak teraz komentuje je osób więcej, to też niedobrze. Mamy rozumieć że albo Cię chwalimy albo mamy się zamknąć?
Nie ma sensu zaczynać tej dyskusji w tym miejscu. Tutaj rozmawiamy o MOCu.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#19 Post autor: Emilus »

Nie chciałem takiej dyskusji a jeśli kogoś niepotrzebnie sprowokowałem, przepraszam.

Sariel niniejszym przyjmuję krytykę i milknę. A MOCA niech opiniuje ten kto ma ochotę i jak ma ochotę.

Dziękuję bardzo za wszystkie opinie, a w najbardziej za krytyczne choć sam wiem że ten MOC jest ślepą uliczką. Teraz moje konstrukcje pójdą w innym kierunku.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Nie chodzi mi o to żebyś milknął - nikt Ci nie broni reagować na krytykę czy nawet ją odpierać. Czerwona lampka zapaliła mi się w momencie kiedy zacząłeś pisać o "tych od średniowiecznych zamków" sugerując że nie powinni się wypowiadać o Twojej pracy. Moim zdaniem mogą się o niej wypowiadać wszyscy, i tacy którzy budują wyłącznie zamki, jak i ci którzy niczego nie budują. Mnie osobiście cieszy kiedy moje MOCe komentuje ktoś nie-Technicowy, znaczy to że coś go w danym MOCu zainteresowało mimo teoretycznych podziałów gatunkowych.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#21 Post autor: Żbik »

Zacznę może od tego, że model jest raczej siermiężny, nawet jak na Technic. Zdjęcia są też kiepskie, ten żółty leci w zieleń. Ale zakładam, że to niedobory sprzętowe...

Druga rzecz, piszesz, że:
Emilus pisze:w praktyce traktor koszmarnie skręca
I odpowiem też Tobą, bo:
Emilus pisze:skręt w ciągniku realizowany jest jednym siłownikiem
może więc lepiej ten siłownik z podnośnika wykorzystać do skrętu? A sam podnośnik zrobić na zębatkach?

Ten kardan w przegubie jakoś "pod górkę" idzie? Nie w poziomie?

Poza tym jeśli chcesz więcej uwag na temat techniki, to zarzuć zdjęcia odsłaniające jakieś detale. Na tych niewiele widać poza ogólną bryłą modelu.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#22 Post autor: Emilus »

może więc lepiej ten siłownik z podnośnika wykorzystać do skrętu? A sam podnośnik zrobić na zębatkach?

Ten kardan w przegubie jakoś "pod górkę" idzie? Nie w poziomie?
MAsz to napisane już, traktor koszmarnie skręca nie z powodu siłownika (jeden wystarcza) a z powodu braku dyfrów na osiach więc przy łamaniu koła się nie obracają tylko trą a że są podwójne to i opory duże.

tam są dwa kardany bo poziom wyjścia napędu przed zawiasem jest różny od tego za zawiasem stąd dwa kardany jeden za drugim.

Lepsze zdjęcia zrobię jutro, bo potem model leci na przemiał

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#23 Post autor: Żbik »

Emilus pisze:MAsz to napisane już, traktor koszmarnie skręca nie z powodu siłownika (jeden wystarcza) a z powodu braku dyfrów na osiach więc przy łamaniu koła się nie obracają tylko trą a że są podwójne to i opory duże.
powtórzyłeś tylko to, co już napisałeś. Ja pytam/sugeruję rozwiązanie tego problemu.
Emilus pisze:tam są dwa kardany bo poziom wyjścia napędu przed zawiasem jest różny od tego za zawiasem stąd dwa kardany jeden za drugim.
A dlaczego są różne poziomy? W ten sposób tez tracisz moc. Postaraj się zrównać wysokość mostów i wtedy jeden kardan wystarczy. Zyskasz na elegancji i mocy.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#24 Post autor: Emilus »

Nie, myślę że problem to konstrukcja samych mostów, wiesz Żbik nie chodzi o siłowe przepychanie - szkoda klocków a jeden siłownik robi to w "miarę" delikatnie. Po prostu w takim układzie pojazdu z centralnym zawiasem, POWINNY być co najmniej dyfry na mostach co miała moja wcześniejsza ładowarka i nie było problemu. Teraz wiem że to rozwiązanie jest zdecydowanie gorsze a jeśli chodzi o dzielność w terenie, to powinny być co najwyżej blokowane.

Kardany nie mogą być w jednej lini z racji tego, że obrotnica (dzięki której nie musi być żadnej wahliwej osi) jest montowana inaczej do przedniego wózka a inaczej do tylnego - stąd różnica poziomów. Ale to nie problem, moje poprzednie konstrukcje (np. ładowarka) też tak miały i było ok. Tam nie ma za dużych strat mocy, zresztą w tym przypadku jest to konieczne i tyle.
Ostatnio zmieniony 2008-01-02, 20:58 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#25 Post autor: Żbik »

Emilus pisze:zresztą w tym przypadku jest to konieczne i tyle
No skoro konieczne, to dyskusja ustaje :)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#26 Post autor: Emilus »

No skoro konieczne, to dyskusja ustaje :)
można byłoby to zmienić ale wiązałoby się to z całkowitą przebudową części modelu, czego mi się już nie chce robić z racji mowego pomysłu. Ciągnik więc idzie na przemiał jako konstrukcja nieudana moim zdaniem ale jak to mówią na błędach się człek uczy...

Kilka obiecanych zdjęć pokazujących szczeguły techniczne:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zgodnie z zaleceniami wywaliłem skrzynie/wanny

ODPOWIEDZ