[MOC] Tree truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
luigi086

[MOC] Tree truck

#1 Post autor: luigi086 »

Witam szacowne grono forumowiczów. Właśnie do was dołączyłem :) jestem nawróconym lego fanem;) po długiej przerwie powróciłem do nich:)

A więc przejdzmy do tematu. Zaprezentować chce tree truck'a którego zbudowałem opierając się min. o zestaw 8285. Jest to jego faza wstępna, pozbawiona jeszce silnika z racji braków materiałowych;) [img]http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2886062[/img]


Jest to model zainspirowany tree truckiem scanii, posiada on HDS sterowany 4 siłownikami, ręcznie rozkładane podpory, tylne osie przekazuja napęd na atrapę silnika (6 cylindrów widlasty system), przednie koła skretne(sterowanie pokretłem na dachu) dwa dyferencjały w tylnych osiach, zbiornik Air Tank do obsługi pneumatyki.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=291276 link do galerii; narazie mało zdjęc ale niedługo to uzupełnie

licze na komentarze, może jakieś rady, mam zamiar go zmotoryzowac i zmienic tylne zawieszenie troszke.
Ostatnio zmieniony 2008-02-05, 15:53 przez luigi086, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Witaj na Forum :)

Zmniejsz rozmiar zdjęć wrzucanych na BS. Te aktualne wczytują się wooolno :(

A co do ciężarówki:
Nie podoba mi się to w jaki sposób wyginają się te połączone siłowniki.
Dwa siłowniki starego typu można połączyć w ten sposób:
Obrazek

I od kiedy drewno ładuje się za pomocą haka? ;)
Proszę o jakiś ładny chwytak :)

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

Mniejsze zdjęcia poproszę... 6 megapikseli to lekka przesada dla mojego łącza ;)

Okiem systemowca patrzącego na miniaturki, bo załadowanie pełnych zdjęć za długo trwa, jest nawet przyzwoita. Szkoda tylko, że nie ma drewna ;). Ze zmotoryzowaniem chyba nie powinno być problemów, zdaje się, że wystarczy podłączyć silnik i będzie jeździć ;).

PS. Jak wstawiasz zdjęcia przy pomocy Obrazek, to adres musi mieć końcówkę *.jpg. Na Brickshelfie żeby się do niego dokopać musisz tak długo klikać na zdjęcie, aż pokaże się na białym tle - wtedy już powinien być dobry adres.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Tree truck
to jest np. to:
Obrazek
:)

To, co zbudowałeś nazywa się raczej 'LOG truck'.


Ciężarówka jest niezła, tylko szkoda że nie dłuższa, albo mogłaby mieć np. jednoosiową przyczepkę podpierającą ładunek (nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale czasem widuję takie na mieście, przy przewozie np. latarni).
\/1 ______________

luigi086

#5 Post autor: luigi086 »

Co do zdjęć to ja z nimi nie mam problemu:P ale kolejne beda juz dostosowane.

O i już pierwszy pomysł podsuniety odnosnie połaczenia siłowników- przetestuje:)

Chwytaka narazie nie będzie w związku z problemami czasowymi, ale w wersji full ostatecznej jest przewidziany.


A co do jej długosci to pozostanie taka a gdy troszke ogarne inne sprawy mam zamiar dobudowac przyczepę dwu osiową, a to o czym napisałeś stosuje sie w troszke innym typie cięzarówki; ta jest wykorzystywana do transportu juz obrobionego drewna w krótkich balach, a ta o której wspomniałeś służy do transportu długich pni w związku z czym hds musiał by być z przodu paki:) ale dzięki za konstruktywne uwagi

luigi086

#6 Post autor: luigi086 »

[Zdjęcie usunięte bo ważyło PÓŁTORA MEGA!!! - Sariel]
Ostatnio zmieniony 2008-01-18, 13:53 przez luigi086, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

luigi086, nie popełniaj double postingu ;)

Znaczniki do zdjęć wyglądają tak :)
Obrazek

A co do ciężarówki:

Pracuj dalej, bo może z tego być bardzo fajny model :)

luigi086

#8 Post autor: luigi086 »

Błąd zauważyłem już po wstawieniu postu:) zastanawiam się teraz nad zrobieniem chwytaka, więc może w najbliższych dniach uda mi się go dołączyć... zastanawiam się tylko czy do napędu użyć starego silnika czy lepiej zainwestować w jakiś nowy...

Grand

#9 Post autor: Grand »

V1 w gwoli ścisłości to co pokazałeś to "truck on the tree"

"LOG truck" ? Częściej używa się logging truck. :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-18, 13:48 przez Grand, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

luigi086,

- nie powtarzamy dwóch postów pod rząd, zamiast tego używamy opcji EDYCJA na pierwszym poście
- zrobiliśmy błąd w poście, widzimy że coś jest nie halo - używamy opcji EDYCJA na tym poście
- NIGDY, pod ŻADNYM pozorem nie pokazujemy w poście zdjęć wielkości PÓŁTORA MEGA. To chyba nowy rekord forum. Zdjęcia wielkości do powiedzmy 150 kB są w pełni akceptowalne. Twoje jest dziesięciokrotnie większe, co na pewno przyda się kiedy ktoś będzie chciał zrobić z niego billboard, ale nie kiedy ktoś chce je po prostu zobaczyć na forum

Powtórka dublepostingu lub wklejania _cholernie_ wielkich zdjęć poskutkuje ostrzeżeniem.

luigi086

#11 Post autor: luigi086 »

Ok już się poprawiam;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=56207#56207]Instrukcja wklejania na forum pomniejszonych zdjęć[/URL]. Zachęcam do lektury.

ODPOWIEDZ