8297 Off-Roader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#46 Post autor: Gandalf »

MacGyverek pisze:Już ktoś zrobił Off-Roada na sterowanie
Tak, ale po filmiku można się zorientować że model nie skręca a jednie jexzi do przodu i do tyłu, ja nadal czekam na wersję full na sterowanie. Zastanawiam się czy zamontowanie PF Medium nie za bardzo obciąża go w tak dużym modelu.
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#47 Post autor: Ramzes »

Dzieki za recke Sariel, za wszystkei plusy i minusy, przynajmniej wiem teraz na czym stoje:)
Odnosząc się do dyskusji to nie uważam, żeby polityka Lego w przypadku Offroader'a odnosiła sięz troską o dobro i bezpieczeństwo dziecka. Skoro ten samochodzik ma być flagowym produktem Lego to dlaczego nie dać możliwości pobawienia się nim na całego?
Jakim problemem jest sprzedawać zestaw bez silników w trosce o nasze pociechyi dobro zwierząt:) a Nam, technicowcom dać możliwośc zamontowania tych silników w prosty normalny sposób po nabyciu ich w dodatkowym zestawie.

MacGyverek
Posty: 35
Rejestracja: 2007-05-24, 21:20
Lokalizacja: Rydułtowy
brickshelf: MacGyverek

 

#48 Post autor: MacGyverek »

No to kolejna przeróbka Off-Roadera...Tym razem wszystko dziala :FILMIK

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#49 Post autor: Sariel »

Wszyscy kartonofile ucieszą się na pewno opisem pudełka + zdjęciami, jakie zawdzięczamy intechowi :)

Edit: zdjęcia wersji alternatywnej:

Obrazek

Marcin Nycz

#50 Post autor: Marcin Nycz »

hej.... właśnie złożyłem 8297.....
Zalety: fajnie się go budowało
ładny wygląd
koła i diody
dużo klocków na części
dość sztywne amortyzatory
Wady: książka w 3 częściach nie potrzebnie mogła być jedna
brak skrzyni biegów
brak napędu na 4 koła
Choć model ma wady dość istotne jak dla off roadera nie da się ukryć że jest nawet fajnie zaprojektowany i na pewno można się nim bawić dość długo przy przeróbkach jak i samej zabawie... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#51 Post autor: Robson »

Witam
Długo zastanawiałem się nad zakupem tego modelu. Bo średnio mi się podobał ten model na zdjęciach. Lecz udało mi się go kupić wiec nie będę taki złoże choć raz :).
No i złożyłem, powiem że nawet upchana ta bestia nie jest taki jak 8285 (wiotki) a jest naprawdę duży. Miłe zaskoczenie. Całe mechanizmy moim zdaniem dopracowane ale wyjmowanie battery boxa mozolne ... Wkurzało mnie długie składanie i wpychanie tych nowych klocków :/ Jakieś 4h musiałem przy nim spędzić ... Dobrze że mam tate który go rozłoży (palce odpoczną), Części - mile zaskoczony Cały model - ogólnie pozytywne zdanie choć ... mogło by być lepiej. pozdrawiam
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#52 Post autor: Ramzes »

Ja już dwa dni podziwiam Mojego ofrołderka i jakos nie mogę się napatrzeć. Może nie ma napędu 4x4 skrzyni biegów, ale frajda przy jego budowie i końcowy efekt na prawdę rekompensuje wszystko!!!
Wyciągarka działająca na bateriach niejeżdżącego buldożera doskonale radzi sobie z podniesieniem około 300 gram, podobnie jest z zawieszeniem, wszystko ładnie się podnosi i opuszcza. Przyznam, że przy budowie offroadera, dużo się nauczyłem - pojęcie trialu nabiera zupełnie innych kolorów:)
Moim zdaniem to doskonały zestaw dla stawiającego pierwsze kroki młodego technikowca, albo powracającego z wygnania Afola, jak jest w moim przypadku.
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#53 Post autor: makorol »

Ja jestem swoim zachwycony :) To w sumie mój pierwszy tak duży zestaw technic :)
Zgadzam sie z Ramzesem - to świetny zestaw do nauki i do rozpoczęcia kolekcjonowania klocków. Wielę się przy nim nauczyłem.
Rzeczywiście model nie jest aż tak napakowany. zmieściłoby się tam jeszcze kilka silników. Ja jutro zaczynam go przerabiać :)

Gorąco polecam !!
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#54 Post autor: Saabotaz »

Nie czytałem całego posta ale jak wygląda u was sprawa oświetlenia?
Według instrukcji i nalepki na batt boxie jeśli przełączę suwak w jedną stronę to jest zasilanie i diody świecą, jeśli przesunę w drugą stronę to zasilanie jest ale diody mają nie świecić. U mnie świecą się zawsze. Jednak silnik prawidłowo reaguje na suwak batt boxa (zmiana kierunku).
Czy oprócz tego że w moim zestawie brakowało korbowodu i mam model tylko 7-cylindrowy to mam też jakieś lewe światełka? Na pocieszenie dostałem czarny kranik (peeron 4599) którego nie powinno tu być.
...Otworzyłem woreczki i wysypałem z nich całe zło jakie się tam znajdowało...

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#55 Post autor: Ramzes »

Prąd nie płynie tylko wtedy gdy suwak jest ustawiony na środku. W innych wypadkach ( gdy suwak jest ustawiony po bokach) prąd płynie - też nie rozumiem, przeznaczenia tej naklejki...
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Gandalf
Posty: 36
Rejestracja: 2008-01-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Bosper1

 

#56 Post autor: Gandalf »

Saabotaz pisze:Nie czytałem całego posta ale jak wygląda u was sprawa oświetlenia?
Według instrukcji i nalepki na batt boxie jeśli przełączę suwak w jedną stronę to jest zasilanie i diody świecą, jeśli przesunę w drugą stronę to zasilanie jest ale diody mają nie świecić. U mnie świecą się zawsze. Jednak silnik prawidłowo reaguje na suwak batt boxa (zmiana kierunku).
Czy oprócz tego że w moim zestawie brakowało korbowodu i mam model tylko 7-cylindrowy to mam też jakieś lewe światełka? Na pocieszenie dostałem czarny kranik (peeron 4599) którego nie powinno tu być.
Czysta fizyka. Silnik jest podłączony do przełącznika zatem to on reguluje czy ma on działać czy nie(bez względu na battery box), natomiast światła są podłączone bezpośrednio do battery boxa( który jest standardowy) zatem bez względu w którą stronę przesuniesz suwak one się zapalą( tylko jak suwak jest na środku to zasilania nie ma w ogóle). Możesz kupić sobie dodatkowy przełącznik, wtedy będziesz mógł regulować światła osobno.

Jeżeli chodzi o kranik zamiast korbowodu to napisz do lego może ci przyślą w zamian to co trzeba(w końcu firma dba o jakość swojich produktów a część za 5 gr nie jest dla nich wydatkiem).

Też kiedyś miałem podobny problem, ale na szczęście była to część standardowa i bez problemu ją zastąpiłem. Zawsze jak otwieram nowy zestaw to "modle się" aby był kompletny, szczególnie duże modele mają większe prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.
Ostatnio zmieniony 2008-12-09, 00:22 przez Gandalf, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie buduję trialówek!!! Jestem tylko kolekcjonerem lego technic

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#57 Post autor: Saabotaz »

Czysta fizyka. Silnik jest podłączony do przełącznika zatem to on reguluje czy ma on działać czy nie(bez względu na battery box), natomiast światła są podłączone bezpośrednio do battery boxa( który jest standardowy) zatem bez względu w którą stronę przesuniesz suwak one się zapalą( tylko jak suwak jest na środku to zasilania nie ma w ogóle)
Jako elektronik to wiem. Ale po co ta naklejka? Gdzieś widziałem rysunek oficjalny według którego diody miałyby się świecić gdy przełącznik jest tylko w 1 stronę a w drugą już nie.
Od strony konstrukcyjnej w wydaniu PF wystarczy przelutować 1 kabelek.
...Otworzyłem woreczki i wysypałem z nich całe zło jakie się tam znajdowało...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#58 Post autor: Sariel »

To w którą stronę ustawisz włącznik na bboxie wpływa na bieguny w switchu PF (odbiorniki PF działają tak samo przy każdym ustawieniu, ale switche nie). Więc ta nalepka jest po to, żeby wyciągarka i podnoszone zawieszenie działały zgodnie z nalepkami, nie na odwrót.

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#59 Post autor: Saabotaz »

Sariel pisze:To w którą stronę ustawisz włącznik na bboxie wpływa na bieguny w switchu PF (odbiorniki PF działają tak samo przy każdym ustawieniu, ale switche nie). Więc ta nalepka jest po to, żeby wyciągarka i podnoszone zawieszenie działały zgodnie z nalepkami, nie na odwrót.
Eeeeee?
Na batt boxie mam naklejkę z kółeczkiem i kółeczkiem z promieniami, obok przekładni mam naklejkę czy ma być wyciągarka czy zawieszenie (2,5cm, to się wysilili).
Zgodnie z którymi nalepkami ma działać wyciągarka i podnoszenie? Od zgodności i niezgodności mam taki mały pstryczek na switchu PF
...Otworzyłem woreczki i wysypałem z nich całe zło jakie się tam znajdowało...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#60 Post autor: Sariel »

Tak, ale instrukcja sugeruje w którą stronę ustawić pstryczek na switchu. Nalepka na bboxie jest dla dzieci nieobeznanych z elektroniką, żeby po ustawieniu switcha jak w instrukcji funkcje nie zaczęły działać im na odwrót niż są opisane na nalepkach wyciągarki i zawieszenia. Panie elektronik, to ja humanista jestem a wydawało mi się to oczywiste :P

ODPOWIEDZ