Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Jednoosoby Pojazd Warp "Louis II"
Autor Wiadomość
kamzel 

Wpisy: 78
Wysłany: 2008-02-11, 15:49   [MOC] Jednoosoby Pojazd Warp "Louis II"

Ciągłe braki osobowe jakie nie dawały spokoju wydziałowi Agencji Kosmicznej w Lionne zmusiły tamtejszych projektantów to opracowania jednoosobowego pojazdu, który umożliwiałby szybkie przemieszczanie się specjalistów między poszczególnymi placówkami badawczymi w przestrzeni kosmicznej. Z powodu aktywności takich przestępczych grup jak Blacktroni czy Spyrianie pojazd ten musiał zostać wyposażony w systemy obronne, a w związku z charakterem zadań Agencji - w instrumenty badawcze i komunikację dalekiego zasięgu. Kolejnym wymaganiem była możliwość szybkiego lądowania na planetach. Efektem starań są Jednoosobowe Pojazdy Warp klasy Lutetia, zaś jeden z nich, nazwany na cześć jednego z dawnych władców Lionne - Louisa II - przedstawiamy na poniższych zdjęciach.

Pojazd ten zbudowałem w czasie niedawnej sesji między egzaminami, a powodem jego powstania był samotny niebieski minifig z serii Futuron, którego jakiś czas temu zakupiłem na Bricklinku. Wyraźnie widać było, że brakuje mu jakiegoś pojazdu - więc zbudowałem mu właśnie ten Jednoosobowy Pojazd Warp:

Ów stateczek składa się z dwóch części - lądownika i napędu.

Napęd wykorzystywany jest przy dalekich skokach warp jak również wtedy, gdy trzeba latać bardzo szybko ale z prędkością mniejszą niż światło. Przy skokach warp górne "skrzydła" podnoszą się, aby wytworzyć pole warp odpowiednich rozmiarów - specjalne stabilizatory zapobiegają ich opadaniu w trakcie poruszania się.

Sam lądownik także ma ruchome skrzydła, które po całkowitym rozłożeniu służą do zwykłego lotu z niewielką prędkością, zaś ustawione pod odpowiednim kątem pozwalają na krótkodystansowy (nie więcej niż 10 minut świetlnych) skok warp. Rozwiązanie to zostało wprowadzone aby dać pilotowi szansę na ucieczkę w razie zagrożenia.

Galeria
Ostatnio zmieniony przez kamzel 2008-02-11, 15:53, w całości zmieniany 2 razy  

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-02-11, 20:22   

Świetna kolorystyka. Trochę daje po oczach ale mi się podoba. Sam MOC przywodzi mi na myśl zestawy z serii M-Tron czy BlackTron. Jednak poza tym że ma całkiem ciekawą sylwetkę i barwę to niestety nie zachwyca. Może dopracuj go trochę i zrób "Louis III". Dodaj jakieś działka oraz ciekawe silniki. Ewentualnie mógłbyś rozwinąć pomysł z składanymi skrzydłami albo zastosować żyroskopową konstrukcję.

spacelord 

Wpisy: 920
Wysłany: 2008-02-12, 09:40   

no, taki "zwykly" ten model... ale jak na przerwe miedzy egzaminami to jest ok :)

kamzel 

Wpisy: 78
Wysłany: 2008-02-12, 10:07   

spacelord napisał/a:
no, taki "zwykly" ten model... ale jak na przerwe miedzy egzaminami to jest ok :)

Czy mógłbyś rozwinąć, co masz na myśli pisząc "zwykły"?

Zgodnie z nazwą jest to druga wersja pojazdu, pierwsza była bardzo prosta i mała - i niezbyt mi się podobała. No to zacząłem kombinować, popatrzyłem się na chyba mój ulubiony w serii Space zestaw 6887 i starałem się zbudować coś około tego, tylko może z większą ilością detali.

ImpreSariO napisał/a:
Dodaj jakieś działka oraz ciekawe silniki. Ewentualnie mógłbyś rozwinąć pomysł z składanymi skrzydłami albo zastosować żyroskopową konstrukcję.

W tym pojeździe wszystko jest wielofunkcyjne. Z przodu silniczków mamy więc coś w rodzaju działek, podobnie te talerze z przodu można uznać za broń. Kto wie jakimi rodzajami broni posługuje się owa plastikowa cywilizacja? Poza tym nie chciałbym robić z tego pojazdu myśliwca - stąd ewentualne działka nie są zbyt widoczne.

Czy mówiąc o żyroskopowej konstrukcji masz na myśli coś w stylu 7661? Pewnie, że chciałbym zrobić coś takiego, ale niezbyt widzę przy moich zasobach klocków taką możliwość - może następnym razem...

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-02-12, 14:04   

kamzel napisał/a:
Czy mówiąc o żyroskopowej konstrukcji masz na myśli coś w stylu 7661? Pewnie, że chciałbym zrobić coś takiego, ale niezbyt widzę przy moich zasobach klocków taką możliwość - może następnym razem...

No niezupełnie. Miałem na myśli żeby kabina była nie ruchoma a za to moduł z napędem obracała się wokół własnej osi.

martinbb 
Space Engineering

Wpisy: 673
Wysłany: 2008-02-12, 20:10   

A mi się pojazd kojarzy ze standardowymi zestawami z czasów Mtron i Blacktron :)
Fajne, sentyment jednak został ;)

spacelord 

Wpisy: 920
Wysłany: 2008-02-13, 12:09   

Cytat:
Czy mógłbyś rozwinąć, co masz na myśli pisząc "zwykły"?

no ciężko mi tą myśl rozwinąć ;) tak mi się napisało... nie miałem na myśli że jest zły czy coś podobnego, po prostu normalny statek...
mi osobiście nie podoba sie tył - jest za nisko w stosunku do kabiny i kabina jest lepsza od drugiej części - ale to moje subiektywne zdanie...
aha - i z góry wygląda bardzo ładnie, gorzej z boku...
Ostatnio zmieniony przez spacelord 2008-02-13, 12:10, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu