[MOC] Samochód do przewozu podłużnych dębowych skrzyń

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

#16 Post autor: Hippotam »

Wg. mnie lepiej. A idealnie by było, gdyby błotniki wystawały na pół studa. Nie wiem czy to się da zrobić...

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#17 Post autor: TruckeR »

V1 pisze:Piękna słoneczna pogoda ostatnich dni natchnęła mnie do zbudowania tego pojazdu.
Też tak mam, tylko mnie taka pogoda inspiruje do budowania cięzarówek. Samochodzik jeśt śliczny, nie mam pomysłu co by jeszcze napisać. Co do tyłu - a nie dałoby się podnieść tylnego zawieszenia tak jak w Orchidei? Nie wiem czy to by było realistyczne dla karawanu (jakoś nie zgłebiałem tego tematu - wiem, bład), ale może udałoby się wtedy zmieścić w 8 kropkach?
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Piekny

#18 Post autor: Piekny »

Bardzo bardzo fajny MOC, pierwsza wersja mi osobiście się bardziej podobała i nie wiem czemu tak narzekaliście na te koła,teraz z tymi wysuniętymi błotnikami wygląda nieco pokracznie.Żadna granica dobrego smaku nie została przekroczona,to tylko auto,karawan i w dodatku bardzo udany ;)


Pozdrawiam
Piekny.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#19 Post autor: ImpreSariO »

V1 pisze:Poza tym w widoku lekko z góry w prawdziwych samochodach też nie widać tak osłoniętych kół.
Masz rację ale u ciebie dalej nie wygląda to za dobrze. Myślałem jakby to zrobić żeby był jakiś łuk a koło nie było tak głęboko schowane. Błotnik zacząć od serków a nich położyć bokiem ten panel Obrazek aby zasłonić koło. Jest trochę babrania ale mam nadzieje że mnie rozumiesz. Nie będzie to taki super łuk ale wydaje mi się że było by lepiej.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#20 Post autor: spacelord »

Piekny pisze:teraz z tymi wysuniętymi błotnikami wygląda nieco pokracznie
Hippotam pisze:A idealnie by było, gdyby błotniki wystawały na pół studa
mi też się wydaje że teraz zbyt masywnie wygląda... wysunięcie o pół studa pewnie trudne by było...
pomysł z błotnikami z tyłu jest fajny - problem w tym że te klocki są szerokie, i jak się za nimi da kółka to wygląda jak wygląda, ale skoro błotniki pozostają niezmienne - to mi się raczej pierwsza wersja podobała bardziej (była bardziej elegancka).

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#21 Post autor: Jerac »

Generalnie zgodzę się z ogółem; samochodzik fantastyczny ale błotniki blee. Tym niemniej znam ten ból. Bo to raz uparłem się na jakiś detal który niemalże z definicji wygląda źle ale w moim mniemaniu być musi? Choćby mała wieża na czołgu. Sam nie wiem która wersja samochodu jest lepsza. Pierwsza nie ma kół a druga została poddana wiejskiemu tuningowi...

No, tyle złego. Dobra oczywiście maska - super jest ta wielka osłona chłodnicy, no i nawet znaczek jakiejś marki - maska prawidłowo wystaje, słupki są świetne - śmiem twierdzić że lepszych się nie da (a także śmiem się spytać skąd masz takie dziwne droid army), firanki - genialny w swojej prostocie sposób na zamontowanie dachu.

Dach powinien trzymać się na słupkach a firanki wisieć? Etam. W Lego wszystko jest możliwe, włącznie z tym że dach trzyma się na firankach a słupki wiszą :>

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#22 Post autor: KUKUS »

Bardzo ładny, elegancki samochód- dobrze dopracowane szczegóły, przód, sylwetka. Poza tymi koła z tyłu to wszystko jest perfekcyjnie. Wersja II jest znacznie lepsza od pierwszej.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#23 Post autor: Misterzumbi »

Jerac mowi prawde. Teraz wyglada fe. To juz lepiej bez kol z tylu... Jerac Droid army sa z zestawow Castle... Szkielety maja teraz takie rece zeby mogly trzmac jakies narzedzia...
Ostatnio zmieniony 2008-03-31, 12:34 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#24 Post autor: V1 »

włącznie z tym że dach trzyma się na firankach a słupki wiszą
Wcale nie! Dach jak najbardziej trzyma się na słupkach, a firanki faktycznie wiszą. Główny element mocujący dach to 2 droid army znajdujące się w środku, między kabiną a częścią ładunkową - widać je tutaj:
Obrazek
Żeby móc je przypiąć do dachu, musiałem zamienić płytkę 4x10 na kombinację innych elementów, żeby mieć do czego przypiąć 'łapkę' (potrzebne było w odpowiednim miejscu połączenie krawędzi dwóch płytek).
Dosyć solidnie spinają dach z resztą auta. Słupki naokoło go dodatkowo usztywniają.

Co do 'droid armów' - nie mam żadnego zestawu z nimi. Jak gdzieś zobaczę jakąś ciekawą część to szukam jej na BL i kupuję kilka sztuk, zawsze się przyda :)

Też mi się nie podoba ta wersja z pękatymi błotnikami. Ale kombinuję z różnymi rozwiązaniami w ramach sprawdzianu - co mi się uda a co nie. Przy następnym będzie mi łatwiej. Oto trzecia i ostatnia wersja:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Koła są teraz cofnięte tylko o 1/8 studa, więc rozstaw obu osi jest prawie jednakowy (bo przednie też są minimalnie cofnięte), a nadkola gładko z karoserią. Ale osobiscie wciaz wole pierwsza wersje :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#25 Post autor: pitrek02 »

V1 pisze:Ale osobiscie wciaz wole pierwsza wersje :)
Mi natomiast, najlepiej przypadła do gustu trzecia wersja. :)
Teraz samochodzik wygląda po prostu super!!
Nie licząc tylko tematyki... Ale to tylko moje zabobonne poglądy. :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#26 Post autor: ImpreSariO »

Teraz to ma sens i dobry wygląd. Pozostaje czekać na kopie prawdziwego samochodu.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#27 Post autor: Jerac »

No, teraz jest git! Tylko bym dodał jeszcze płytkę (a raczej kafelek) za kołami, żeby zwis był taki sam jak pomiędzy kołami. Ale to już detalik :)

Piekny

#28 Post autor: Piekny »

V1, i teraz jest pięknie! :)
Zdecydowanie najlepsza wersja,może to nie łuk ale i tak najsensowniejsze rozwiązanie.
Nic tylko pogratulować.


Best regards.
Piekny.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#29 Post autor: martinbb »

A ja na starość bym się nie obraził taką bryką w ostatnią podróż jechać - i to w każdej z tych trzech wersji ;)
Inspired by NavySEALs

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#30 Post autor: spacelord »

teraz wygląda fajnie :)
szkoda że nie ma łuku, ale trudno... ostatnia wersja mi się najbardziej podoba

ODPOWIEDZ