[MOC] Tow Truck

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Tow Truck

#1 Post autor: M_longer »

Witam.

Po ponad miesięcznej przerwie w budowaniu modeli w skali minifig postanowiłem coś zbudować.
Wybór padł na holownik (dziwne, prawda? ;) )
Obrazek

Jest to mój pierwszy model na kołach 'o numer większych' od tych stosowanych przeze mnie do tej pory (Mini PF Trucka nie liczę, bo tam użycie tych kół wymusił charakter konstrukcji)

Nie jestem z niego do końca zadowolony (coś mi nie pasuje w jego wyglądzie, choć sam nie wiem co...)

Ale może wam się coś w nim spodoba? ;)

Holownik posiada:
Czterosiowe podwozie:
Obrazek Obrazek Obrazek

Żuraw zakabinowy z rozkładanym i rozsuwanym ramieniem (oczywiście może się obracać o 360 stopni):
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrotową wieżę z rozsuwanym ramieniem głównym:
Obrazek Obrazek Obrazek

Rozkładane i rozsuwane podpory boczne (sposób rozsuwania trochę naciągany, ale co tam :> ):
Obrazek Obrazek Obrazek

Ruchowy widelec i wysuwane podpory tylne (akurat tak rozwiązany sposób wysuwania osobiście mi się podoba ;) ):
Obrazek Obrazek

I jeszcze fotka od przodu:
Obrazek

Jestem ciekaw co w nim poprawić, więc...
Wszelkie komentarze mile widziane ;)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#2 Post autor: grevious27 »

Bardzo fajna maszyna. Mógłbyś dodać jeszcze wyposarzenie dla minifiga , np. jakieś narzędzia. Cały model jest fajny, nie zmieniaj "bryły" modelu, dodaj tylko tą skrzynke z narzędziami i będzie dobrze. :D

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Jak zobaczyłem miniaturkę na stronie głównej to myślałem że to nowy post dot. konstrukcji Frycza ([URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6213]TUTAJ[/URL])...

Kolorystycznie bardzo ładnie wyszedł, równo i dokładnie - zwłaszcza widać to na zdjęciach na których jest złożony. Szkoda że koła nie są identyczne wszystkie :/ (Można było oszukać i do zdjęć przekładać ;) )...
Na funkcjonalności się nie znam ale fajnie że jest dodatkowy "hak" (tuż za kabiną)...
Przyczepa masywna się wydaje trochę, chyba że tak ma być ;)
A jak zobaczyłem nóżki to przypomniały mi się nogi z mojego trójnożnego robota ;)

Podsumowując - bardzo ładny MOC wyszedł :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

spacelord pisze:Szkoda że koła nie są identyczne wszystkie
? :)

Oprócz tych felg których użyłem jedyne pasujące rozmiarami to te (ale występują tylko w kolorze MdStone):
Obrazek
Oraz te (tylko zamocowane studami do wewnątrz):
Obrazek

Jedyna kombinacja pasująca do siebie wyglądem to koła z 4939 i wymienione wyżej felgi z Mini Trains.

Ale przecież przecież większość ciężarówek nie ma identycznych kół na wszystkich osiach ;)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#5 Post autor: makorol »

No właśnie. Większośc ciężarówek ma felgi płaskie lub wypukłe z przodu, a wklęsłe z tyłu
Pozdrawiam, Makorol.

mer

#6 Post autor: mer »

Mam wrażenie, że od dawna żadne ciężarówki nie gościły w tym dziale, dlatego też miło było się przyjrzeć bliżej temu modelowi ;)
Na samym początku zwróciła moją uwagę sama kabina, z bardzo fajnie pomyślanymi "migaczami" oraz ciekawe rozwiązane stopnie pod drzwiami.
Wykonanie kolorystyczne jest jak najbardziej w porządku, fajnie, że zmieściły się podpory boczne. Obrotowa wieża profesjonalnie wyglądająca i zapewne działająca również ;)
Tylko żuraw zakabinowy mi sie nie podoba, patrząc z boku wygląda to tak, jakby ciężarówka miała się złamać w pół - 3 koła z tyłu dodają jej masywności, kabina również wygląda konkretnie, a to łączenie pomiędzy (właśnie przy żurawiu) takie liche... Ja bym tego żurawia wyciął i skrócił model :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

mer pisze:a to łączenie pomiędzy (właśnie przy żurawiu) takie liche... Ja bym tego żurawia wyciął i skrócił model :)
A wiesz że wzorowałem się na modelu? :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać 'oryginał' też jakoś specjalnie mocnej ramy w tym miejscu nie ma ;)


Dziękuję za komentarze :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Ładna maszyna, ze szczegółów najbardziej mi się podobają stopnie wejściowe.
Jestem nieco zaszokowany liczbą ruchomych podzespołów.

Myślę że mógłbyś zrobić lepszą przednią ścianę - atrapę, reflektory i tę płaską czerwoną przestrzeń pomiędzy nimi. Niby jest poprawna, ale mało efektowna.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

Widziałem to cudo na BS ;) Jedyne co mi w nim przeszkadza to ten mniejszy żuraw, jakoś mi tam niepasuje.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

V1 pisze:Myślę że mógłbyś zrobić lepszą przednią ścianę - atrapę, reflektory i tę płaską czerwoną przestrzeń pomiędzy nimi. Niby jest poprawna, ale mało efektowna.
Rzecz do poprawy... w następnej ciężarówce ;)
Ta już praktycznie nie istnieje, bo stała się dawcą części dla koparki ;)
Bobofrutx pisze:Jedyne co mi w nim przeszkadza to ten mniejszy żuraw, jakoś mi tam niepasuje.
Jak już napisałem wyżej, wzorowałem się na modelu. Chociaż faktycznie, przez niego mój modelik był chyba troszkę za długi :)


Dziękuję za przychylne opinie :)

ODPOWIEDZ