Strona 1 z 1

[MOC] Budka pana Henia

: 2008-05-03, 14:46
autor: Maciej Drwięga
Kilka miesięcy temu pokazałem swoje pierwsze dzieło w "stalowych szlakach". Kilka dni później urodził mi się w głowie pomysł na małą budkę dróżnika. Powstała dość szybko i wylądowała na półce "projekty rozpoczęte".
Dzisiaj znalazłem chwilkę aby uzupełnić żwir przy torach oraz zieleń. W mniej więcej takiej postaci znajdzie swoje miejsce na makiecie naszego miasteczka.
To mój swego rodzaju hołd dla wszystkich panów Heniów i Staszków, którzy 40 lat swojego życia przepracowali w takich lub podobnych budkach a stan ten zmieniła dopiero tragiczna sytuacja PKP... i automatyczne przejazdy kolejowe ;)
Ot takie małe coś przy średnio uczęszczanej, niezelektryfikowanej jeszcze nitce kolejowej...

Obrazek

Zdjęcia http://www.brickshelf.com/gallery/macie ... box_00.jpg do 08
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=316841 (po moderacji).

: 2008-05-03, 15:05
autor: Kubrick
Co to za wsciekly koles w tej mniejszej budzie (latrynie?)?.
Fajnie plot wyglada, taki jakis... nienaprawiany od lat ;)
I widze,ze pan Henio ma bardzo fajna czerwona bryke :]

: 2008-05-03, 15:17
autor: Maciej Drwięga
Kubrick pisze:Co to za wsciekly koles w tej mniejszej budzie (latrynie?)?.
To jest kolega pana Henia, gastryk.... ;) Musiałem się jakoś zemścić na plemieniu ExoForce ;)

: 2008-05-03, 15:22
autor: Kubrick
I w ramach zemsty czlonek plemienia dostal zatwardzenia? xD

A jedno mnie zastanawia. Budki roznikow z zalozenia znajduja sie przy przejazdach. To gdzie do janej ciasnej jest ten przejazd, bo sie dopatrzyc nie moge za nic? ;P

: 2008-05-03, 15:54
autor: Maciej Drwięga
Kubrick pisze:To gdzie do janej ciasnej jest ten przejazd, bo sie dopatrzyc nie moge za nic?
Była, ale nie ma. Mieli zbudować autostradę, więc wyburzyli, ale autostrady jeszcze nie ma :P
Tak poważnie to droga była zbudowana, ale klocki poszły na coś innego... Pojawi się w Klockach-Zdroju....

: 2008-05-03, 16:05
autor: ImpreSariO
Kibelek pierwsza klasa a facet w nim siedzący ma chyba nie chude parcie =D Wszystko fajnie tylko ten czerwony kolor w ramach okien, drzwiach i murku nie podoba mi się. Za to płot z desek jest genialny.

: 2008-05-03, 16:51
autor: Nexus 7
Klimat zachowany jak trzeba, wszystko jak prawdziwe, nawet rower na ktorym pan Henio przyjezdza do pracy. Drewniane elementy swietne.

: 2008-05-03, 22:53
autor: V1
Płot jest super, kibel z podmurówką super (choć lepiej by było bez zielonej deski), ale reszta poniżej Twoich możliwości.
W szczególności gryzą się tak duże kontrasty w kolorze cegieł - biały+czerwony, szczególnie że stolarka jest czerwona. Biały+beżowy+jasnoszary wyszedłby lepiej. Skrzynka z dźwigniami też lepsza byłaby bardziej jednolita. Bo teraz jest strasznie pstrokato - kolorowe kwiatki (nie mówię już że z jednej roślinki wyrastają różne kolory bo w Lego to norma :), kamienie, kolorowa skrzynka, kolorowe płotki.
Brakuje mi trakcji nad torami, a jeśli nie tego, to na pewno słupa z latarnią, która wręcz oślepia jak się przejeżdża pociągiem w nocy przez takie przejazdy, i cięgien do zwrotnic - widzę że zrobiłeś osłonięte, ale jednak ze dwa odkryte druty chyba byłyby lepszym 'smaczkiem'. Jeszcze komina na domku (np. od kozy) i jakiegoś znaku kolejowego.

Ponarzekałem :)

: 2008-05-04, 06:38
autor: Maciej Drwięga
Będę się bronił :) Konrasty w budce właśnie takie miały być. Powiem szczerze, że klocki na to były zbierane po pudłach jeszcze nieposortowanych - sam byłem zaskoczony, że mam tyle płytek 1x2 ;) Kolory wzięły się z bardzo prostej idei - wapnem pobielony mur ceglany, gdzieniegdzie wystają cegły, gdzieniegdzie resztki jakiegoś starego tynku. Okna rzeczywiście czerwone i trochę pstrokate, ale podyktowane kratkami w płocie. Po prostu budowane z odpadków tego co mam.
Uwagi jak najbardziej cenne. Jako, że do Klocków Zdrój i tak to zostanie przebudowane całkowicie (przeniesione na inną podstawkę), to postaram się część rzeczy pozmieniać. Latarnie się pojawią, ale chciałem zrobić takie same jak na dworcu... a dworzec się buduje dopiero a nie wykańcza :)

Dzięki za narzekanie :)

: 2008-05-07, 15:47
autor: spacelord
Sympatyczny MOC...
Przypomina mi zestawy basic z dziecinnych lat - ale to przez kolorystykę i stare drzewka, które są bardziej wyraziste niż to że jest to w sumie konstrukcja w stylu współczesnym :) - Fajny sielankowy klimat :)
Ciekawe jakby to wyglądało gdybyś tam jeszcze umieścił stare ludziki z serii basic, te o podstawce 2x2, bez rąk i z dużą głową? ;)

: 2008-05-07, 15:48
autor: Maciej Drwięga
spacelord pisze:Ciekawe jakby to wyglądało gdybyś tam jeszcze umieścił stare ludziki z serii basic, te o podstawce 2x2, bez rąk i z dużą głową? ;)
I ogrodzil szczelnym płotem... ;)

: 2008-05-07, 16:21
autor: spacelord
Kiedy na serio tak mi się skojarzyło... jeszcze te płotki czerwone w białym murze - totalna kolorystyka z basic ;)

I tak jakoś jeszcze mi się rzuciło w oczy że ta ubikacja to jest jak z innego świata w porównaniu do tej scenki - idealnie gładka, równa, nic nie odlatuje i odpada (prawie jak z jakiegoś brązowego marmuru, jeśli jest taki)... podczas gdy obok płot się sypie, a i sama budka pana Henia nie wygląda na idealny stan ;)

: 2008-05-09, 12:54
autor: Darth Sion
Och... u mnie jeszcze nie ma tych automatycznych przejazdów kolejowych. Wszędzie stoją budki :)
Zawsze mi się podobały, jak byłem mały to chciałem w takich pracować xD
Nieźle ci to wyszło ale brakuje mi tu ulicy i w.w. przejazdu (nie automatycznego) :)