[MOC] Black bus

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

[MOC] Black bus

#1 Post autor: Bartex0805 »

Witam mam do przedstawienia mój nowy MOC, jest to czarny autobus. Spytalibyście dlaczego czarny, odpowiem bo mam bardzo dużo czarnych klocków. W dzieciństwie budowałem podobne konstrukcje, ale nigdy takie długie i na tak niskim podwoziu. Pierwszy raz podjąłem się zadaniu zbudowania autobusu nisko podłogowego. Wyszło jak wyszło, mnie osobiście się nie podoba, ale chciałem wam chociaż pokazać to co zbudowałem- ocenicie sami. Myślę teraz nad zbudowaniem wersji numer 2, o podobnej konstrukcji, ale na pewno poprawię wiele rzeczy, możecie podsunąć pomysły. Wymiary autobusu to długość 35 cm, szerokość 6,8 cm. Waga wskazała 400 gram. Oceniajcie, dawajcie wskazówki. Wkrótce wersja w innych kolorach, z nową stylistyką.

Galeria BS jak ocenzurują

Obrazek

Rahsed

#2 Post autor: Rahsed »

Całkiem przyjemny autobusik...ale gdzie u licha zgubił jeden bok i dach?! ;) Za to zdecydowanie przydałoby się zmienić przód, bo ze świecą szukać autobusu który by tak wyglądał od frontu. Ale niewątpliwie trochę jeszcze prób i błędów i zaczniesz hurtowo produkować piękne autobusy. :D

PS. Notabene witam wszystkich po mojej dłuższej przerwie w pisaniu postów.

Two-Faced

#3 Post autor: Two-Faced »

Może jeszcze jedna oś na tył? Bo autobus dość długi. No i jak wyżej mowa, przód do dopracowania. Drzwi się jakoś otwierają czy na stałe są przymocowane?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

To nie jest autobus, to jest pół autobusu.
Ostatnio zmieniony 2008-03-11, 22:48 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

A tam drugie pol: gdzie jest przod? :|

Tu sie az prosi,zeby czolowa sciane urozmaicic, ale nie za pomoca plate 2x1 with cos tam...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Ee, na razie to to jest studium na temat autobusu a nie gotowy model. Potencjal w tym jest ale trzeba wlozyc jeszcze sporo pracy.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#7 Post autor: Bartex0805 »

Drzwi w tym modelu otwiera się ręcznie, dlatego też po zrobieniu dachu i drugiego boku byłby z tym mały problem. Tak jak Wy szanowni moi uważacie tak i ja uważam że przód i tył autobusu jest beznadziejny. Narazie nie planuje robić dachu ani boku, brak odpowiednich klocków, przezroczystych okienek.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#8 Post autor: spacelord »

"ciekawy" model, faktycznie widać duże braki, no i ciekawie napisał sam autor:
Tak jak Wy szanowni moi uważacie tak i ja uważam że przód i tył autobusu jest beznadziejny. Narazie nie planuje robić dachu ani boku
może gdyby był trochę mniejszy, to by starczyło klocków? ;)

ODPOWIEDZ