[MOC] Statek parowy

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MOC] Statek parowy

#1 Post autor: Qworg »

Niedawno wybudowałem napęd parowy dla rycerzy i postanowiłem go trochę zabudować (trole jako napęd mi tu jakoś nie pasowały :) ).

1
2

Zdjęcia średnio wyszły z powodu braku tła (stare okazało się za małe,a prześcieradła miałem tylko białe...)

Statek miał dokonać przełomu w bitwach morskich ale wyszło jak zwykle... Napęd zajmuje strasznie dużo miejsca na statku i wymaga uzupełniania paliwa (a żarcie dla załogi tez gdzieś trzeba trzymać :) ). Jednak zastosowanie tego typu napędu pozwala na zwiększenie ilości wojska na pokładzie (zamiast wożenia wioślarzy można wziąć żołnierzy) oraz uniezależnia okręt od kierunku wiatru. Konieczność częstego uzupełniania zapasów powoduje poważne ograniczenie zasięgu statku. W praktyce oznacza to że okręt nadaje się głównie do obrony własnych wybrzeży i przełamywania blokad portów.
Doskonale sprawdza się również w przewożeniu ważnych osobistości oraz cennych przedmiotów (na zdjęciu królowa w otoczeniu królewskich gwardzistów). W przedniej części statku znajduje się działo obrotowe zasilane z tego samego napędu co okręt. Ładowane od boku, przy odpowiednim ciśnieniu na kotle, zapewnia dość wysoką szybkostrzelność w porównaniu do broni starego typu (np katapult).

Galeria

Mam nadzieję ze wam się spodoba.
Ostatnio zmieniony 2008-06-16, 13:20 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Nie znam się na statkach ale wygląda nieźle, podoba mi się 'młyn' i kształt przodu. O reszcie się nie wypowiem bo nie mam o tym pojęcia. Dla mnie nieźle ale pewnie ktoś w temacie zaraz coś wyłapie ;)

--LEGOLAS--

#3 Post autor: --LEGOLAS-- »

podoba mi sie stanowisko ogniowe z dwuch kusz oraz dzialo duzego kalibru przod jest bardzo zgrabny jak zreszta i tyl , widze wiele detali co mi sie podoba , maszyneria jest bardzo oryginalana co dopelnia calosci i moim zdanie mstatek jest bardzo oki!

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Muszę powiedzieć, że statek robi wrażenie. Świetnie wymyśliłeś to koło wodne, także sama armata niczego sobie. Nawet taran robi wrażenie :) Możesz być naprawdę zadowolony z tego modelu.

... ja jednak preferuję tradycyjne żaglowce :p ...

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

A wiec: fajny, podoba mi sie działo i pomysł na umieszczenie koła - niestety samo koło jakieś mocno kwadratowe. Statek dziwnie wygląda - zwykła łódka tyle, że na parę. Brak mi jakieś zabudowy na pokładzie, kajut etc. etc.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#6 Post autor: grevious27 »

Fajny statek, podoba mi się przód i armata.Koło też niczego sobie. Mógłbyś dać żagiel, na wypadek gdyby żołnierzom zabrakło paliwa, a nie mieli by jak wrócić.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7 Post autor: Qworg »

KUKUS pisze:Możesz być naprawdę zadowolony z tego modelu.
Ale nie jestem :P. I to mnie zmotywuje do budowy następnego.
KUKUS pisze: ... ja jednak preferuję tradycyjne żaglowce :p ...
Żagiel nie wejdzie mi pod łóżko.....
Mikolaj pisze: ...niestety samo koło jakieś mocno kwadratowe...
Kwa.. co? Jestem genialny :) Zbudowałem kwadrat przy użyciu okrągłych klocków :)

Zamieszczam dowód, kwadratowe koło obok okrągłego kwadratu: 1 2

A teraz idę wymienić kwadrat w samochodzie.....
Ostatnio zmieniony 2011-08-26, 17:15 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

Jak widać przysłowiowa kwadratura koła jest możliwa. Gratulacje Worg, to chyba dla Ciebie większe osiągnięcie niż sam model :D

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#9 Post autor: grevious27 »

Wszystko jest możliwe, gdy odpowiednio używasz mocy :D Gratuluje kwadratowego koła.
Why so serious?

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

heh, kolega prosił mnie, żebym napisał w jego imieniu, że mogłeś się pozbyć w tym statku tych ciemnoczerwonych wstawek w statku i dać np. brązowe bo brzydko to wygląda.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

Worg pisze:Mikolaj napisał/a:

...niestety samo koło jakieś mocno kwadratowe...

Kwa.. co? Jestem genialny :) Zbudowałem kwadrat przy użyciu okrągłych klocków :)

Zamieszczam dowód, kwadratowe koło obok okrągłego kwadratu: 1 2

A teraz idę wymienić kwadrat w samochodzie....
Hmm... To chyba przez te platy - naprawdę wydawało mi się, że jest jakieś kwadratowe (czy tam elipsowate, czy jak mu tam..) W taki m razie zwracam honory, Twoje koło jest odpowiednio okrągłe:P
PS. Rany, ale wpadka:P
PS2: Te dwa trolle mogłeś sobie darowac, już rozróżniam figury:P
Ostatnio zmieniony 2008-06-16, 19:59 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12 Post autor: Qworg »

KUKUS pisze:heh, kolega prosił mnie, żebym napisał w jego imieniu, że mogłeś się pozbyć w tym statku tych ciemnoczerwonych wstawek w statku i dać np. brązowe bo brzydko to wygląda.
Nie mogłem :( bo ich tyle nie mam, dlatego dałem ciemnoczerwone ponieważ nie wyglądają one najgorzej (ale żeby od razu brzydko?)
Mikolaj pisze:
PS2: Te dwa trolle mogłeś sobie darowac, już rozróżniam figury:P
Nie mogłem sie powstrzymać :) (mogło być gorzej... mam trzy trolle! )
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Uważam że cała konstrukcja wygląda fatalnie. Kształt kadłuba jest bardzo popsuty przez pionowe burty w okolicach koła. Nie sposób się dopatrzeć że jest tam jakaś maszyneria.
Komin nie sprawia wrażenia komina, tylko resztek złamanego masztu. Takie jest też moje ogólne wrażenie - wygląda mi na pozbawiony drzewców kadłub żaglowca.
Wygląd psują też drobne różnokolorowe wstawki. Bez elementów ciemnoniebieskich i ciemnozielonych byłoby klarowniej. Czerwony też jest wstawiony w mało harmonijny sposób.
Kształt różnych elementów, głównie całej rufy od zewnątrz wymaga dużo dopracowania.

Zaś samo koło łopatkowe uważam za wybitne. Pomysł umieszczenia go centralnie też jest dobry, swoją drogą ciekawe, jak to by się sprawdziło w rzeczywistości. Ale myślę że przy takim rozwiązaniu kadłub musi być zbudowany od podstaw, tzn. bez użycia gotowych elementów kadłuba, żeby to jakoś wyglądało i żeby koło przechodziło przez kadłub na wylot.
Jeżeli zaś nie masz jak zrobić tak dużego kadłuba z klocków, to może - pozostając przy gotowym kadłubie - bocznokołowiec wyszedłby lepiej?
Podoba mi się wieża z działem, fajny jest również ster.
Ostatnio zmieniony 2008-06-16, 21:11 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#14 Post autor: Qworg »

V1 pisze:Uważam że cała konstrukcja wygląda fatalnie. Kształt kadłuba jest bardzo popsuty przez pionowe burty w okolicach koła.
I tu się w 100% nie zgadzam, ale dziękują za opinię. Następnym razem coś wykombinuję z tym kadłubem.
V1 pisze: Nie sposób się dopatrzeć że jest tam jakaś maszyneria.
Miałem zostawić najbardziej newralgiczny punkt statku bez osłony, narażony na ostrzał?
"Maszyneria" stanowi napęd dla statku i zasilanie dla działa, jej uszkodzenie w czasie bitwy spowoduje zamianę okrętu wojennego w tratwę. Więc uważam że dobrze, że jej nie widać.
V1 pisze:Takie jest też moje ogólne wrażenie - wygląda mi na pozbawiony drzewców kadłub żaglowca.
I tak też miał wyglądać. To ma być "prototyp". Miał trochę zalatywać żaglowcem.
V1 pisze: Pomysł umieszczenia go centralnie też jest dobry, swoją drogą ciekawe, jak to by się sprawdziło w rzeczywistości.
Na stan wiedzy z mechaniki płynów jaki posiadam obecnie to by się nie sprawdziło w rzeczywistości ( ale ciekawie wygląda :) ).
V1 pisze: Jeżeli zaś nie masz jak zrobić tak dużego kadłuba z klocków, to może - pozostając przy gotowym kadłubie - bocznokołowiec wyszedłby lepiej?
Boczno kołowca już mam dawno w planach ale muszę jeszcze jechać coś kupić. Poza tym przy boczno kołowcu pionowe burty w miejscu kół nie byłyby takie straszne (można koła wodne trochę wpuścić w kadłub). Co do kolorów: rzecz gustu. Mi się podobają takie wstawki. Nie przepadam za jednokolorowymi bryłami. A co do czerwonego to właśnie on sie dobrze wkomponował :P.
V1 pisze: Zaś samo koło łopatkowe uważam za wybitne.
...
Podoba mi się wieża z działem, fajny jest również ster.
Żebyś wiedział ile ta wybitność mnie czasu kosztowała... Ale jestem z niego dumny:).
Ostatnio zmieniony 2011-08-26, 20:06 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

czekoladowyboss

#15 Post autor: czekoladowyboss »

Podoba mi się dziób i te tarany. Ciekawie zbudowane koło łopatkowe i słusznych rozmiarów armata, ale całość wygląda trochę łyso bez żadnych masztów. Ogólnie nieźle.

Prezencję modelu psuje podstawka.

PS Co to za klocki z przodu działa (te srebrne)?

ODPOWIEDZ