[MOC] Wypad rodzinny do Kielc

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

[MOC] Wypad rodzinny do Kielc

#1 Post autor: dzulian »

Witam
Na wstępie chciałbym mocno podziękować VIP-om którzy pomogli przy zamówieniu i dostrczyli niektóre częśći :)
Jeszcze raz dziękuje bardzo.
"Pamiętaj szanuj bliźniego i VIP-a swego jak siebie samego"
Obrazek

A teraz krótko o balonie:
Balonik jak niektórzy wiedzą stanie na skwerku naszej makiety w Kielcach.
Powiem tyle że sam balon był dla mnie naprawdę dużym wyzwaniem,ciężko było wyprofilować jego kształt,uwierzcie że spędziłem przy nim dużo wieczorów.
Wcześniej jak zrobiłem prototyp przed obtejlowaniem jakoś mi wyglądał lepiej, study go jakoś bardziej wyokrąglały szkoda że nie mam zdjęcia to byście porównali.
Myślę żę szpecił miasteczka nie będzie ale jest to moje zdanie.
Co wy myślicie o nim ?
To pewnie się niebawem dowiem :)

GALERIA po cenzurze :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 19:45 przez dzulian, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Hmmmmm..... faktycznie wygląda jak balon, ale mam zastrzeżenia odnośnie czaszy, kosza, i olinowania, a więc praktycznie wszystkiego.
Czasza jest o wiele zbyt mała i dziwnie wygląda taka strasznie kanciasta.
Kosz - przydałby się okrągły, ośmiokątny, lub kwadrat lecz choćby z zaokrąglonymi rogami.
Olinowanie - nie ma go.

Napiszę jak kiedyś budowałem z Lego balon dla syna.
Nie ma lepszego sposobu niż zrobić balon z balona. Myślę że w tym wypadku można dopuścić ten nie-legowy materiał. Wokół normalnego nadmuchanego balona splatasz kilka linek (nawet niech to będzie nitka, nie muszą być linki ze studami na końcach), i łączysz je pod spodem konstrukcją wieszaka na palnik, który zapiera się od spodu o balon (a dokładnie o jego pępek :) a poniżej łączy się z koszem zawieszonym również na linkach. Wieszak z palnikiem jest na sztywno połączony z dnem kosza, oraz zapiera się o spód balonika, dzięki czemu można postawić balon i stoi on bardzo sztywno - nie ma mowy, żeby się przewrócił. A wygląda jakby wszystko było połączone tylko nitkami.

Dodatkowo zrobiliśmy patent, który przydałby się też na makiecie w Kielcach.
Mianowicie wkręciliśmy w sufit haczyk, i przeciągnęliśmy przez niego długą nitkę przywiązaną do czubka balonu. I balon pięknie latał ! Na makiecie mógłby się bujać na pewnej niedużej wysokości. Jeżeli nie będzie haka nad makietą, to zawsze można przeciągnąć linkę nad makietą od ściany do ściany.

Tak, wiem że jest mało czasu :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#3 Post autor: dzulian »

V1 pisze:apiszę jak kiedyś budowałem z Lego balon dla syna.
Nie ma lepszego sposobu niż zrobić balon z balona. Myślę że w tym wypadku można dopuścić ten nie-legowy materiał. Wokół normalnego nadmuchanego balona splatasz kilka linek (nawet niech to będzie nitka, nie muszą być linki ze studami na końcach), i łączysz je pod spodem konstrukcją wieszaka na palnik, który zapiera się od spodu o balon (a dokładnie o jego pępek :) a poniżej łączy się z koszem zawieszonym również na linkach. Wieszak z palnikiem jest na sztywno połączony z dnem kosza, oraz zapiera się o spód balonika, dzięki czemu można postawić balon i stoi on bardzo sztywno - nie ma mowy, żeby się przewrócił. A wygląda jakby wszystko było połączone tylko nitkami.
A więc się bronię to czemu trawy w parku nie zrobiłeś z posypki zielonej tak jak w PIKO
może to też jest dopuszczalne. W końcu to KLOCKI ZDRÓJ i myślę że wszystko a co namniej większość powinno być wykonane z klocków.Chyba że zmienimy nazwę na KLOCKI POLI SZNUREK COŚ tam ... ZDRÓJ. W tym wypadku klocków by było jakieś 10 procent :) bo sam balon waży ponad 1 kg i ciężko by go było usadowić na czym innym.Starałem się robić wszystko z klocków i myślę że się udało.Mogłem dać trochę sznurka ale po co ?
A na zdjęciach jak widać jest jego start. Takżę podwieszać go po co.
Ale jak będzie trzeba to wymyślę coś i tak się zrobi.
V1 pisze:Czasza jest o wiele zbyt mała i dziwnie wygląda taka strasznie kanciasta
Tutaj przyznaję się szczerze zabrakło mi klocków więc jest jak jest.

V1 PISAŁ TEŻ:
Kosz - przydałby się okrągły, ośmiokątny, lub kwadrat lecz choćby z zaokrąglonymi rogami.

Są też i kwadratowe :)

Z całym szacunkiem V1
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 21:20 przez dzulian, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Qworg »

Podoba mi się oprócz tych otworów w techniksowych elementach u góry balonu... balon z dziurami? Może by tak wsadzić tam krótkie kołeczki i doczepić żółtego titlesa?
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#5 Post autor: Iskra »

Ja się tylko do kosza doczepię - kanciasty i czarny - do kitu. Poza tym mi się podoba :)

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#6 Post autor: smyk »

Ojej. Miałem duże oczekiwania wobec tego projektu. Balon z lego, to ekstremalne wyzwanie.

Niestety widać, że obiekt Cię przerósł. Mały, kanciasty, trochę jak grzybek atomowy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#7 Post autor: Maciej Drwięga »

Czepiacie się. Dzulian podjal sie zadania na 3 tygodnie przed impreza (a pamietajmy, ze zapewnia dodatkowo dworek i kotlownie, ktore - delikatnie mowiac - male nie sa).
Rzeczywiście wsparcie konstrukcji na osiach nie dodaje lekkości, ale komentarze "Niestety widać, że obiekt Cię przerósł. Mały, kanciasty, trochę jak grzybek atomowy" można chyba dla siebie zachować...
Rzeczywiście wykorzystanie zwykłego balonu dało by znacznie lepszy efekt, jednak założenie było kiedyś "100% Lego" a druga sprawa... to ma tam stać miesiąc bez zbytnich konserwacji.

Mi się balon podoba - ma klimat i widać że jest zrobiony z klocków. Nie jest za duży (co wyglądało by głupio na tle całości) a z pewnością wokół niego będzie można scenkę zbudować - przecież o to chodziło.

Smyk - rozumiem że jak już zrobisz wytrzymałą i realistyczną ramę podwozia 1:13 bez użycia belek technic, pokażesz nam jak zbudować balon...
Ostatnio zmieniony 2008-07-21, 10:01 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Może zamiast starać się zrobić balon współczesny (kształt czaszy) lepiej by wyglądał i był łatwiejszy w zrobieniu balon taki bardziej retro czyli okrągły?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

A może ktoś poświęci Gwiazdę Śmierci jako czaszę ?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#10 Post autor: Lomero »

Ja proponuję wykorzystać jedną z tych kul do zrobienia tego najbardziej kulistego fragmentu czaszy balonu. Myślę, że wyglądało by to dużo bardziej efektownie. Wadą tego rozwiązania jest zapewne ciężar, ale skoro i tak używash axli to nie powinno być z tym problemu.
Lomero

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#11 Post autor: grevious27 »

Balon ciekawy, tylko kosz mógłby być szary bądź brązowy. Czasza ciekawie wygląda. A jak byś chciał bardziej okrągłą czasze yo polecam zestaw 7415.
Why so serious?

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#12 Post autor: smyk »

Maciej Drwięga pisze:Czepiacie się. Dzulian podjal sie zadania na 3 tygodnie przed impreza (a pamietajmy, ze zapewnia dodatkowo dworek i kotlownie, ktore - delikatnie mowiac - male nie sa).
Rzeczywiście wsparcie konstrukcji na osiach nie dodaje lekkości, ale komentarze "Niestety widać, że obiekt Cię przerósł. Mały, kanciasty, trochę jak grzybek atomowy" można chyba dla siebie zachować...
Oczywiście, że sie czepiam. Co nie zmienia tego, że ogromnie szanuję wkład Dzuliana w budowę KZ, zwłaszcza kotłownię podziwiam.
Co do samego balonu, to mi się nie podoba. Wcześniejszy komentarz chyba rzeczywiście sformułowałem zbyt personalnie - bez urazy Dzulian!
Maciej Drwięga pisze:Smyk - rozumiem że jak już zrobisz wytrzymałą i realistyczną ramę podwozia 1:13 bez użycia belek technic, pokażesz nam jak zbudować balon...
Ramę podwozia, zgodnie z zapowiedzią, będę budował, ale balonu nie przewiduję - zbyt trudne dla mnie. (Na prawdę trzeba arcymistrza, by zbudować ładny balon.)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Misterzumbi, czy Lego nie ma baloników, takich z nadrukiem, jak bywają w firmach w ramach reklamówek dla dzieci? Wtedy problem byłby rozwiązany jak najbardziej po linii :)
\/1 ______________

Rakenski

#14 Post autor: Rakenski »

Kiedyś miałem taki balonik ale nie wiem co się z nim stało. Ale nie w tym rzecz. Nie wiem czy to może być, ale mam małą dmuchaną piłkę plażową z "Wyścigu Przygód" - czasopisma o Lego. Piłka ma średnicę ok 13 cm. Jest przezroczysta. Ma nadrukowane logo Lego, logo "Wyścigu Przygód" oraz flagę z napisem "zabawa, fakty, akcja" Nie mogę jechać do Kielc ale jakbym mógł się jakoś przydać to chętnie.

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#15 Post autor: dzulian »

Witam :)
smyk pisze:Balon z lego, to ekstremalne wyzwanie.
smyk pisze:Niestety widać, że obiekt Cię przerósł.
To jest fakt przeróśł mnie na pewno.
Ale to nie jest jeszcze ostatnie moje słowo próby będą całyczas robione :)
Lomero pisze:Ja proponuję wykorzystać jedną z tych kul do zrobienia tego najbardziej kulistego fragmentu czaszy balonu.
Tu odpowiem następująco, robiąc prototyp kiedy był w fazie pstrokatości i bez tejli uwieżcie że naprawdę wyglądał obiecująco prawdę mówiąc to tejle go zepsuły i rozkwadraciły go szkoda że nie mam zdjęć do porównania.
grevious27 pisze:Balon ciekawy, tylko kosz mógłby być szary bądź brązowy
Niestety brązu nie miałem ale postaram się rozebrać cornera i wyciągnąć parę brązowych klocków :) Kosz generalnie jest do poprawki.To uczynię
smyk pisze:Wcześniejszy komentarz chyba rzeczywiście sformułowałem zbyt personalnie - bez urazy Dzulian!
No przestań wolność słowa i wypowiedzi, prosiłem o komentarze i je dostałem bez względu jakie by nie były na pewno coś uczą i podpowiadają.
Także za wszystkie dziękuje .

A teraz jedno zasadnicze pytanie brać go do KIELC czy kicha ??????????

Pozdrowienia
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

ODPOWIEDZ