[MOC] Ulica odmieńców czyli...

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Ulica odmieńców czyli...

#1 Post autor: kris kelvin »

Dwarve`s Corner Guild & Goblin`s Market Street

Ano więc zaczęło się jakoś tak…
Gdzieś pod koniec stycznia to było. Żona się gdzieś z domu zabrała z córeczką zostawiając mnie na pastwę juniora. Zasnął sobie tak jakoś w sobotę wieczorkiem, a ja postanowiłem porządkować trochę klocki. No i ni z gruszki ni z pietruszki postanowiłem sobie machnąć raz jeszcze Cafe Cornera. Niestety jak tylko zobaczyłem ogrom pracy logistycznej przy wyszukiwaniu cornerowych części z reszty klocków to mi się serdecznie odechciało. A że myśl o zbudowaniu czegoś mnie jednak nie odeszła to siadłem i bach…
Tak sobie umyśliłem, że będzie to jednak coś corneropodobnego. Pobudowałem tak od 21 do jakiejś 1 w nocy, potem w niedzielę ze dwie godzinki i pierwszy budyneczek był gotowy -Dwarves Corner Guild.
Oczywiście w między czasie życie (praca, rodzina dzieci, wrr…) wyciągnęło po mnie swoje łapska. Coś tam się zmieniało po kawałeczku. Dobudowałem jeszcze jedną kamieniczkę (prawdziwe getto odmieńców powinno oprócz krasnoludów zawierać cosik jeszcze) i pomyślałem, że zabawnie będzie zrobić z tego Market Street Goblinów. Poszukiwanie goblińskich główek i krasnoludzkich hełmów i bród na BL do szczegółów, jeszcze jakieś przeróbki drobne. I włala jak mawiają Żabojady.

No to jedziemy:
Gildia Krasnoludów
Obrazek


Obrazek


Targowisko Goblinów
Obrazek

i razem
Obrazek


Budowle są modułowe:
Obrazek

Obrazek

Reszta dostępna TUTAJ po ocenzurowaniu.
No to możecie sobie ludki złote oglądać, czytać i pytać.

PS. Wybaczcie, że nie ma tu żadnego hot roda.
Ostatnio zmieniony 2008-02-27, 08:54 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Musze przyznać, że bardzo ciekaweo wyszło :)
37236809 nowe gadu:)

Piekny

#3 Post autor: Piekny »

kris kelvin pisze:PS. Wybaczcie, że nie ma tu żadnego hot roda.
I bardzo dobrze :D
Wyszło bardzo fajnie,przypomina mi to nieco świat ragnaroka.
Mnóstwo detali i fajne kolorki budynków,może oddałbym co najwyżej goblinów i krasnoludów,ale i tak ok :)


Best regards.
Piekny.

Hippotam

#4 Post autor: Hippotam »

Urocze! Oglądne dokładniej w domu, ale już mi się podoba!
kris kelvin pisze:PS. Wybaczcie, że nie ma tu żadnego hot roda.
Boskie :-)

EDIT: Market Streetowi brakuje charakterystycznych schodkow, może warto dorobić, bo proste i efektowne?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Bardzo ładne i oryginalne budyneczki. Ładny deskowany dach w budynku narożnym. Zresztą jest tutaj całe mnóstwo ładnych drobiazgów.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Dwa naprawdę świetne budynki! Jak widać, istnieją jeszcze miejsca, w których krasnoludy i gobliny nie walczą ze sobą, lecz traktują się po sąsiedzku.

crises

#7 Post autor: crises »

Bardzo fajnie wyszły. Od razu widać na czym są wzorowane, ale jednocześnie każdy budynek ma swój charakter. Podobaja mi się "arkady" na pierwszym piętrze Gildii Krasnoludów. Dobrze, że nie chciało Ci się budować Cafe Cornera.

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#8 Post autor: Majek »

Super budynki :)
Gildia Krasnoludów rządzi.
Dobrze dobrane kolory.
kris kelvin pisze:Wybaczcie, że nie ma tu żadnego hot roda.
co za radość :)






~Majek
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

Podoba sie... bardzo. Niewiem co powiedziec wiecej, niby moglbym sie przyczepic do dupereli, ale nie chce mi sie...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1232
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#10 Post autor: liwnik »

Budynki są świetne. W gildii krasnoludów bardzo fajnie wygląda dach. Natomiast w targowisko goblinów bardzo fajnie wygląda ściana wyłożona kafelkami.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#11 Post autor: ImpreSariO »

Cafe Corner Krasnoludów jest wspaniały a Market Street Goblinów minimalnie gorszy. Patrząc na oba budynki wiadomo na jakich zestawach bazowałeś. Gdybyś jednak zrobił tylko targowisko sprawa niebyła by już tak oczywista. Może dlatego że brakuje schodków jak zauważył Hippo oraz bramy z boku. Zbuduj może jeszcze Green Grocera w tym stylu i będzie cacy =] Wyszło ci naprawdę fajnie.
Ostatnio zmieniony 2008-02-27, 00:49 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Podpisuję się pod wszystkimi pochwałami jakie znajdują się powyżej.
Ale....
Piętro w domu krasnoludów wydaje się za wysokie. To wrażenie jest spowodowane wysokimi kolumnami. Rozwiązaniem mogłoby by być obniżenie piętra o jeden klocek, albo wstawienie łuków. To drugie rozwiązanie wydaje się ciekawsze.
W domu goblinów przytłacza wysoka ściana szczytowa bez okien. Wystarczyłyby dwa małe okienka po bokach. Akurat jest tam dla nich miejsce.
Domy są usadowione za nisko. Miedzy domami a brukiem jest pasek obniżonego terenu, w którym będzie się zbierać woda - rzecz dla budynków wielce niewskazana i krasnoludy na pewno pomyślałyby o tym.
Tych kilka "technicznych" uwag nie odbiera urokowi twym budynkom. Prace zrobione pomysłowo i z dbałością o detale.

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

Przede wszystkim dzięki ludki moje złote za wszystkie opinie :)
No to po kolei:
Hippotam pisze: EDIT: Market Streetowi brakuje charakterystycznych schodkow, może warto dorobić, bo proste i efektowne?
&
ImpreSariO pisze:Może dlatego że brakuje schodków jak zauważył Hippo oraz bramy z boku. Zbuduj może jeszcze Green Grocera w tym stylu i będzie cacy =] Wyszło ci naprawdę fajnie.
To raczej były luźne inspiracje (szczególnie Market Goblinów). Ot generalne założenia - modularność, wielkość podstawy itp. Więc nawet nie brałem pod uwagę wszystkich aspektów, że tu ma być balkon, a tu barierka.
A nad Green Grocerem się zastanawiam. Elfy lub prędzej hobbity, ale to będzie znów wymagało spustoszenia portfela na BL, a tego wolałbym na jakiś czas uniknąć :)
zgrredek pisze:Podpisuję się pod wszystkimi pochwałami jakie znajdują się powyżej.
Ale....
Piętro w domu krasnoludów wydaje się za wysokie. To wrażenie jest spowodowane wysokimi kolumnami. Rozwiązaniem mogłoby by być obniżenie piętra o jeden klocek, albo wstawienie łuków. To drugie rozwiązanie wydaje się ciekawsze.
Też o tym myślałem, ale nie mam odpowiednich klocków w kolorze tan. A brązowy byłby zbyt monotonny w takiej ilości.
zgrredek pisze: W domu goblinów przytłacza wysoka ściana szczytowa bez okien. Wystarczyłyby dwa małe okienka po bokach. Akurat jest tam dla nich miejsce.
No i też nad tym myślałem i nawet było coś takiego, ale jakoś teraz bardziej mi się podoba. No ale to już kwestia gustu.
zgrredek pisze: Domy są usadowione za nisko. Miedzy domami a brukiem jest pasek obniżonego terenu, w którym będzie się zbierać woda - rzecz dla budynków wielce niewskazana i krasnoludy na pewno pomyślałyby o tym.
Z zalożenia miał to być rynsztok. A zresztą niech się martwią sami. Co mam myśleć o wszystkim, że zalewa im piwnice? Średniowiecze to nie bułka z masłem :D
Dzięki zgredku za uwagi :)

lolas

#14 Post autor: lolas »

Jestem pod wrazeniem. Bardzo ladna konstrukcja.
Proponuje, abys nie demontowal jej na razie i dobudowal jeszcze trzeci segment: green grocer. Moglby byc zasiedlony przez trolla :-)

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#15 Post autor: Misaki »

To jest super! Zawsze jak patrze na takie prace to nabieram ochoty na klocki :D
Chce kiedyś wybudować duży zamek z grodem i podgrodziem - chciałbym, żeby choć w połowie trzymał taki styl jak Twój.

ODPOWIEDZ