[MOC] Bon apetite!

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Bon apetite!

#1 Post autor: zgrredek »

Powodem powstania tego MOCa, a raczej MOCyka, był ten wielki kocioł. Właśnie wszedłem w jego posiadanie i kiedy zastanowiłem się jak można by go wykorzystać, to było pierwsze skojarzenie jakie przyszło mi do głowy. Po poprzednim wielkim MOCu (80 x 80) zatęskniłem za czymś niewielkim (10 x 10).
Wziąłem sobie do serca uwagi Misterzumbiego na temat ptactwa i pomyślałem, że gdzie jak gdzie, ale w dżungli ptaki są konieczne. Okazało się, ze zrobienie zgrabnego ptaszka nie jest rzeczą łatwą. Jedyne co mi się wykluło to to czerwone ptaszysko, a wykluwało sie długo i w męczarniach. To małe ptaszątko ma tylko zmienione upierzenie - konstrukcyjnie jest zerznięte od Misterzumbiego.

Obrazek

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2009-05-05, 09:51 przez zgrredek, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Ptak wyszedł ci bardzo dobrze. Skrzydła z płetw to świetny pomysł. Scenka bardzo przyjemna. To świecące się palenisko to efekt obróbki zdjęć czy naprawdę wsadziłem tam jakąś żaróweczkę?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Bardzo sie podoba. Teraz tak, pokazales ze masz potencjal, talent, klocki i ochote. Zaloze sie ze masz dosc zielska zeby uroznorodnic podstawke, jakas trawa, kamyki, troche plytek zbey nie bylo pole golfowe. Do wieczora czekam na poprawione zdjeca :D...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#4 Post autor: tomey »

Hehe bardzo fajna praca, przypominająmi się odcinki Królika Bugsa ;]
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

Fajna scenka :) Ale ten ptak przypomina mi troche małego smoka ;P Dobry pomysł z tą wetknietą łapa robota we włosy tubylca imitujacą kość ;D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#6 Post autor: Majek »

Bardzo ładna scenka :) Podobają mi się miny minifigów--> tubylcy
zadowoleni, obiad nieco mniej..

Bon Apetite odkryte już na Eurobricks Forum:
http://eurobricks.hosting.ipsyn.com/eur ... opic=15767




~Majek
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: szww »

ciekawa [apetyczna ;) ] scenka, mi najbardziej podobaja sie te lapki droidow/kosci Obrazek we slosach tubylcow, pasuja poprostu wysmienicie :D

hubertsumo

#8 Post autor: hubertsumo »

Piękna scenka, a mina gościa w kotle jest świetna. Bardzo podoba mi się jeszcze ten mniejszy ptak.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

ImpreSariO pisze:To świecące się palenisko to efekt obróbki zdjęć czy naprawdę wsadziłem tam jakąś żaróweczkę?
Obrazek
Misterzumbi pisze:Zaloze sie ze masz dosc zielska zeby uroznorodnic podstawke, jakas trawa, kamyki, troche plytek zbey nie bylo pole golfowe.
Pierwotnie rosło trochę zielska z przodu, nawet tarantula czaiła się w tym zielsku, ale wykosiłem wszystko, żeby nie zasłaniało paleniska.
hubertsumo pisze:Bardzo podoba mi się jeszcze ten mniejszy ptak.
Jak pisałem ten ptaszek jest zerżnięty od Misterzumbiego, ale kwestia ornitologiczna bardzo mnie zaciekawiła i wczoraj zmajstrowałem ciekawego ptaszka, który pewnie wystąpi w jakimś kolejnym MOCu.
Dziękuję wszystkim za komentarze, a Majkowi dodatkowo za link do Eurobricks Forum.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#10 Post autor: Kirysowaty »

Ha ha ha! :D Znakomita scenka po prostu! Mina przyrządzanego na obiad podróżnika rulez. No i ciekawe zastosowanie droidarmów...
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

crises

#11 Post autor: crises »

Dopiero zauważyłem, że dwóch tubylców już z miskami czeka. Bardzo to fajne, a i patent na podświetlenie ogniska niczego sobie.

Jako zdjęcie prezentacyjne dałbym fotkę numer dwa. Na niej widać wszystkie elementy scenki.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#12 Post autor: KUKUS »

Bardzo fajnie wykonana scenka- masz dobre poczucie humoru :) Najbardziej podoba mi się drzewo oraz ptactwo.

ODPOWIEDZ