[MOC] Na rynku

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Na rynku

#1 Post autor: zgrredek »

Budowałem tego MOCa dość długo. Właściwie cały styczeń, a potem czekałem, aż dojdą pocztą różne drobiazgi. MOC wyszedł mi trochę większy niż planowałem. Jakoś tak mam, że jak zacznę to trudno mi skończyć i zawsze wychodzi mi większe. Muszę popracować nad planowaniem.

Obrazek

MOC przedstawia rynek średniowiecznego miasteczka w czasie pokoju, kiedy nic nie zakłóca wymiany handlowej. Kupcy miejscowi, a także ci którzy przybyli z daleka (a nawet z bardzo daleka) mogą oferować tu swoje towary. Przyciąga to klientów, ale nie tylko. Na szczęście nad wszystkim czuwa Straż Miejska.

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2009-05-05, 09:24 przez zgrredek, łącznie zmieniany 3 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

Czadowe. Bardzo ładne budynki, świetna studnia. Super krzyże i żebracy. Bardzo dużo się dzieje, ale nie ma chaosu i bałaganu. Praca przejrzysta i dobrze się ją ogląda. Podoba mi się też kościół i dach trzeciego domu od lewej. Jednego co brakuje to zróżnicowanego podłoża. Jakiś kamyczek, czy roślinka dobrze by zrobiły. Poza tym super.

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#3 Post autor: Majek »

Woah! Super :) Przede wszystkim podoba mi
się studnia i kościół. Fajnie, że nie jest to
poranna godzina i że na rynku dużo się dzieje.

Pozdrawiam
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#4 Post autor: djtermoz »

O kurcze, naprawde ladnie zrobiona scenka. Bardzo duzo sie dzieje ale nie jest przeladowana. Zebracy sa super! Ale mam taka sama uwage jak wyzej - teraz powinienes odkleic to od plyty i dodac jedna warstwe czegos co bedzie udawalo np. brukowana ulice, kaluze wody wokol studni, itp. Po prostu jednolite szare podloze jest troche nudne. Mimo tego to naprawde dobra praca.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5 Post autor: ImpreSariO »

crises pisze:Jednego co brakuje to zróżnicowanego podłoża. Jakiś kamyczek, czy roślinka dobrze by zrobiły.
Dokładnie! Od siebie tylko dodam że mógłbyś urozmaicić kolorystykę dachów. To są jednak tylko drobne szczegóły bo Panie zgrredku jestem pod wrażeniem. Pierwszy MOC (jeśli się nie mylę) i od razu widać klasę. Kolejna osoba do zdominowania następnego CCC. Podoba mi się bogactwo szczegółów. Wylewanie odchodów przez okno, stłuczka powozów, zakon mnichów, żebracy, pieniąca się woda w balii, sprzedawca tkanin, pomidory (to co leży w rozwalonym wozie to pomidory?), krzyż w ręce zakonnika, ładnie wykończony łuk nad drzwiami kościoła to masa drobnych elementów które dodają mnóstwo uroku tej budowli. Gratuluję dobrej roboty.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

ImpreSariO pisze:stłuczka powozów, zakon mnichów, żebracy, pieniąca się woda w balii, sprzedawca tkanin, pomidory (to co leży w rozwalonym wozie to pomidory?), krzyż w ręce zakonnika, ładnie wykończony łuk nad drzwiami kościoła to masa drobnych elementów które dodają mnóstwo uroku tej budowli.
Ja dodałbym do wyliczanki jeszcze stragan z bronią i wikinga (?) wracającego z karczmy :)

Świetna praca.

P.S. Czy na jednym ze zdjęć widać magów? :)

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#7 Post autor: tobiasz »

Na prawdę świetna praca!!! Szczególnie kościół mi się podoba i ta czerwona kamieniczka, całość robi bardzo duże wrażenie, super

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#8 Post autor: Misterzumbi »

Mi sie podoba, troche oldstyle (jak zdjecia z katalogow w latach 81-87) ale super.

Nie podoba mi sie tylko czerwien w naroznym budynku, i stanowczo za malo ludu. Jescze ze trzdziesci minifigow, kury, kaczki, dzieci i bylo by naprawde super...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#9 Post autor: KUKUS »

Bardzo ładny MOC. Szczegółowe kamieniczki, duża studnia. Dużo akcji, każdy żyje własnym życiem. Naprawdę udany model!

Fistach

#10 Post autor: Fistach »

zgodze sie z misterzumbi'm ze za malo ludzi na targu.

szkodaze nie wytile'owales podloza - zart :)

przydałoby się jakieś drzewo i kilka zwierzaków innych niż konie. Scenka bardzo fajna, duża i zapewne byłaby bawialna.

p.s. popracuj jeszcze nad photoshopem!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#11 Post autor: tomey »

Czerwona kamienica jest świetna ! Studa mi przypomina tą która znajduje się na Rynku w Kazimierzu Dolnym :)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

A jednak wielkość robi wrażenie...
Zgrabna konstrukcja! Czerwona kamienica jest świetna!!

Pozdrawiam

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#13 Post autor: kosci »

Bardzo ladna konstrukcja. Sporo sie ciekawego dzieje, zderzenie wozow, pielgrzymka.
To co wymagaloby poporawy to podloze, monotonne. Sporo ladnych detali jak dym z komina, woda w korycie. Calosc przepiekna!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Zacząłem pisać w nocy ale skasowałeś temat!

Świetna scenka zderzenia wozów, gościu pojący konie, wóz z bronią, mnisi, dach na katedrze, kolesie idący z kielichami - myślałem że ten pod murem kogoś podgląda, ale na innym zdjęciu już nie miałem złudzeń że rzyga :) Doskonała kompozycja całości.
Całość dobra, prawie że bardzo dobra - szkoda że podstawka taka jednolicie smutna. Przydałoby się trochę bruku, kamieni, piachu, itd.
Ostatnio zmieniony 2008-02-23, 17:15 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#15 Post autor: Misterzumbi »

Tak na marginiesie (obejrzalem jeszcze raz) Oproc podloza (nad ktorym bym naprawde popracowal) to zastanawia mnie fakt ze... NIKT, ABSOLUTNIE NIKT, jeszcze nie zrobil zadniej dioramy i niezapomnial o... Ptakach. Jezeli sie nie myle jedyna diorama w ktorej sa ptaki (wrony, mewy, wroble) to New York ktory zbudowalem z Joe Klangiem...
Obrazek
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=201073

Tu i owdzie widac... na gzymsie i na dachach...

Brakuje rzygowin :D
Ostatnio zmieniony 2008-02-23, 17:27 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ