[MOC] Traktor 4x4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Traktor 4x4

#1 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry,
Żeby nie było, że tylko siedzę na IRCu i marudzę, to wrzucę sobie MOCa. Jest to taki sobie traktorek, bazowany na rosyjskiej maszynie Kirovets K700A. Stopień odwzorowania jest raczej luźny, ale to w końcu Technic :-) Jest to moja pierwsza maszyna zbudowana z użyciem silników PF i liftarmów, dlatego proszę o krytykę co poprawić i zmienić, żebym się nie nauczył źle budować :-) Całość jest - o dziwo - bardzo solidna, traktor wytrzymuje rozmaite kraksy i wywrotki. A te zdarzają się dość często, gdyż jest to BARDZO prosta konstrukcja, pozbawiona pracującego zawieszenia, przez co byle nierówność i chwila nieuwagi mogą doprowadzić do małej katastrofy :-P Poza tym traktor napędzany jest dwoma silnikami XL (aby nie trzeba było używać kardanów w przegubie), jednak jest to raczej głupie posunięcie, bo ta moc tylko się marnuje - ślimak przeskakuje na dyferencjale.. Poza jazdą traktorek nic innego nie umie, niemniej jeździ się całkiem fajnie ;-D Dość smęcenia, zdjęcia:
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Film wkrótce. Pozdrawiam i liczę na komentarze! :-)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Dziwnie się buduje z liftarmów, prawda? ;)

Fajnie że masz już PFy, popracuj trochę nad wymiarami tego, dodaj porządny TUZ i coś co można na nim podwiesić i... baw się ;)

ktos12345

#3 Post autor: ktos12345 »

Nawet fajny model:) Ale gdzie podnośnik,zaczep itp??

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Fajny :) Traktor przypomina, tylko szkoda że ładniej nie schowałeś pojemnika na baterie i odbiornika... trochę psują wygląd :/

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#5 Post autor: mienso123 »

Silnik masz chyba troche przekrzywiony :P
Jak na pierwszy raz to nie jest źle, wreszcie masz liftarmy xD

czekoladowyboss

#6 Post autor: czekoladowyboss »

Te wielkie silniki chyba się tam nudzą ;)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#7 Post autor: TruckeR »

M_longer pisze:Dziwnie się buduje z liftarmów, prawda? ;)
Tak trochę. Zwłaszcza jak ktoś przez tyle lat 'bawił' się jedynie starą szkołą Technica ;-D
M_longer pisze:Fajnie że masz już PFy, popracuj trochę nad wymiarami tego, dodaj porządny TUZ i coś co można na nim podwiesić i... baw się ;)
Musiałbym go gruntownie przebudować. Nie wiem czy mi się będzie chciało (chodzi mi po głowie ciut inny pomysł), ale może wrócę do tej maszyny, tyle, że już z bajerami :-)
ktos12345 pisze:Nawet fajny model:) Ale gdzie podnośnik,zaczep itp??
Nie ma, brakło miejsca - troszeczkę sobie namieszałem z tyłu ;-)
spacelord pisze:Fajny :) Traktor przypomina, tylko szkoda że ładniej nie schowałeś pojemnika na baterie i odbiornika... trochę psują wygląd :/
OK, ale czego się spodziewać po pierwszym modelu z liftarmów? :-P
mienso123 pisze:Silnik masz chyba troche przekrzywiony :P
Jak na pierwszy raz to nie jest źle, wreszcie masz liftarmy xD
Dzięki. Mocowanie silnika do skrętu jest w ogóle trochę dziwne..
Te wielkie silniki chyba się tam nudzą ;)
Troszeczkę :-P

Dzięki za komentarze!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#8 Post autor: mienso123 »

TruckeR pisze:Mocowanie silnika do skrętu jest w ogóle trochę dziwne..
ja mówie o atrapie silnika, na zdjęciach troche dziwnie to wygląda

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#9 Post autor: TruckeR »

mienso123 pisze:ja mówie o atrapie silnika, na zdjęciach troche dziwnie to wygląda
Ups, tak. Wciśnięta została na samym końcu, i trzyma się dość słabo (lub wcale się nie trzyma). I nawet spada stąd pasek klinowy.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ktos12345

#10 Post autor: ktos12345 »

He twój model jest bardzo podobny do mojego:P
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=328944

Nie chwaląc sie zmieściłem wszystko,łącznie z włączanym z pilota wałem napędowym:P

MEFISTO83
Posty: 18
Rejestracja: 2008-01-17, 06:19
Lokalizacja: Tczew

#11 Post autor: MEFISTO83 »

Sama konstrukcja, w sensie karoserii z liftarmów nawet przyjemna i jasne jest co przedstawia, jak na pierwszy MOC z nowych elementów wyszła Ci sprawnie.
Mam tylko dwie uwagi do strony technicznej. Ślimaki przeskakują na z24 bo masz nie podparty dyferencjał na zbyt dużej odległości- łącznie 6 studów, to zdecydowanie za dużo. Gdyby dodać solidne mocowanie zaraz za z24 powinno być dobrze.
Druga sprawa to battery box, umieszczając silniki napędowe praktycznie w mostach, masz cały środek ramy (podłoga kabiny nad obrotnicą) wolny- zabudowując tam battery box na płasko uniknął byś pewnie większości wywrotek nawet nie mając zawieszenia, bo teraz masz pewnie dość wysoko środek ciężkości, a tak główny ciężar czyli silniki i baterie byłyby równo z kołami co znacznie poprawiłoby stabilność.

ktos12345

#12 Post autor: ktos12345 »

Popieram przedmówce....Ja tez miałem problem gdzie baterybox'a umiescic...i wykorzystałem na to kabine.

ODPOWIEDZ