7019 Viking Fortress against the Fafnir Dragon

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

7019 Viking Fortress against the Fafnir Dragon

#1 Post autor: tomey »

Przymierzałem się już do tego od dłuższego czasu ....

Dane techniczne
Seria: Vikings
Rok produkcji: 2006
Liczba klocków: 1019
Liczba figurek: 6
Pudełko: ogromne :p
Ceny: od 250-399zł

Ja swoją nabyłem za 245zł pare miesięcy temu na allegro

Pudełko :
Jest ogromne ale szczelnie wypełnione klockami, mnóstwo ponumerowanych worczków, troche dziurkowanych i pare częsic luzem

Obrazek

Posiada także uchylaną klape

Obrazek

niestety nie ujżymy jak za dawnych lat "okienka" z klockami za to jest kilka scenek i zaprezentowana jest broń wchodząca w skład zestawu

Obrazek

Instrukcja bardzo czytelna, wydana w formie jednej książeczki ładnie i trwale spięta

Obrazek

- budowanie podzielono na kilka etapów: 1) ludziki 2) smoki - njapierw mały, później duży 3) brama 4) wieża z dużą katapultą 5) dwa odcinki wałów obronnych

1. Wikingowie:
Obrazek

naprawde świetne figurki, powtarzają się tylko jeden tors, wszyscy mają inne mordki i każdy ma w łapach broń ! Po wspaniałymi metalicznymi zbrojami również są nadruki, nie tak jak w nowych Castle :/ Dowódca ma złoty miecz (niestety łącznie 4 miecze z He-Man'a ) i czerwoną peleryne

2. Smoki:
Pierwszy smok ... smoczek - pozostawie go bez komentarza który jest to zbędny
Obrazek

Natomiast drugi smok to już prawdziwe bydle ! Pomimo wielu biniclowatych częsci spodobał mi się. Ma wiele punktów artykulacji także może przybrać kilka pozycji

Obrazek

Obrazek

3. Brama:

Obrazek

Dużo zaduża wg mnie. Niemniej jednak jest zrobiona całkiem dobrze - widzimy tutaj wystającą broń na flankach, pochodnie oraz tarcze i rogi, od wewnątrz brama jest zamykana wielką belką

Obrazek

4. Wieża z wielką katapultą:

Obrazek

Nigdy nie byłem fanem takich rozwizań a to wygląda wyjątkowo fatalnie :/ Przerosnieta katapulta i masa dziwnych części

Obrazek

Podobają mnie się natomiast te kamienie, z podstawy (ciemnoszare ćwierci okręcu) można zrobić dużą studnie etc. Na dole znajduje się klatka dla małego smoczka - kraty po bokach są nieruchome natomiast głowną krate można podnieść do góry, jest zabezpieczona drewnianą belką

5. Wały obronne:

Obrazek

Niestety oba są takie same, jedyna różnica jest taka że w jednym jest skrzynia ze skarbem. Na śródku znajdują się wieżyczka z katapultą i brzydką tarczą bionicle :/ jako pociski mamy 3 szare głowki minifiga- całkiem fajne. Na wałach również znajdują się broń, tarcze i pochodnie

Obrazek

Wnętrze jest...powiedzieć skromne to za dużo ! Nie ma żadnych beczek, roślinek, kielichów, jedzenia, stojaków na broń:/ Wały są "zaokraglone" dzięki zawiasom i przyciętym płytkom, są również wzmocnione kamiennymi wstawkami

Całość:

Obrazek
Obrazek

Forteca posiada owalny kształt i prezentuje się naprawde nieźle.Tutaj widzimy atak smoka, zestaw posiada sporą bawialność. Niestety wrażenia estetyczne psują skutecznie bioniclowate częsci i ogólna pustka które to mankamenty kiedyś postarałem się nadrobić
Obrazek
Niemniej zestaw wart swojej ceny, warto kupić póki jeszcze są :)

ZA:
-świetne figurki
-dużo brązowych części
-troche uzbrojenia
-zielony smok
-ogólnie sporo częsci
-bawialność

PRZECIW: (a raczej mankamenty)
-bioniclowate części
-miecze He-Man'a
-brak jedzenia
-brak roślinności
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 09:36 przez tomey, łącznie zmieniany 1 raz.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#2 Post autor: Andzia »

zgadzam się z Tobą na temat wnętrza, powinni zadbać o choćby skromne detale, skoro warownia jest z drewna to aż się prosi o trochę zieleni w środku, do tego jakiś stół, zagrycha i popitka ;-)
co do bramy to mi się akurat podoba, jest ogromna owszem, ale tak ma być, to coś w rodzaju przestrogi... nie wchodź tu intruzie bo zobaczysz gdzie raki zimują! jak taki przybysz stanie pod bramą, to się zastanowi trzy razy zanim zapuka

co do samych Wikingów... oglądałam dwa dni temu "Tropiciela" (polecam) i tam Wikingowie to barbarzyńskie bestie, masakra jakaś; także ja bym na Twoim miejscu uważała... jak takich nie utemperujesz to Ci zrobią w domu jesień średniowiecza ;-)
Ostatnio zmieniony 2008-02-03, 20:48 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#3 Post autor: Fistach »

Jak dla mnie to seria wikingow nie nalezy do udanych a ta forteca tylko to potwierdza. Nawet porzadnego baseplate'a nie ma, 1/3 czesci to bionicle - no zdziczec mozna.

Ale dla dzieciakow lubiacych smoki moze wydawac sie fajne.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#4 Post autor: tomey »

Nowa seria Castle też nie ma baseplate'a, ale widzisz Fistach całkiem sensownie moznaprzebudować twierdze
37236809 nowe gadu:)

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

ale oceniam design ktory lego sprzedaje a nie modele ktore sie z tego da wybudowacbo jest ich nieskonczona ilosc;)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#6 Post autor: tomey »

No tak, ale zawsze też dyskutujemy o częsciach jakie zawiera zestaw i co można z tego zrobić
37236809 nowe gadu:)

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

no to wlasnie mowie ze za duzo bioniclowych czesci:) ale niewazne taka mam opinie i juz :)

pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#8 Post autor: Andzia »

Jeśli mogę jeszcze coś wtrącić, to uważam za jak najbardziej pożądane byłoby wprowadzanie na rynek kompletnych zestawów... czyli takich do których nie musisz nic dokupić aby nie mieć im nic do zarzucenia. W tym przypadku, jak Fistach wspomniał, brakuje też zielonej płytki w środku. Też się z tym zgodzę.
Ostatnio zmieniony 2008-02-03, 23:03 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#9 Post autor: tomey »

Troche trudnoby było dospasowacpłytke z racji tego, że twierdza nie posiada kątów prostych, wiec tylko w gre wchodzą płytki + sporo tiles to tego żeby wały mogłybyś pod skosem, a kompletny zestaw? Pojecie abstrakcyjne, zawsze się chetnie coś dołozy albo zmieni
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#10 Post autor: Andzia »

tomey pisze:zawsze się chetnie coś dołozy albo zmieni
też prawda ;-)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#11 Post autor: KUKUS »

Dla mnie twierdza wikingów pozostanie w sferze marzeń. Udana recenzja. Jak dla mnie seria Vikings jak najbardziej pasuje do nowego CASTLE. Pomimo tych bioniclowatych części to w sumie szkoda, że seria już się zakończyła :\

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#12 Post autor: Mikolaj »

Wg mnie nowa seria Castle bije na głowę Vikingów.... Ta forteca jest złozona z samych gotowyck klocków (drewniane sciany), a katapultę wymyślił chyba jakiś inżynier ze Star Treka
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#13 Post autor: mienso123 »

Mój brat ma ten zestaw i muszę powiedzieć że jest niczego sobie, gdyby nie
kilka szczegółów takich jak odpadające zamknięcie do drzwi, i delikatna
katapulta(musiałem mocniej przytrzymać żeby z niej porządnie postrzelać ).
Teraz jak patrzę na cenę to nie mogę uwierzyć, bo brat dostał tę fortecę
za jedyne 30 euro.

Fistach

#14 Post autor: Fistach »

tomey pisze:zawsze się chetnie coś dołozy albo zmieni
Tak ale jak mówie w recenzji oceniamy sam zestaw bez elementów, które później dołożysz - oczywiście wolno i należy i na tym polega idea klocków.

bo tak to ja moge zrecenzować jakiś zestaw z mars mission i powiedzieć że jest genialny bo jak dołoże pare części (tysiąc czy dwa tysiące) to będzie z tego niezły cafe corner:)

ODPOWIEDZ