[MOC] Jeep Willys CJ-2A (1945 - 1949)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] Jeep Willys CJ-2A (1945 - 1949)

#1 Post autor: ImpreSariO »

Zaczęło się od tego że uparłem się na wykorzystanie tych opon i felg. Dosyć długo zajęło mi szukanie jakiegokolwiek pojazdu co by do niego pasowały takie kółka. Przypomniało mi się jednak że już wcześniej planowałem zrobić Willysa więc długo się nie zastanawiałem. Gdy go zbudowałem coś mi nie grało z proporcjami. Jak się okazuje te nieszczęsne koła są po prostu za małe względem reszty. Oceńcie sami.

Obrazek

Obrazek

GALERIA!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Piękny!
Nie wiem jak Ty to złożyłeś że się trzyma, nie wyobrażam sobie. Samym przednim błotnikom przyglądałem się kilka minut. I dalej też - wykorzystałeś te elementy (panele 1x2) w artystyczny sposób.
Koła wcale nie są za małe. Mi pasują. Za to lepiej by było gdybys wywalił szkiełko z lusterka.
Świetne fotele (gdyby jeszcze udało się je obniżyć o choć jedną płytkę :) - siedzenia to chyba kwadratowy znak drogowy ?
Jako słupki może lepiej by było dać łapki robota? Obrazek - są delikatniejsze
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

V1 pisze: - siedzenia to chyba kwadratowy znak drogowy ?
Jako słupki może lepiej by było dać łapki robota? Obrazek - są delikatniejsze
Siedzisko to znak a oparcie to flaga. Chciałem dać te droid army ale jedyny rozsądny kolor jaki miałem to szary. Dlatego podarowałem sobie. Ogólnie obudowa szyby doprowadzała mnie do szału. Chciałem żeby się składała. Efekt uzyskałem ale jak sam zauważyłeś trochę jest spora. Sporo elementów jest po prostu wciśniętych w jakieś wolne szpary które były gdzieniegdzie =D Dosyć kruchy jest. Błotniki akurat dobrze się trzymają. Cieszę się że ci się podoba.
Ostatnio zmieniony 2008-03-01, 03:26 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 2 razy.

hubertsumo

#4 Post autor: hubertsumo »

Jest świetny, koła może rzeczywiście trochę za małe ale nie przeszkadza to za bardzo. Ale V1 ma racje co do ramki okna lepiej by się prezentowała zrobiona z rączek robota.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#5 Post autor: djtermoz »

Kola nie wydaja mi sie za male, ale mam wrazenie, ze jest za dlugi. Klasyczne Willisy byly chyba troche krotsze. Sprostujcie mnie jesli sie myle.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#6 Post autor: Emilus »

Klasyczne Willisy byly chyba troche krotsze. Sprostujcie mnie jesli sie myle.
Chyba się nie mylisz, może rzeczywiście jest nieco za długi, ale nie przeszkadza mi to.
Model jest po prostu piękny i wielki! Nie piszę nic więcej, bo to wyglądało by jak podlizywanie się...Model zasługuje na same superlatywy...

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#7 Post autor: kosci »

podpisuje sie wszystkimi 4 kończynami pod pochwałami. bardzo ładne wykonanie, choć coś z tylu mi nie pasuje. przypomina orginał (chyba:P), w każdym razie jak tylko go zobaczyłem wiedziałem ze znam taki pojazd

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Świetne użycie tych elementów przy tworzeniu błotników i 'drzwi'
Obrazek

Podoba mi się to autko :)
Ostatnio zmieniony 2008-03-01, 09:21 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

endrju

#9 Post autor: endrju »

Bardzo podoba mi się kanister i błotniki. I jeszcze to zwężenie drzwi-maska. I... chyba za dużo rzeczy mi się w tym modelu podoba :) A dwa dodatkowe plusy należą Ci się za wybór Willysa właśnie (jeden z moich ukochanych pojazdów wojskowych) i za to, że nie jest to HR :)

prasel

#10 Post autor: prasel »

Jest świetny!
Tylko te koła trochę za bardzo wysunięte do przodu.:P
Podoba mi się!

Piekny

#11 Post autor: Piekny »

ImpreSariO, wreszcie go pokazałeś,już jakiś czas wisiał on u Ciebie w galerii na bricku prawda? :> Model mi się bardzo podoba bo jak na taki mały pojazd jest tu dużo detali,kanister,obie rejestracje i te błotniki-piękne.Pochwały nalezą Ci się także za to ze użyłeś kółek których mało kto używa w swoich MOCach a przecież są całkiem fajne(przypominają mi sie czasy kiedy sporo zestawów je miała,ah te straże pożarne ;) ).
djtermoz, ma racje willys jest nieco krótszy ale mi to tu aż tak nie przeszkadza bo i niby gdzie by go skrócić?
Może żeby rama okna się tak nie rzucała w oczy spróbuj może zrobić brezentowy dach?
W każdym bądź razie model na 5.


Best regards.
Piekny.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

Piekny pisze:djtermoz, ma racje willys jest nieco krótszy ale mi to tu aż tak nie przeszkadza bo i niby gdzie by go skrócić?
To jest właśnie wina kół. Gdyby były większe nie sprawiał by takiego wrażenia.
Piekny pisze:ImpreSariO, wreszcie go pokazałeś,już jakiś czas wisiał on u Ciebie w galerii na bricku prawda?
Tak. Dałem go dopiero teraz na forum bo to takie moje zabezpieczenie na MOC miesiąca. Nie wiem czy zrobię coś jeszcze w marcu (nie liczę zleceń do PiZ) więc jakby co mam jego jako kandydata.
hubertsumo pisze:Jest świetny
Emilus pisze:Model jest po prostu piękny i wielki! Nie piszę nic więcej, bo to wyglądało by jak podlizywanie się...Model zasługuje na same superlatywy...
kosci pisze:podpisuje sie wszystkimi 4 kończynami pod pochwałami.
M_longer pisze:Podoba mi się to autko :)
endrju pisze:Bardzo podoba mi się kanister i błotniki.
prasel pisze:Jest świetny!
Piekny pisze:Model mi się bardzo podoba
Dziękuje =]

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#13 Post autor: bartek_mi »

na pierwszy rzut oka nie spodobal mi sie - cos z proporcjami nie tak (moze faktycznie za male kola) i dosc masywna szyba (ramka)

za to na drugi bylo juz lepiej - swietnie wykonany. detale. super oparcia foteli, nadkola, kanister, osadzenie kola zapasowego. lusterka. no i rejestracja.

dobry model. ale zawsze moze byc lepiej, prawda? :)

K_A_O_S

#14 Post autor: K_A_O_S »

Wyśmienity - zmienił bym tylko mocowanie lusterka - nie jestem zwolennikiem takiego mocowania antenek, może poprostu uchwytem do słubka szyby ?

ODPOWIEDZ