Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] ZIŁ 130
Autor Wiadomość
Bobofrutx 
VIP
Władca Arctica!

Wpisy: 1014
Wysłany: 2008-06-19, 14:17   

Strasznie się męczy ten ziłek przy malutkich przeszkodach ;P ale zato teraz świetnie brzmi ^^
Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wpisy: 851
Wysłany: 2008-07-05, 19:31   

No, udało mi się zabrać Ziła na wieś i trochę go potestować w terenie. Spostrzeżenia:
1) Oś kolebkowa w tej skali ułatwia jedynie przewracanie się samochodu (Foto).
2) Samochód na kołach 20x30 i napędzie 4x2, ustawiony na stromym stoku nie zjeżdża. On nawet nie spada. On automatycznie przewraca się i leci na sam dół.
3) Szary proszek nie wydobywa się z układu napędowego zbudowanego z użyciem wielu zębatek starego typu i silników 4.5v. On jest tam produkowany w ilościach hurtowych.
4) Delikatna kabina może rozpaść się w taki sposób, jakiego sobie nawet nikt nie wyobrażał, ze tak się da.

Mimo to zabawa była przednia, i mimo kilku momentów załamania auto jest znowu w jednej całości i będzie mogło być wystawione w Kielcach... ;-P

GALERIA: http://www.brickshelf.com...i?f=319145&n=48

;-)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5376
Wysłany: 2008-07-05, 19:41   

Kod:
Trucker niszczy kwiatki

Wandal! :P

Szkoda że nie jest jednak ciut szybszy ;)

V3speer 

Wpisy: 66
Wysłany: 2008-07-05, 20:07   

Cóż, maszyna w każdym razie piękna :)

Bartex0805 

Wpisy: 197
Wysłany: 2008-07-15, 11:47   

No proszę wychodzi na to że łatwiej spotkać ZIŁa z klocków niż na ulicy u mnie już dawno nie widziałem- odchodzą w zapomnienie ale nie w klockach. Co do pojazdu to dosyć dobrze wykonany, tylko wielka szkoda że tak wolno jeździ.

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wysłany: 2008-10-29, 15:59   

Żeby nie było że nic nie robię - zmieniłem kilka detali samochodu i pojawiła się ciut ciekawsza (jak dla mnie) zabudowa. Światła zostały takie same na złość Zumbiemu... ;-P

Opis techniczny:
-Żółte pokrywa z boku auta zasłania silnik użyty do podnoszenia ramion
-Ramiona podnoszone są za pomocą silnika z 8735 (kostka z redukcją)
-Przełożenie to 3:5 oraz ślimak -> z24
-Całość całkiem nieźle radzi sobie z ciężarem pustych kontenerów
-Przełożenie auta wynosi dalej 243:1

Zdjęcia wciąż mają żałosną jakość, ale koniecznie chciałem pokazać że auto wciąż ewoluuje ;-P Jak tylko dostanę z powrotem aparat, to zrobię lepsze zdjęcia.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5376
Wysłany: 2008-10-29, 16:05   

A kolega wie co to necroposting? :P

ZIŁ z przyciemnianymi szybami... :D

Kontener nie powinien być szerszy?

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wysłany: 2008-10-29, 16:26   

M_longer napisał/a:
A kolega wie co to necroposting? :P

Wypraszam sobie! ;-D
M_longer napisał/a:
ZIŁ z przyciemnianymi szybami... :D

Po prostu wnętrze było i tak do chrzanu, więc je wywaliłem, ot i cała filozofia. ;-P Dzięki temu kształt kabiny jest ciut lepszy i jest ona bardziej wytrzymała.
M_longer napisał/a:
Kontener nie powinien być szerszy?

Może i powinien, ale nie ma tu specjalnie miejsca - same ramiona mają 2 study szerokości, mocowanie haków to kolejny jeden stud.. No, niby można je poszerzyć, ale nie wiem czy jest sens. Chyba nawet skończyły mi się 'odwrotne' skosy w kolorze czerwonym ;-p

aro_kal 
Arek

Wpisy: 436
Wysłany: 2008-10-29, 21:21   

Cholera, jakim cudem takiej fajnej ciężarówki nie widziałem. Świetna jest maska. Nie wiem czy bardzo odpowiada oryginałowi, ale niesamowicie mi się podoba. Przypomina to troszkę najstarsze zestawy technic.

Z przyciemnianymi szybami wygląda jednak gorzej, tak przynajmniej mi się wydaje. Toć to klocki i chyba wolno zerknąć do kabiny.

Jeśli miałbym oceniać jazdę, to niestety z tym jest tak sobie. Wiem, że to stare silniki, ale wiem też, że da się bazując na nich zbudować trialówkę.

PS. A z tym wyczuleniem na necroposting (ależ to gówniane słowo) to kilka osób wyraźnie przesadza. Chłopak coś poprawił i chyba może pokazać. Ma zakładać nowy temat? Jak się nie podoba to przecież nie trzeba pisać w tym temacie, lub kulturalnie wysłać prywatną wiadomość. Poraża mnie to. Ciągłe przepychanki kto zna lepiej regulamin ...

TruckeR 
Sabbath Bloody Sabbath

Wysłany: 2008-10-29, 21:40   

aro_kal napisał/a:
Cholera, jakim cudem takiej fajnej ciężarówki nie widziałem.

Nie wiem, nawet w Kielcach była :-P

aro_kal napisał/a:
Świetna jest maska. Nie wiem czy bardzo odpowiada oryginałowi, ale niesamowicie mi się podoba. Przypomina to troszkę najstarsze zestawy technic.

Dzięki. I tu jest sedno sprawy. Ził 130 to auto tak charakterystyczne, że trudno go źle zbudować. Poprzez przerysowanie niektórych elementów, model nabiera charakteru, zupełnie inaczej niż w przypadku tych wstrętnych pudeł typu Scania. Próbowałem parę razy budować jakieś Volva czy Scanie, ale - jak dla mnie - trudno odnaleźć w nich jakieś charakterystyczne cechy, które można podkreślić ;-).

aro_kal napisał/a:
Z przyciemnianymi szybami wygląda jednak gorzej, tak przynajmniej mi się wydaje. Toć to klocki i chyba wolno zerknąć do kabiny.

Ok, 'ale tak mi się podoba' ;-) Myślałem sporo nad kabiną, i to rozwiązanie wydało mi się najlepsze - słupki szyb są wreszcie porządnie zaznaczone, tak samo jak krzywizna szyb. Poza tym teraz kabina jest ciut solidniejsza. Poza tym we wnętrzu nic ciekawego nie było - standardowa kierownica, standardowe fotele. Może gdyby wstawić tu dwie standardowe szybki o szerokości 6 studów..?

aro_kal napisał/a:
Jeśli miałbym oceniać jazdę, to niestety z tym jest tak sobie. Wiem, że to stare silniki, ale wiem też, że da się bazując na nich zbudować trialówkę.

Niemniej nie miała to być trialówka tylko takie sobie jeździdło i tę rolę spełnia całkiem nieźle. Jeździ bez problemu w domu po dywanie, jest w stanie pokonać drobne przeszkody terenowe, nie jest źle :-)
Ostatnio zmieniony przez TruckeR 2008-10-29, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu