[MOC] Kaleh 57

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

[MOC] Kaleh 57

#1 Post autor: Mikolaj »

Siemka:D
Latem 2012 roku NASA podejmie pierwsze kroki mające na celu założenie bazy na księżycu. Baza ta ma być przystankiem na trasie Ziemia - Mars.
W celu znalezienia odpowiedniego miejsca na założenie bazy NASA wysłało 5 ludzi na powierzchnię księzyca. Wyposażyło je w lekkie pojazdy rozpoznawcze Kaleh 57.
Widok ogólny
Obrazek
Obrazek
Kabina
Obrazek
Tył
Obrazek
i z boku:
Obrazek
Więcej zdjęć w Galerii
GALERA BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=321487
Liczę na komentarze/oceny/pouczenia :D
Ostatnio zmieniony 2008-05-30, 21:42 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#2 Post autor: Hasky128 »

Pojeździk fajnie wySNOTowany. Z zewnątrz wygląda na o wiele mniejszy niż jest naprawdę. Dopiero od góry widać, że jest aż na 8 stud szeroki. Szkoda, że jest nudnawo szary, mógłbyś dorzucić jeszcze jedn kolor, ale tak tylko trochę, żeby zaakcentować.

A co do tego, żeby księżyc był przystankiem na trasie ziemia--mars, to jestem przeciwny temu rozwiązaniu:) Nie dość, że potrzeba o wiele większej różnicy prędkości, by polecieć na księżyc, a dopiero potem na marsa, niż bezpośrednio na niego, to jeszcze księżyc nie ma zbyt wiele do zaoferowania jeśli chodzi np. o paliwo. Owszem jest tlen w postaci tlenków, ale chronicznie brakuje wodoru, który trzeba by było dowozić z ziemi. To tak jakby jadąc z Świnoujścia do Krakowa, jechać tankować do Warszawy:)
...

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Proste ale fajne.Rzeczywiście z zewnątrz wydaje się mniejszy.A kolor jest dobry, gdyby dodał jeszcze jeden mógłby sie zrobić bałagan, choć może jeden czy dwa klocki by nie zaszkodziły:D

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#4 Post autor: Benny »

Mnie isę podoba. Taki prosty się wydaje, ale sympatyczny i fajnie wymodelowany :)

pkowalcz

#5 Post autor: pkowalcz »

Ładny SNOT, ale trochę... nudny. I nawet nie chodzi o kolory - sama szarość mogłaby zostać - tylko o brak jakiejkolwiek akcji na zdjęciach. Przydałoby się np. pokazać bohaterskich astronautów, jak pędzą w tej maszynce przez księżyc... Choćby poprzez wklejenie konstrukcji na fotkę z powierzchnią Srebrnego Globu ;)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

pkowalcz pisze:rzydałoby się np. pokazać bohaterskich astronautów, jak pędzą w tej maszynce przez księżyc... Choćby poprzez wklejenie konstrukcji na fotkę z powierzchnią Srebrnego Globu ;)
Hmm.... Mogę spróbować zrobić coś takiego, choć nie obiecuję jakie bedą efekty:D
Hasky128 pisze:Nie dość, że potrzeba o wiele większej różnicy prędkości, by polecieć na księżyc, a dopiero potem na marsa, niż bezpośrednio na niego, to jeszcze księżyc nie ma zbyt wiele do zaoferowania jeśli chodzi np. o paliwo. Owszem jest tlen w postaci tlenków, ale chronicznie brakuje wodoru, który trzeba by było dowozić z ziemi
Tak tak absolutnie się zgadzam (o co mu chodzi?)
A tak na serio: Dlaczego nie? Przecież wodór można by dowozić z międzynarodowej stacji kosmicznej (nie wiem czy MIR jeszcze działa) a sam księzyc jest chyba dość bogaty w minerały.. A baza mogłaby być nie tyle punktem na trasie Ziemia-Mars a przystankiem dla kosmonautów (wersja rosyjska) czy astronautów (wersja USA). Mogli by tam np. mieć treningi przed lotem na marsa bądź mogliby tam odpoczywać. Ewentualnie baza na księzycu mogłaby być ośrodkiem wypoczynkowym dla bogatych mieszkańców globu:D
Ok, ide się bawić GIMPem... wkleję pojazd na księżyc:D
Ostatnio zmieniony 2008-05-31, 13:28 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 2 razy.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#7 Post autor: Hasky128 »

Taki mały offtop jeszcze rzucę: wszystkim chętnym polecam lekturę książki pt.: "Czas Marsa"
link
Autorzy walczą ze stereotypami dotyczącymi Marsa, oraz próbują zmobilizować prywatnych inwestorów do działania.
PS: Czas lotu na Marsa to 180 dni tak apropo.

pkowalcz ma rację w tym, że dynamiczna prezencja Kaleh'a wiele by pomogła.
...

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

Hasky128 pisze:PS: Czas lotu na Marsa to 180 dni tak apropo.
Hasky128 pisze:chętnym polecam lekturę książki pt.: "Czas Marsa"
Ja wszystkie zacytowane informacje miałem z "kosmosu" wydawnictwa Glob. Hmm... przynajmniej teraz jestem ciut mądrzejszy:D
Obrazek
Jazda Kalehem, zdjęcie zostało wykonane nowoczesnym (stąd te kolory) aparatem NASA.
(a tak naprade te kolory są dlatego że nie jestem najlepszy w obróbce zdjęć - czemu nie uczą tego na informatyce?)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#9 Post autor: Hasky128 »

Teraz o wiele lepiej, podoba mi się tło z oryginalnego zdjęcia. Całość trzyma klimat, brakuje chyba tylko złotych szybek w hełmach:) Ale to można wybaczyć. Można wczuć się w klimat dwóch, zadowolonych astronautów, szczęśliwych z możliwości eksploracji księżyca:D
...

pkowalcz

#10 Post autor: pkowalcz »

No, teraz wygląda po ludzku :P

ODPOWIEDZ