[MOC] Czarny śmigacz-limuzyna

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Czarny śmigacz-limuzyna

#1 Post autor: crises »

Gdyby jakiś znawca sci-fi był w stanie nazwać odmianę fantastyki, w którą wpisuje się ten model to byłbym wdzięczny. Taki trochę steampunk (są zbiorniki i zawory), ale też większa nowoczesność, choć również dość klasyczny wygląd lat 50-tych. Może gotyko-steam-futuro-classic...? Dość gadania, oto czarny śmigacz - limuzyna. Jednoosobowy pojazd miejski na tak zwanym "wypasie" (czerwona skóra i takie tam).
Obrazek
Pomysł na budowę zakiełkował, gdy patrzyłem na cylindry. Do tego doszła srebra "chłodnica" (niestety strasznie zużyta zębami poprzedniego właściciela). Potem powstała maska. Zbiornik z tyłu był konsekwencja chęci wybudowania czegoś stempunkowego. Na koniec powstał kokpit kierowcy i turbinki. Całość zwieńczona brązową pilotką kierowcy.
Obrazek Obrazek Obrazek.
I jeszcze kilka szczegółów: [1] [2] [3].

Cała galeria (pewnie wkrótce).

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

WOW! Pomniejszyles to, co zmotal Endrju xD
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Ale fajne! Bardzo mi się podoba.
Turbinki świetne : o)
Trochę tylko wydaje mi się, że za płaski spód, ale w sumie samochody też są płaskie od spodu : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4 Post autor: ImpreSariO »

Bardzo fajny MOC. Przypomina mi trochę różne mniejsze pojazdy z Gwiezdnych Wojen. Jedyna rzecz która mnie tu trochę denerwuje to ten kocioł za pilotem. Przez ten steampunkowy konkurs ludzie zaczęli je montować w większości swoich modeli. Co za dużo to niezdrowo ale to tylko moje odczucie.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#5 Post autor: martinbb »

Nie no jest to co powinno być w steampunku. Narzekałbym tylko na małą ilość brązowego koloru, ale skoro to nie czysty steampunk to wybaczam ;)

Działaj dalej.
Inspired by NavySEALs

crises

#6 Post autor: crises »

Dziękuję za opinie.
Kubrick pisze:Pomniejszyles to, co zmotal Endrju xD
Co nie było moim zamiarem (choć Sharpshooter jest superowy). Jednak wydaje mi się, że mój aż tak bardzo podobny nie jest. Może ogólnym klimatem, ale szczegóły robiłem zgodnie z własnym pomysłem. No chyba, że model Endrju zapadł mi w podświadomość tak bardzo, że nieświadomie wykorzystałem jakiś jego pomysł.
Ciamek pisze:Trochę tylko wydaje mi się, że za płaski spód, ale w sumie samochody też są płaskie od spodu
Nie chciałem przekombinować.
ImpreSariO pisze:Jedyna rzecz która mnie tu trochę denerwuje to ten kocioł za pilotem
Jest steampunk kocioł musi być ;-) Bez niego byłoby trochę łyso z tyłu.
martinbb pisze:Nie no jest to co powinno być w steampunku. Narzekałbym tylko na małą ilość brązowego koloru,
Brązowych klocków mam bardzo mało, więc uznałem, że to będzie taki trochę inny steampunk. Co prawda kocioł mógłbym zrobić z dużej beczki, ale chyba średnio by to wyglądało.
martinbb pisze:Działaj dalej.
No właśnie, eeee... Inwencja mi siada...

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Jantin »

Zamiast pilota wstaw jakiegoś mhrrrocznego inkwizytora, dodaj parę pochodni ew. czaszek i będzie Warhammer 40.000. Serio.

crises

#8 Post autor: crises »

Jantin pisze:Zamiast pilota wstaw jakiegoś mhrrrocznego inkwizytora, dodaj parę pochodni ew. czaszek i będzie Warhammer 40.000. Serio.
O Warhammerze 40K mam bladę pojęcie, więc mógłbym palnąć jaką głupotę. Za to dokonałem kilku przeróbek w przedniej części (rurki, uchwyty itp. oraz dodałem boczne lusterka). Teraz bardzo mi się podoba ten model, ciekawe jak Wam?
Obrazek Obrazek Obrazek.
Nowa galeria.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9 Post autor: ImpreSariO »

Zmiany zdecydowanie na lepsze mimo ze pierwsza wersja i tak była udana. Nawet kocioł mi już mniej przeszkadza. Lusterka z ramion genialne. Rurki po bokach polepszyły wygląd sylwetki. Może bym tylko pilota usadził o jeden plate niżej aby tak nie odstawał zbytnio.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

Zmiany zdecydowanie na leprze!!
Bardzo podoba mi się użycie droid armów i chłodnicy od HR z tiny turbos.
Lusterka i kotły są genialne!!

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#11 Post autor: martinbb »

No i teraz jest pięknie... Cukiereczek! :)
Inspired by NavySEALs

pkowalcz

#12 Post autor: pkowalcz »

Na miniaturkach zdjęć przód wygląda jak greeble w mikroskali ;).
Ach, te droid army...

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Jantin »

Bardzo zacne poprawki. "Stonowanie" czerwonego przodu bardzo modelowi pomogło. Dodatkowo, pierwszy raz widzę zastosowanie całych ramion ludzików.

Skojarzeń ciąg dalszy: Może "Piąty Element"?

ODPOWIEDZ