[MOC] KRAB!

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#16 Post autor: Benny »

Pojazd oryginalny, dopieszczony. Zarówno ładny i funkcjonalny, jak na technica przystało. Chylę czapki z uznaniem ;)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#17 Post autor: Ramzes »

No nic tylko sie zachwycac:). Bardzo ladnie wykonana skrzynia ładunkowa - wydaje się byc jedna calością. Ciekawe jak to wygląda w nocy przy własnym oświetleniu...

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#18 Post autor: djtermoz »

kris kelvin pisze:Uczcie się techniksowcy jak powinien wyglądać techniksowy MOC, żeby nie wyglądał okropnie :D
Nie wiem ile wolnego czasu i klockow wusialbym miec zeby tak wygladaly moje MOCe. Powstawalyby chyba 2 lata a nie 2 miesiace.

Model wymiata. Piekny jest. Fascynuje mnie, ze lusterka nie odpadaja...

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#19 Post autor: Żbik »

Fajna sprawa. Ja tylko dodam, że masz zauważalny, charakterystyczny styl budowania. Od razu widać, że model wyszedł spod tej samej ręki co traktorek z grzybkiem (to ma być komplement) :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#20 Post autor: V1 »

Fajnie że Wam się Krab spodobał (bo mi trochę też :) Bardzo mi miło poczytać tyle pozytywnych zdań. Dojrzewał strasznie długo, podczas kiedy zajmowałem się wyłącznie konstrukcjami 'ludzikowymi'. Gołe podwozie ze skrzynią czekało na wykończenie prawie pół roku.
Mam nadzieję, że pojazd zawita do Kielc
Tak! Już jest spakowany.
- z czego zrobiłeś ten biały segmentowany przewód w atrapie silnika?
Jasnoszary: 758c01
- skąd, szczęśliwy człowieku, wytrzasnąłeś taką ilość czarnych sprocket wheeli do gąsienic?
Nie pamiętam, kiedy coś kupowałem na BL, to akurat w tym sklepie je zobaczyłem. Były w cenie zwykłych zębatek, i pomyślałem że się przydadzą. Wydaje mi się że to był jakiś norweski sklep, wziąłem wtedy też ponad 20 tych dużych, żółtych, bo też były tanie.
- kto Ci podsuwa tak szalone pomysły na lusterka i użycie gumek na fotelu?
jak te klocki podrzymujace lusterka nierozsypuja sie podczas jazdy?:P
E tam zaraz szalone. Lusterka musiały być szeroko, a jedyny element, jaki pasował długością to właśnie cienkie antenki. A już zamontowanie to banał. Kuleczka na końcu włożona w 'łapkę' okazała się świetnym przegubem kulowym - jak widać trzymają się wystarczająco ciasno.
Gumki na fotelu... akurat w samochodzie mi taka jedna wyłazi na wierzch, bo się tapicerka w jednym miejscu popruła:)
- mocowanie komina wygląda na mało sztywne, a na filmie komin ani drgnie. W czym trick?
Komin siedzi w kolektorze na ciasnym technic pinie (tzn. 'w.friction'), bez żadnego triku.
- ile to waży i jaką masę jest w stanie przewieźć?
Nie mam wagi. Ale jest ciężki. Bez bólu wozi 3 butelki piwa, więcej akurat nie miałem.
- czy będzie jakiś technicowy MOC na kołach, czy skreśliłeś je definitywnie?
Zaraz, najpierw trzeba wyczerpać temat gąsienic :)
- dlaczego taki prosty napęd, bez subtraktora? Estetyka wymiata, nie powiem, ale poprzednio robiłeś dużo ciekawsze układy napędowe.
Miał być zdalnie sterowany, i to co jest - wystarczyło. Może następnym razem zrobię subtraktor.
(Nie masz nic przeciwko temu, żeby woził suszone ziarna kukurydzy albo groch?
OK, cokolwiek poza mąką, ziemią, czy błotem. Jakiś plac budowy? Koparka, wywrotka, spychacz?

Zapomniałem napisać, że pierwsza wersja podwozia była zrobiona na gąsienicach starego typu z poprzyczepianymi płytkami 1x6. Ale gubił je dziesiątkami, i głównie z tego powodu przeszedłem na nowy typ gąsienic.
Ostatnio zmieniony 2008-07-27, 18:14 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Conrack1410

#21 Post autor: Conrack1410 »

V1 - model który zaprezentowałeś jest znakomity - jeden z najlepszych pojazdów jakie kiedykolwiek widziałem

jest świetny stylistycznie, konstrukcyjnie i przy tym bardzo funkcjonalny - coś genialnego bo rzadko się zdarza żeby w sposób tak wspaniały połączyć ze sobą te wszystkie czynniki


V1 - uznanie na Mazurach :-)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#22 Post autor: Kubrick »

V1, wrociles do dobrego dzialu :D
Piekna maszyna.
Wysyp kipra daleko do tylu - nie zasypuje gasienic.
Lampy - widac Cie z daleka.
R5 - bardzo fajny i oryginalny uklad w napedzie fajnej maszyny.
Moglbym tak wychwalac dlugo, az nie smiem sie doszukiwac wad, bo sam bym lepiej tego nie zrobil.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#23 Post autor: makorol »

V1 pisze:Jakiś plac budowy? Koparka, wywrotka, spychacz?
I mój "tajny" MOC :)
3 butelki piwa to sporo, no ale w końcu to PF XL. Aż mnie naszł, żeby zbudować coś takiego. Po Kielcach będzie taka wywrotka, tylko że na starej elektryce i mniejsza (minifigowa)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#24 Post autor: dmac »

V1 pisze: Jakiś plac budowy? Koparka, wywrotka, spychacz?
Cholerny świat. Właśnie sobie zdałem sprawę, że guzik będzie z małego placu budowy: gdy ruszysz swoim pilotem, ruszą też wszystkie maszyny PF w promieniu paru metrów... Ciągłe włączanie i wyłączanie zasilania w przypadku mojego i Maćka (wspólnego) modelu byłoby dość kłopotliwe.

Szlag by to.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Michal

#25 Post autor: Michal »

V1 pisze:Fajnie że Wam się Krab spodobał (bo mi trochę też :)
Kiedy jakiś czas temu zaczynałem oglądać to forum, podziwiałem wiele konstrukcji. I naprawdę nie raz byłem pod wrażeniem. Ale Twoja "Wieża braci" to był nokaut. Nie mogłem uwierzyć że to jest z klocków.

Podobne wrażenie mam teraz, a Krab na dodatek działa! Moja ciężarówka do TrTr (w budowie) jest jednym wielkim workiem zębatek, zupełnie nie wygląda, a Ty zrobiłeś gąsienice tak, jakby miały stać na wystawie...i jeżdżą. Czapka z głowy i kłaniam się do ziemi.

Jedno pytanie. Przeglądałem film i galerię, i mam wrażenie że ślepy jestem, bo nigdzie nie widzę battery boxa? Co z nim zrobiłeś?

Pozdrowienia
Michał

kris kelvin

#26 Post autor: kris kelvin »

djtermoz pisze:
kris kelvin pisze:Uczcie się techniksowcy jak powinien wyglądać techniksowy MOC, żeby nie wyglądał okropnie :D
Nie wiem ile wolnego czasu i klockow wusialbym miec zeby tak wygladaly moje MOCe. Powstawalyby chyba 2 lata a nie 2 miesiace.
No ja rozumiem, rozumiem, ale...
Dlatego V1 to V1, a reszta to reszta. Ma to co potrzeba klockowemu geniuszowi - klocki i wiedzę jak je połączyć :D

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#27 Post autor: Kubrick »

Michal pisze:Jedno pytanie. Przeglądałem film i galerię, i mam wrażenie że ślepy jestem, bo nigdzie nie widzę battery boxa?
Wydalo sie. V1 jest kosmita i jego modele jada na energii z kosmosu ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#28 Post autor: V1 »

Kitujecie panowie, ale podoba mi się Wasz sposób myślenia :)
gdy ruszysz swoim pilotem, ruszą też wszystkie maszyny PF w promieniu paru metrów...
Ja potrzebuję 2 kanały, więc jeżeli ktoś będzie miał pojazd, który też potrzebuje tylko dwóch kanałów, to będzie ok, pokaz na dwie maszyny można urządzić.
Tak dokładnie to wykorzystuję oba 'podkanały' jednego kanału i tylko jeden (lewy) 'podkanał' drugiego (na prawym może chodzić coś innego).
\/1 ______________

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#29 Post autor: dmac »

V1 pisze: Tak dokładnie to wykorzystuję oba 'podkanały' jednego kanału i tylko jeden (lewy) 'podkanał' drugiego
Tak się składa, że nasza maszyna wykorzystuje siedem podkanałów (osiem, jeśli Maciek dorobił jeszcze jakiś gadżet :) ) .


Powiedzmy sobie uczciwie, V1: Twoja wywrotka jest poważnie niedopracowana, bo wykorzystuje aż trzy podkanały, podczas gdy powinna tylko jeden :D .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#30 Post autor: Maciej Drwięga »

Ja tu widzę kolosalną ilość niedoróbek. Przede wszystkim światła w starym systemie. 5 cylindrów... silnik z mercedesa 124 ? :) No po prostu tragedia. Patrzysz, patrzysz, patrzysz i jedyne co widzisz to podwozie niemal rodem z M3A4 Sherman :)
A tak poważnie - wyprowadzenie kolektora z głowicy do tłumika... Żółte obwódki na lusterkach, fenomenalne mocowanie lusterek (to się trzyma ? :) - fenomenalnie się telefią podczas jazdy), kabel na ściance w środku kabiny, delikatnie osunięte halfpiny co pokreśla "przyciski" na drążkach sterowniczych, naklepka na drzwiach, wycieraczka, apteczka, ... skopałeś ten model... ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ