7037 Tower Raid

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#16 Post autor: Ex3qtor »

W tym topicu http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... 824&st=285 na eurobricks jest informacja o tym, ze w przyszłym roku ma być około 7 nowych zestawów, w tym duży zamek... istnieją podejrzenia, że albo będzie to coś od elfów, albo właśnie forteca orków.
Pozostaje czekać...
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#17 Post autor: Vlado »

X3qtor pisze:Vlado zwrócił uwagę raczej na to, że w całej serii Castle, i to od zeszłego roku dominują machiny oblężnicze i pojazdy do tego stopnia, że właściwie na całą serię są do tej pory 4 budowle, wliczając w to tą wieżę. Owszem, kiedyś też było dużo machin, ale było też więcej "budynków" - jakieś małe skarbce, mosty, więzienia, laboratoria, każda frakcja miała przynajmniej jeden "duży" zamek. Teraz trochę przenieśli ciężar. Co nie zmienia faktu, że są to bardzo udane zestawy.
Wielkie dzięki za wyjaśnienie. :)

Mi też hełmy i zbroje Orków średnio sie podobają. Wydają mi się takie... He-Manowskie. (Może ktoś jeszcze pamięta tą kreskówkę...)
No nie wiem...

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#18 Post autor: szarikm »

Vlado pisze:Wydają mi się takie... He-Manowskie. (Może ktoś jeszcze pamięta tą kreskówkę...)
Pamięta, pamięta :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#19 Post autor: Kirysowaty »

Jeeezu. Jak widzę te najnowsze zestawy z Castle, to zaczynam się wstydzić, że jestem AFOL-em. Dlaczego w dzisiejszych czasach wszystko musi być takie bArDzO_dLa_dZiEcI?
No i wreszcie najwyższy poziom, na którym ulokowano dwa pociski. Wykorzystany tu jest oryginalny element pochodzący ze świata demonów, czyli technic. Dla pocisków nie ma jakiejś wyrzutni, po prostu należy wcisnąć pałąk by pocisk wyleciał. Proste, ale działa.
Tak po prostu wciskasz i rakiety wylatują? Ja w mojego Hailfire Droida to muszę pstrykać kilka razy dość mocno, a i tak nie zawsze mi się udaje. Jak wcisnę pałąk, to rakieta wypada.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#20 Post autor: nori »

Kirysowaty pisze:Jeeezu. Jak widzę te najnowsze zestawy z Castle, to zaczynam się wstydzić, że jestem AFOL-em. Dlaczego w dzisiejszych czasach wszystko musi być takie bArDzO_dLa_dZiEcI?
Nie zgodzę się z Tobą. Dla dzieci to były zestawy z KK. Castle już ma swój, bardzo przyjemny urok. Oczywiście wiadomo jaka jest grupa docelowa, jednak i "dorosłym" mił sie będzie "pobawić" tymi zestawami

Kirysowaty pisze:Tak po prostu wciskasz i rakiety wylatują? Ja w mojego Hailfire Droida to muszę pstrykać kilka razy dość mocno, a i tak nie zawsze mi się udaje. Jak wcisnę pałąk, to rakieta wypada.
Jest delikatnie umocowany. Jak go wciśniesz to po prostu wylatuje, oczywiście z siłą równą "wciśnięciu". Ot takie wielkie uproszczenie...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 7037 Tower Raid

#21 Post autor: Qworg »

nori pisze: Dwóch rycerzy, w pełnym rynsztunku, jeden dzierży kuszę i kołczan, drugi na obronę ma tarczę i miecz.
Co ciekawe, według instrukcji, łucznik powinien sprawiać wrażenie przerażonego, jednak tak naprawdę na jego twarzy widać uśmiech. Na zdjęciu zdobiącym pudełko i instrukcje główki są prawidłowe, jest to tylko błąd instrukcji.
Hmmm.. mój kusznik z tego zestawu jest jak najbardziej przerażony. Jest to główka dwustronna, wyraz drugiej buźki znajduje się na pudełko więc musiałeś tą przerażoną po prostu przeoczyć na główce ludzika.
Ostatnio zmieniony 2008-05-02, 17:41 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

Re: 7037 Tower Raid

#22 Post autor: nori »

Worg pisze:Hmmm.. mój kusznik z tego zestawu jest jak najbardziej przerażony. Jest to główka dwustronna, wyraz drugiej buźki znajduje się na pudełko więc musiałeś tą przerażoną po prostu przeoczyć na główce ludzika.
Masz jak najbardziej rację – moje przeoczenie. Co ciekawe ludziki składałem parę razy i jakoś nie zauważyłem że kusznik ma podwójną buźkę.
Oczywiście błąd już poprawiłem.
Ech, w opisie 7040 pomyliłem krasnalowi brodę, tu nie zauważyłem główki, chyba dam sobie spokój z pisaniem recenzji...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

Re: 7037 Tower Raid

#23 Post autor: Ex3qtor »

nori pisze: Ech, w opisie 7040 pomyliłem krasnalowi brodę, tu nie zauważyłem główki, chyba dam sobie spokój z pisaniem recenzji...
Nie przesadzaj, każdemu się zdarza. ;-) Opublikuj proszę recenzję do 7038 - zdjęcia z tego co widziałem już masz, więc do boju...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#24 Post autor: KUKUS »

Nori pisze:Ech, w opisie 7040 pomyliłem krasnalowi brodę, tu nie zauważyłem główki, chyba dam sobie spokój z pisaniem recenzji...
Każdemu się zdarza. Powiem nawet, że założenie brody krasnoludowi na 2-gą strony ma nawet w sobie pewien urok. Twoje recenzje nie tylko mnie się podobają, ale również- jak widzisz- całkiem sporej grupie A-foli. Nie ma co się załamywać, każdy popełnia błędy- jesteśmy w końcu ludźmi. Najważniejsze, to poprawić błędy. A może przerażona buźka to tak naprawdę wkurzona buźka?? wszystko jest bowiem pojęciem względnym, zależnym od wyboru punktu odniesienia...

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 7037 Tower Raid

#25 Post autor: Qworg »

nori pisze: Masz jak najbardziej rację – moje przeoczenie. Co ciekawe ludziki składałem parę razy i jakoś nie zauważyłem że kusznik ma podwójną buźkę.
Oczywiście błąd już poprawiłem.
Ech, w opisie 7040 pomyliłem krasnalowi brodę, tu nie zauważyłem główki, chyba dam sobie spokój z pisaniem recenzji...
Nie myli się ten kto nic nie robi. Ja się rzadko mylę :).....

Pisz dalej recenzje, naprawdę miło się je czyta. A takie wpadki to dowód że ktoś je czyta.

ODPOWIEDZ