[MOC] Transport buldożera - T813, P32 i Staliniec

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Transport buldożera - T813, P32 i Staliniec

#1 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry,
Pragnę przedstawić kolejną konstrukcję. I znów nie wiem, czy to Technic, czy też Tu i Teraz, czy Model Team. Niech będzie Tu i Teraz..

Obrazek

Zestaw ten składa się z trzech pojazdów - Tatry T813 T3, przyczepy P32 i buldożera, wzorowanego na starych DETach, czy Stalińcach.

1: Tatra T813. Wersja T3, ciągnik balastowy z napędem 6x6 i dwiema osiami skretnymi. Pojazd ten jest zapewne wytworem samego Diabła. Zapewne większośc z Was widząc ten pojazd mogłaby powiedzieć 'przecież to obleśne pudło nie moze być trudne'. Niestety jest. Chociaz tyle, że zawieszenie w tej skali mogłem sobie odpuścić. Ponadto pojazd ma skrętne dwie przednie osie z działajacą zbieznością (żółte pokrętło na pace). Galeria 'WIP' znajduje się tu, ale jakość ciężarówki w tym stadium nie jest powalajaca, tak samo jakośc zdjęć :-P

2: Buldożer. Nie jest to odwzorowanie prawdziwej maszyny, ot, budując go wzorowałem się na rozmaitych DETach, czy Stalińcach, oraz na tym malutkim modeliku z mojej dioramki. Funkcji mu nie przybyło, lemiesz tak samo podnosi się poprzez pokrętło schowane za ruchomą klapą. Zawieszenie jest ruchome, tylne osie odresorowane są za pomocą standardowych resorów Technic. Galeria 'WIP' jest tu.

3: Przyczepka P32. Jej kształt też starałem się w miarę oddać, nie byłem tylko w stanie odwzorować liczby 8 (!) kół na oś. Tak to tylko Czesi potrafią. Ja niestety (?) jestem tylko Polakiem, więć po kilku próbach zamocowania na tej nieszczęsnej osi 8 kół skapitulowałem i zrobiłem standardowe 4. Moze nikt się z tego powodu nie obrazi, zwłaszcza, że Rosjanie mieli bardzo podobną przyczepę, niemal bliźniaczą, własnie na 12 kołąch a nie na 24, więc można to tak tłumaczyć. Przednia oś się kręci, szare podjazdy się opuszczają a tylna oś może się bujać do góry i do dołu. Przyczepka jest trochę za mała, idealnie mieści się na niej buldożer, niestety z Tatrą już troszeczkę gorzej..

Trochę dodatkowych zdjęć:

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ]

A na koniec..
Obrazek
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

skroc wysiegnik w Buldku, bo jest za dlugi :P
Nadkola Tatry za bardzo spiczaste do gory.
Szpara przy atrapie :P
Wiem,ze nudze, ale mnie to razi ;P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Wcześniej widziałem na BS co tworzysz :)

Wyszło całkiem nieźle.
Ale zmieniłbym światła w Tatrze na clear.
Podjazdy na przyczepce nie są za grube?

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

Hmmm patrzac na niektore modele dzisiaj to strasznie malo detali w tym ALE patrzac zperspektywy czasu to trochę powrót do korzeni. BRAWA!

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#5 Post autor: TruckeR »

Dziękuję za komentarze, MOC miał być właśnie taki oldschoolowy. Po części jest to spowodowane tym, ze mam dośc mało kafelków i tym podobnych klocków mogących podnieść estetykę, poza tym dawno nie budowałem w tej skali..
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Transport buldożera - T813, P32 i Staliniec

#6 Post autor: dmac »

Model rzeczywiście bardzo oldschoolowy - nawet koła ciężarówki i przyczepy jakby z poprzedniej epoki (darzę je sporym sentymentem, ale już ich nie używam). Maska ciężarówki kojarzy mi się z rzeczywistym pojazdem, więc jest dobrze. Buldożer - no, istotnie hybryda, bo na stalińca trochę za miękkie kształty maski, a jak na stare DT - trochę za bardzo stalińcowata bryła :) .
I najważniejsze - nie wiem, czy naprawdę brakuje detali, jak ktoś zasugerował. A nie wiem, ponieważ zdjęcia nie zostały skadrowane tak, bym mógł się o tym przekonać. Wybacz, ale tu na przykład: http://www.brickshelf.com/gallery/Cieza ... 0_1867.jpg widać głównie trawę. Liści sporo. Najmniej ciężarówki. Bardzo się cieszę, że zdjęcie nie jest w jakiejś kosmicznej rozdzielczości. Ale z drugiej strony, mógłbyś robić zdjęcia większe, z których następnie dałoby się wykadrować to, co naprawdę ważne - i dopiero wtedy dążyć do docelowej rozdzielczości.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#7 Post autor: TruckeR »

Jedynie koła Tatry sa z poprzedniej epoki (tak, pamiętającej jeszcze 'Expert Buildera'..), za to koła użyte w przyczepie były nawet w tym mini traktorze 8281. Zastanawiałm się nad tymi nowszymi, z 8213, ale nie mam ich w kolorze szarym, więc nie pasowałyby raczej. No i nie byłyby już tak oldschoolowe. Co do fot - masz absolutną rację, ale (póki co) ze mnie jest fotograf jak z koziej, khem, trąbka :-) Była to tylko taka tam sesja przy okazji wyjazdu na wieś, zdjęcia mniej ogólne zrobię w domu. Co do rozmiarów - nigdy nie daję zdjęć większych niż 1024x768, nie chcę dobijać Brickshelfa.

PS. Ale przynajmniej możesz zobaczyć, że w Małopolsce w środku zimy mamy już soczystą zieloniutką trawę :-)
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 12:06 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

czekoladowyboss

#8 Post autor: czekoladowyboss »

Ładny piesek, Twój ? :)

Od razu widać, że to Tatra. Wielka atrapa jest taka jak powinna być. Koła odpowiednie - zawsze chciałem takie mieć. Do dzisiaj nie mam :( Jak zamontowałeś dolny rząd grillów?

A teraz co mi nie pasuje:
Spychacz nie ma siłowników. Gołe study. Dużo gołych studów:)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Nostalgiczny ten MOC... moje największe Technicowe koła przed Dark Age'em to były właśnie te jak w Tatrze.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#10 Post autor: TruckeR »

czekoladowyboss pisze:Ładny piesek, Twój ? :)
Nie, mojej babci :-) Ja niestety nie mam warunków do posiadania pieska, ech.
czekoladowyboss pisze:Koła odpowiednie - zawsze chciałem takie mieć.
Ja też, kupiłem 12 jakiś rok temu na Allegro, potem dwa stare zestawy z tymi kołami i bywają bardzo przydatne.
czekoladowyboss pisze:Jak zamontowałeś dolny rząd grillów?
Są po prostu wepchnięte między zderzak a te dwa górne. Trzymają się zaskakująco mocno, żaden się nie odczepił podczas podrózy (i to po dość dziurawej drodze).
czekoladowyboss pisze:Spychacz nie ma siłowników.
No niestety nie ma, ale ten pojazd miał być większym bratem tego małego buldożerka, który też ich nie miał.. Poza tym jakoś nie miałem pomysłu jak je wykonać, zeby lemiesz mógł się podnosić.
czekoladowyboss pisze:Gołe study. Dużo gołych studów:)
Pechowo mam dość niewiele żółtych kafelków.. :-)
Sariel pisze:Nostalgiczny ten MOC... moje największe Technicowe koła przed Dark Age'em to były właśnie te jak w Tatrze.
Za to moje największe koła to były 13x24, tej samej wielkości. Budowałem na nich absolutnie wszystko. Pod koniec dark age'u miałem ich już serdecznie dość :-). I dlatego ta skala trochę mi się już znudziła.

Dziękuję za komentarze!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#11 Post autor: pitrek02 »

Lubię Old School, chociaż go nie promuję!! :)
Tatra jest fajniusia. :)
Bardzo podobają mi się jej błotniki i przednie wloty powietrza.
Natomiast, coś z dachem i słupkami jest nie tak!!

Spychacz też jest ładny, ale nie potrafie ocenić go bardziej szczegółowo, bo po prostu się nie znam!!

Tak dalej!!

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 15:22 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#12 Post autor: TruckeR »

Piotrek builder pisze:Natomiast, coś z dachem i słupkami jest nie tak!!
He he, jak zwykle, mam taki problem w większości modeli :-) Na to składa się też dosyć dziwny kształt słupków Tatry, tu pod kątem, tu jakieś cienkie, to znowu inne, oczopląsu można dostać.. Dzięki za komentarz!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ