[Legoland] - Billund

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[Legoland] - Billund

#1 Post autor: V1 »

Dzien dobry!

Mam trzy proste pytania w zw. z w.w. :)

Czy bilet opisany na stronie Lego : "2009 seasonpas adults 13-64 years (4/4 - 29/11)"
uprawnia do wejscia kazdego dnia (tzn. jestem tam przez miesiac i codziennie ten bilet moge wejsc) ?

Czy ktos zna mozliwie tanie miejsce noclegowe w okolicach (tak nie dalej niz 30 km od Legolandu) - 2 dorosle + 2 dzieci ?

Po ile jest browar w Danii i czy mają tam paprykarz szczecinski?


Z góry dziękuję :)

V1
Ostatnio zmieniony 2009-08-08, 16:29 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Legoland Billund

#2 Post autor: dmac »

1) Season Pass upoważnia do włażenia ile razy zechcesz, do końca sezonu. Z drugiej jednak strony, bilet dwudniowy wystarcza aż nadto. No, chyba, że planujesz więcej wyjazdów w tym roku.

2) Zdefiniuj "tanie" :) . Jak zacząłem oglądać tanie miejsca w pobliżu Billund, to okazało się, że ich taniość polega na tym, iż za pościel, prąd i wszystko inne trzeba dopłacić osobno. Skończyło się więc na hotelu Svanen - może i nie tanio, ale za to wygodnie i 500 m od Legolandu :D .

3) Absolutnie wszystko w Danii jest drogie, a co do paprykarza (-rzu ?), to jeśli tylko będziesz jechał przez Szczecin.... (Choć pewnie dziś ten specyjał można kupić w całej Polsce.)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Lynks
Posty: 3
Rejestracja: 2007-06-19, 19:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3 Post autor: Lynks »

AD browar
Będąc w Danii w zeszłym roku raczyłem się piwem Harboe Pilsner - najtańsze co udało się znaleźć w tamtejszych supermarketach (1,75 DKK + 1DKK kaucja za butelkę 0,33), z tego co pamiętam Calsberg był niecałą koronę droższy. Oczywiście nie jest problemem znaleźć piwo droższe i prawdopodobnie smaczniejsze ale wyżej wymienione absolutnie zaspokajało moje potrzeby :)
Paprykarzu szeczecińskiego niestety nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 2009-08-03, 21:43 przez Lynks, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Ja byłem w Danii 3 tygodnie temu więc mogę coś napisać na świeżo - może się przyda...

Jak Dmac napisał - wszystko tam jest drogie.
Jeśli śniadania i kolacje robi się samemu to przy odpowiednim doborze (tzn nie najdroższych) materiałów da się osiągnąć poziom ok 2,5 - 3 razy drożej niż w Polsce (Krakowie).
W restauracji stołowaliśmy się tylko raz więc nie mam rozeznania (ale wydaje mi się że trzeba liczyć minimum 70-100 dk za jedną osobę - w naszym konkretnym przypadku było to 70 dk za posiłek i 25 dk za szklankę pepsi...)

Nocowaliśmy tylko na campingach pod namiotami - ale taka opcja pewnie Cię nie interesuje. Ale w wielu campingach, zwłaszcza lepszych, były domki do wynajęcia - z tym, że prawie zawsze minimalny okres ich wynajęcia to był tydzień.
Strona o campingach w Danii (http://www.dk-camp.dk/): TUTAJ
podstrona z informacją o domkach: TUTAJ

Campingów w Danii jest mnóstwo. Jeśli się trochę poszuka to dość łatwo znaleźć taki z lepszym standardem (basen, sklep, porządna kuchnia i sanitaria, telewizja, bilard, itp). Oczywiście standardu domków nie znam (ani to czy bardzo pozajmowane są miejsca) - ale jeśli chodzi o wszystko inne to duńskie campingi polecam :)

/edit:
a - i piwo spokojnie da się znaleźć po przyzwoitej cenie (zwłaszcza w większych sklepach) - drogie też łatwo znaleźć ;) ... dobrze jest trzymać butelki - w każdym większym sklepie w jakim byliśmy był automat do oddawania butelek, wypluwał papierek - i można było w tym sklepie za równowartość coś kupić.
Ostatnio zmieniony 2009-08-03, 21:47 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Dzięki za pomoc, jutro ruszam do Billund :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ