8218 Trike Tourer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

8218 Trike Tourer

#1 Post autor: KUKUS »

Obrazek

Recenzja 8218 Trike Tourer:

DANE TECHNICZNE
Seria: Technic
Rok produkcji: 1998
Liczba klocków: 70
Liczba figurek: 0
Ceny: między 20 a 30 zł

SPIS CZĘŚCI
INSTRUKCJA
GALERIA

...Do dziś pamiętam, jak dostałem ten zestaw na swoje 9 urodziny. Muszę przyznać, że od początku mi się spodobał i często się nim bawiłem. Recenzję postanowiłem napisać dopiero teraz, podczas przeglądania sobie instrukcji z różnych zestawów na peeronie. Model, który tutaj prezentuję jest niewielki, to i recenzja nie powinna być zbyt długa ;) ...

PUDEŁKO i INSTRUKCJA
... musicie mi wybaczyć, ale już od dawien dawna nie jestem posiadaczem pudełka :( Pudełko nie było jakieś specjalnie duże, robione podobnie jak inne pudełka z cienkiej tektury. Instrukcja jest (jak zresztą sami widzicie na peeronie) na tyle prosta, że nawet młody członek naszej społeczności jest w stanie poradzić sobie ze złożeniem modelu...

MOTOREK
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
... motorek w pełnej krasie. Zaletą modelu jest możliwość skręcania kierownicą i dość duża zwrotność. W momencie nadania motorowi prędkości, tłok naprawdę się porusza (z tym, że tak naprawdę napęd jest na 1-dno koło, ale to już szczegół). Dobrze dobrane kolorystycznie elementy i odpowiedni kształt sprawiają, że aż chce się tym modelem bawić :) No i musicie przyznać, że ładnie wygląda...

CZĘŚCI SKŁADOWE
Obrazek Obrazek Obrazek
...kierownicę i fotel można w każdej chwili łatwo wyjąć z pojazdu...

BONUS
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
... jak widzicie ludzik technic naprawdę mieści się na motorku- dodatkowa zaleta :D

CIEKAWE CZĘŚCI
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


ZALETY
  • cena niewygórowana
  • bawialność
  • ruchomy silnik, możliwość skręcania
  • do modelu mieści się ludzik technic
  • łatwy w budowie i demontażu
WADY
  • Napęd na jedne koło
  • zestaw nie posiada ludzików
  • brak modeli alternatywnych
OCENA: 5+/6

... lubię ten model i często się nim bawiłem, dlatego uważam, że zasługuje na mocne 5 ;)

...czekam na wasze opinie odnośnie tego zestawu. Mam nadzieję, że ta recenzja komuś się przyda :P ...
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 19:28 przez KUKUS, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#2 Post autor: nori »

Jak mam być szczery to modelik ten uważam za jeden z najgorszych w linii Technic - dostałem go kiedyś z jakieś okazji i od razu poszedł na części a pudełko i instrukcja do kosza.
Mały, pokraczny, niezbyt ładnie się prezentujący, a do tego niedopracowany technicznie.
Zresztą rok 1998 był dość słaby dla technikowców, dużo właśnie takich pierdół (były dwa modele które składały się zaledwie z 41 elementów, jak na Technic to przegięcie: 8203 i 8204) czy też wielka pomyłka pod nazwa Competion. Może i flagowy model tamtego roku: 8462 Tow Truck należy uznać jako udany, jednak dla mnie, bardzo daleko mu do największych klasyków.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

ODPOWIEDZ