[MOC] Awaria w Kotłowni

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

[MOC] Awaria w Kotłowni

#1 Post autor: dzulian »

Awaria w Kotłowni
Obrazek
Witam w końcu wywołałem zdjęcia które dał mi nasz fotograf. No to nieźle się tam narobiło pora żeby ludzie poznali prawdę a więc:
W gazecie po wypowiedzi prezesa firmy "DzulianTech" kotłowni zajmującej się dostarczaniem ciepła do naszego miasta, jest napisane:” że to tylko awaria i nikomu nic się nie stało.
Obrazek
Ale czy to jest 100 % prawda okazało się że nie. Prezes zataił fakt że oprócz awarii są osoby ranne, czego dowiódł nasz fotoreporter będąc przypadkowo u brata w w/w kotłowni.
Już od samego początku zaniedbano kilka bardzo ważnych spraw , przede wszystkim dzisiejszy transport węgla zasilającego kotłownię był ponad dwa razy większej średnicy niż zwykle.
Obrazek

Z taśmociągu dochodziło do trzasków, były za duże obciążenia spowodowane złym doborem węgla. Czy zrobił to ktoś celowo? Takie nasunęło się nam pytanie i szereg następnych „po co” i takie tam. Kilka osób zwróciło na to uwagę ale w końcu powrócili do swoich zajęć bagatelizując całą sprawę.
Główny technik robiący obchód po urządzeniach kontrolnych dostrzegł wyraźne przewyższenie normy spalin wydobywających się z komina. Pomyślał że to może jakieś zawahania w końcu to już stara aparatura a w ogóle komu by zależało na wrzucaniu jakiegoś gówna do pieca. Lecz spojrzawszy drugi raz nic się nie zmieniło. Chciał zaalarmować…
Ale za nim dał znać reszcie załogi było już za późno pękła rura z gorącą wodą na nieszczęście pracownika który w tym momencie znajdował się tuż pod nią. Padł jak przecinak nawet nie zajęknął.
Obrazek
Szybka interwencja reszty załogi uratowała go przed rozległymi poparzeniami. Na całe szczęście oddychał.
Parę minut później zjawiły się służby medyczne które zabrały poszkodowanego do miejskiego szpitala.
Obrazek
(Z nieoficjalnych źródeł wiemy że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo). Kilku pracowników zajęło się naprawą uszkodzenia.
Nasi reporterzy dowiedzieli się także że kilka dni temu Prezes kotłowni obracał potężną gotówką, próbując ubezpieczyć zakład . Całe te zamieszanie było ukartowane. Tylko dlaczego muszą cierpieć na tym pracownicy i wszyscy mieszkańcy z powodu braku ciepła. Takie wały to nie u nas!!
Myślę że po tym artykule Prezes odpowie za to co się stało.
Awaria do tej pory jest jeszcze usuwana
Obrazek
, ciepło już niebawem powróci do naszych domów a jak było naprawdę w kotłowni już wiecie.

Koniec


Galeria

A więc drugi obiekt do "Klocków" skończony.
Chyba wyszedł w porządku, czekam na komentarze :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-05-17, 08:29 przez dzulian, łącznie zmieniany 5 razy.
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

crises

#2 Post autor: crises »

Obiekt wyszedł jak najbardziej w porządku. Bardzo mi się podoba. Dużo szczegółów i akcji. Bardzo fajna wywrotka. Nawet ruchomy taśmociąg jest :-) Zdjęcia na tle nieba wyszły super. Płot z drutem pod napięciem pierwsza klasa.
Niektóre wycinanki słabo wyszły i logo LUGPolu strasznie rozciągnięte. Jednak sama budowla bardzo ładna i dopracowana.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#3 Post autor: trubal »

Jestem pod ogromnym wrażeniem, na prawdę!
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Fajna budowla, taśmociąg jest świetny.
Miasto będzie Ci wdzięczne!

Bardzo mi się podobają wstawki w murze dobrze imitujące odpadający tynk.
\/1 ______________

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Super! Robi wrażenie :)
Budowla sama w sobie jest ciekawa i dodatkowo zyskuje tym że jest to coś nowego a nie kolejna kamienica ;)
Teraz muszę zmykać, ale potem jeszcze się lepiej przyjrzę i skomentuję :)

kris kelvin

#6 Post autor: kris kelvin »

Bardzo udana konstrukcja. Ma "industrialny" klimat i na pewno świetnie wpasuje się w makietę Klocków.
Budujesz coraz lepiej.
Ostatnio zmieniony 2008-05-09, 08:28 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

konradf13

#7 Post autor: konradf13 »

genialnie ci wyszła woda cieknąca z rury
Ostatnio zmieniony 2008-05-09, 20:54 przez konradf13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Gratuluję świetnej pracy. Architektura przemysłowa nieczęsto gości na Forum. Pobudziłeś moją wyobraźnię i gdyby nie fakt, że ostatnio krucho u mnie z wolnym czasem, to pewnie zaraz wziąłbym się za budowanie jakiegoś obiektu przemysłowego. Znając swoje upodobania to pewnie byłby malutki Browar o 150-letniej tradycji, warzący pyszne piwko niepasteryzowane.

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#9 Post autor: OmenGda »

Jestem pod wrażeniem. Wg mnie bardzo silny kandydat na moc miesiąca. Obiekt wręcz idealny. Sam pomysł z życia wzięty :) Masz na prawde niezłą kolekcje klocków i potrafiłeś ją idealnie wykożystać! Oby tak dalej. Czekam na kolejne!
Pozdrawiam
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Piekny

#10 Post autor: Piekny »

Coś cudownego,dbałością o szczegóły po prostu mnie zabiłeś.
Czuć tu klimat,dużo akcji,ruchomy taśmociąg.
Prawdziwy industrial który sam bardzo lubie.
Zdjęcia też należy pochwalić, ;)
A to zdecydowanie mi się najbardziej podoba:
http://www.brickshelf.com/gallery/juliu ... /tn_20.jpg

Best regards.
Piekny.
Ostatnio zmieniony 2008-05-09, 10:22 przez Piekny, łącznie zmieniany 1 raz.

Darth Sion

#11 Post autor: Darth Sion »

Świetna a ten trik z gazetą też niczego sobie. Widzę że twoja ciężarówka tam stoi :D

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

Piekny pisze:A to zdecydowanie mi się najbardziej podoba:
http://www.brickshelf.com...ownia/tn_20.jpg
Jeśli chodzi o klimat to faktycznie to zdjęcie rządzi :) - szkoda że nie ma podobnego, ale z większym fragmentem budowli... :/

pkowalcz

#13 Post autor: pkowalcz »

dzulian pisze:wyraźnie pisze
jest napisane!

Wprawdzie nigdy nie miałem okazji oglądać kotłowni z bliska, więc się nie znam, ale moim zdaniem wyszło bardzo dobrze. Ponieważ jestem przedstawicielem pokolenia, które tylko jedno ma w głowie, podoba mi się o-mało-co-trup przywalony fragmentem rury ;).
No i fajny jest ten mroczny klimat pokomunistycznej i brzydkiej kotłowni rządzonej przez złego dyrektora

Szkoda że spreparowałeś tylko kawałek gazety< cała strona z wymyślonymi wiadomościami fajnie by wyglądała :)

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#14 Post autor: dzulian »

Witam
pkowalcz pisze:dzulian napisał/a:
wyraźnie pisze

jest napisane!
Mówisz (pokazujesz) i masz :)
Zmieniłem film jest trochę z lepszym światłem .Na końcu filmu słychać charakterystyczny trzask jedno ogniwo nie wytrzymało (awaria w kotłowni) :)

Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#15 Post autor: Emilus »

Kotłownia jest świetna, a te odpadające tynki miód (jak dla mnie oczywiście, bo na takich klockach się nie znam). Oczywiści mogła by być większa, jak byś skalował Siekierki z Wawy lub Świerze z kozienic (nie wiem czy to się tak pisze), ale wtedy byłaby większa niż klocki zdrój...

ODPOWIEDZ