[MOC] Wrecker Mark II

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Wrecker Mark II

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

Witam :)

Postanowiłem ostatnio wskrzesić mój jedyny holownik z ''nosem''.
Ale że sam mam powoli dość czerwonych MOCy, wybór padł na kolor czarny...

Zastanowiłem się co warto było by poprawić w wyglądzie i funkcjonalności i... skończyło się na czymś co w niewielkim stopniu przypomina pierwowzór ;)
Głównymi zmianami są: zwiększona funkcjonalność (czyli bawialność ;) ) oraz 'nowy rozmiar kół' i zmiana szerokości z 6 na 7 studów (inaczej się nie dało :> )

Na pierwszy ogień poszło zwiększenie funkcjonalności.

W przeciwieństwie do wersji pierwszej, tutaj zastosowałem rozwiązanie podobne do tego z Pneumatic Tow Trucka, tylko że udało mi się upchnąć je (dosłownie, wewnątrz praktycznie nie ma wolnego miejsca...) na mniejszej powierzchni.

Model posiada dwa obwody pneumatyczne, każdy z jednym małym siłownikiem, oba zasilane przez małą pompkę, która chowa się w górnej części zabudowy (właściwie sleepera ;) )
Obrazek

Pierwszy odpowiada za podnoszenie i opuszczanie ramienia dźwigu (które jest oczywiście rozsuwane ręcznie ;) ):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Drugi odpowiada za unoszenie i opuszczanie widelca:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W działaniu wygląda tak:

Obrazek Obrazek

Model posiada też coś czego Pneumatic Tow Truck nie miał...
Za pracę obu bębnów wyciągarek odpowiada... nie, nie ten bush z boku... tylko micromotor który jest tym bushem włączany :) (dokładnie mówiąc to bush siedzi na axlu który przechodzi przez pole reverser :) )

Widać go tu:
Obrazek

Sama wyciągarka jest dość mocna (chyba?), pozwala m.in. na coś takiego:
Obrazek

I bardziej prawdopodobne:
Obrazek Obrazek

Filmik:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CeS44bPwFag[/youtube]

Po obudowaniu tego wszystkiego tak aby wyglądało w miarę przyzwoicie i nie straszyło wystającymi przewodami wziąłem się za wygląd przodu ciężarówki.

Wyszło chyba całkiem nieźle? ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dziękuję za uwagę i jestem ciekaw co myślicie o odświeżonym Wreckerze :)

GALERIA :
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=325812
Ostatnio zmieniony 2008-06-26, 13:49 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Wygląda super... funkcje robią wrażenie - niedługo trzeba będzie wymyślić nazwę dla tego typu budowli (pewnie już jest) - niby city, a jednak środek z technic, niby model-team, ale chyba sporo mniejsze...
Bardzo fajne kolorystycznie, wszystko dopracowane (czytaj: wygładzone ;) )... super się prezentuje...

poza tym że wszystko jest na plus to:
- dlaczego światełka się nie świecą jak w poprzednim modelu ?? (a bardzo ładnie się świeciły ;) )
- czarna gładka przestrzeń za kabiną - czy nie mogłoby tam coś być - cokolwiek (coś wystawać, jakieś urozmaicenie...) ?

edit:

tak się przyglądam tej kabinie jeszcze - naprawdę bardzo ładnie Ci wyszła :) a niektóre rozwiązania są super (np. nad kołami)
Ostatnio zmieniony 2008-06-25, 18:54 przez spacelord, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Wow, niesamowicie upchnięte.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

spacelord pisze:dlaczego światełka się nie świecą jak w poprzednim modelu ?? (a bardzo ładnie się świeciły ;) )
Dzięki ;)
Nie świecą się bo:
Zabudowa jest na 7s, a to sprawiło by że obudowanie tego klocka ze światłami (1x4) tak aby światła świeciły 'symetrycznie' i nie było niepotrzebnych dziur było by małym problemem.

A drugi powód (ten bardzie przyziemny) jest taki że... nie mam drugiego kabelka od starej elektryki :( (ale chyba niedługo będę go miał ;)
spacelord pisze:czarna gładka przestrzeń za kabiną - czy nie mogłoby tam coś być - cokolwiek (coś wystawać, jakieś urozmaicenie...)
Właśnie na urozmaicenie nie ma zbytnio miejsca (cały tył to właściwie obudowa dla systemów technicznych ;)
Między innymi dlatego zbiorniki na paliwo powędrowały pod kabinę...
Battery Box jednak zajmuje dużo miejsca wewnątrz, na dodatek też niesymetrycznie (dlatego z jednej strony jest schowek, a z drugiej tylko czarna ściana...)
spacelord pisze:ak się przyglądam tej kabinie jeszcze - naprawdę bardzo ładnie Ci wyszła :) a niektóre rozwiązania są super (np. nad kołami)
:)

Zagadka:
Kto wpadnie na to jak jest zbudowany przód? :>
Ostatnio zmieniony 2008-06-25, 19:02 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5 Post autor: ImpreSariO »

M_longer pisze:Zagadka:
Kto wpadnie na to jak jest zbudowany przód? :>
Szare axle długości 3 studów? Bardzo fajna ciężarówka w twoim stylu. Co ci sie ztało że nie jest czerwona?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

ImpreSariO pisze:Szare axle długości 3 studów? Bardzo fajna ciężarówka w twoim stylu. Co ci sie ztało że nie jest czerwona?
Tak.
I one NIE są przyklejone ;)

A dlaczego nie czerwona?

Części z których są zrobione przednie nadkola i maska mam tylko w kolorze czarnym...
Zresztą, czarny wygląda chyba lepiej? ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#7 Post autor: spacelord »

M_Longer pisze:Części z których są zrobione przednie nadkola i maska mam tylko w kolorze czarnym...
Zresztą, czarny wygląda chyba lepiej? ;)
Dużo lepiej :) - czarny z szarym to bardzo ładne połączenie... (czerwony też nie jest zły... chyba że do space ;) )
M_Longer pisze:I one NIE są przyklejone ;)
Jakby były przyczepione z drugiej strony to byłoby dopiero... ;) (pewnie są po prostu włożone i trzymają się bo mają ciasno, chyba że się mylę?)
Ostatnio zmieniony 2008-06-25, 19:23 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

#8 Post autor: intech »

No i M_longer pokazał kto tu rządzi...

Świetny model, zarówno pod względem estetycznym, jak i bawialnym/funkcji.
Tak jak pisałem na IRCu, gratuluję Ci pięknego i sprawnie działającego modelu, którego jak znam życie i Ciebie, lada chwila nie będzie.

P.S. Bardzo podoba mi się widelec oraz pompka, zamontowana w tym, a nie innym miejscu.

Pozdrawiam, intech!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

spacelord pisze:pewnie są po prostu włożone i trzymają się bo mają ciasno, chyba że się mylę?
Owszem trzymają się, ale nie na wcisk (można je z łatwością wyjąć... ba, nawet same radośnie opuszczają miejsce... gdy poruszy się tą płytkę co je trzyma od dołu :> ), tylko dlatego że jakoś się wpasowują między te elementy wokół nich :)
intech pisze:No i M_longer pokazał kto tu rządzi...
Bez przesady ;)
Ja tylko buduję lekko technicowe modele... w systemowej powłoce ;)
intech pisze:którego jak znam życie i Ciebie, lada chwila nie będzie.
No i już powoli znika...

Za to mam filmik :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CeS44bPwFag[/youtube]

A teraz czekam aż Sariel zbuduje takiego większego w wersji Technic :P

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

M_longer pisze:A teraz czekam aż Sariel zbuduje takiego większego w wersji Technic :P
Spodziewaj się go do końca wakacji, czekam jeszcze tylko na części :P
Całkiem fajnie działa to maleństwo, nie spodziewałem się że pneumatyka pompowana ręcznie taką małą pompką będzie tak dobrze działać.
Ostatnio zmieniony 2008-06-26, 14:07 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Spodziewaj się go do końca wakacji, czekam jeszcze tylko na części :P
Czekam ;)
Sariel pisze:Całkiem fajnie działa to maleństwo, nie spodziewałem się że pneumatyka pompowana ręcznie taką małą pompką będzie tak dobrze działać.
Największa wadą w Pneumatic Tow Trucku było skakanie małego siłownika który podnosił i opuszczał widelec, ponieważ cały układ był zasilany dużą pompką.

Mała pompka + małe siłowniki działają lepiej, ponieważ wtłacza się praktycznie tylko taką ilość powietrza jaka jest potrzebna do uniesienia siłownika i nie zwiększa się niepotrzebnie ciśnienia w układzie.
Chociaż i tak nie jest idealnie, bo te siłowniki są baaardzo podatne na zmiany ciśnienia ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Ano są, ale w konstrukcji tej wielkości raczej trudno mówić o dużych obciążeniach :)
Czekam teraz jeszcze tylko na publikację galerii żeby zaklockować to maleństwo.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

A, właśnie, galeria nie jest publiczna bo dodałem zdjęcia z rozbiórki ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać wyżej przewody miały naprawdę ciasno ;)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#14 Post autor: Pietruch »

Wygląda naprawdę pięknie, każdy detal dopracowany, wszystko działa płynnie i co najważniejsze bardzo dobrze upchnięta elektryka i pneumatyka. Nie będę się rozpisywał, bo nie mam się do czego przyczepić, wszystko jest tak przemyślane, że kurz nie siada. :P
Podsumowanie: ogromna funkcjonalność i piękna dbałość o szczegóły - to najważniejsze cechy tej konstrukcji. Gratulacje. !
Ostatnio zmieniony 2008-06-26, 14:53 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

Japońce mogliby się od Ciebie uczyć.
Zastosowanie mikrosilniczka z dyskretnie uruchamianym przełącznikiem jest najlepszą rzeczą w tym pojeździe, bardzo mi się to podoba.
A z detali najbardziej podobają mi się przednie błotniki.
Czy widelec nie jest za długi? Czy w rzeczywistości też ciężarówki się holuje na tak długich wysięgnikach?
I czy nie dało rady zrobić jednakowych opon?
W każdym razie 'tow truck' 8285 zdecydowanie przy tym wysiada.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ