[MOC] Żółta Cieżarówka :P

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

[MOC] Żółta Cieżarówka :P

#1 Post autor: Robson »

VOLVO FM12
Obrazek
Dane Techniczne:
Skala : 1:17
Waga : 2,15 kg (z bateriami)
Długość : 40 cm
Wysokość : 19cm
Szerokość : 16 cm
Napęd :
- 4 silniki Medium PF
Skręt :
- 1 silnik XL PF
Przełożenie - 1:3 (ale trzeba bedzie zwiekszyć ;/)
GALERIA
Obrazek
OPIS MODELU:

Witam. Model powstał z myślą o wyścigach TR (Sarialowych). Modelteamowa sylwetka volvo FM12, lecz środek całkiem techniksowy. Napęd z 4 silników Medium daje dużego "kopa" , lecz często nie wytrzymuje rama, choć jest wzmacniana wszelkimi sposobami. Budują ten model chciałem także jak najbardziej odzwierciedlić VOLVO. FM12 to mniejszy brat sławnej FH16. Model posiada zawieszanie z przodu niezależne oraz z tyłu kolebkowe. Jak w prawdziwej ciężarówce nie mogło zabraknąć zawieszenia kabiny. Jest ono zrobione za pomocą o tych klocków : SPRĘŻYNKA Kabina oczywiście odchylana, drzwi otwierane, skrętne koła. Silnik PF XL do skrętu został wykorzystany także jako skrzynia biegów silnika Modelteamowego. SILNIK SKRZYNIA BIEGÓW , silnik to nie tylko ten który napędza model, wkomponowałem też V8 pod kabinę. A tak żeby ładniej wyglądało.
Myślę że wszystko się dobrze komponuje. W zbiornikach pochowane IR wieżyczki oraz silniki. Ciężarówka była budowana przez 3 tyg (około) w weekendy. Uważam ją jako jeden z lepszych moich modeli, bo naprawdę trudno było połączyć technic z model team a mi się choć troszkę to udało.
Pozdrawiam
Proszę o pytania sugestie.

Robson

LINKI : SILNIK SKRZYNIA BIEGÓW PODWOZIE ZAWIESZENIE BOK RAZ BOK DWA FACE FACE 2 ZĘBY TYŁ

FILMIK NIEBAWEM !

NIE PROŚCIE NIGDY JERACA O USUWANIE CZEGOŚ BO USUWA NIE TO CO POTRZEBA xD
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

Przelozenie przed dyfrem: Z24 crown -> z16 to samobojstwo. Przerabialem to w Scammellu do trialu (pewnie podobne obciazenia masz,jak nie wieksze przy tych 4 PFach). Z24 bedzie sie rozgrzewala i pogna sie zeby, lepiej to od razu sprobuj przebudowac.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#3 Post autor: Robson »

Kubrick pisze:Przelozenie przed dyfrem: Z24 crown -> z16 to samobojstwo. Przerabialem to w Scammellu do trialu (pewnie podobne obciazenia masz,jak nie wieksze przy tych 4 PFach). Z24 bedzie sie rozgrzewala i pogna sie zeby, lepiej to od razu sprobuj przebudowac.
NIE WIDZISZ ŻE JEST PRZEROBIONE NA KNOOBY !!! TO STARE ZDJĘCIE A CHCIAŁEM JAKOŚ POKAZAĆ GDZIE SA SILNIKI - KUBRICK IDZ SIĘ PRZEJEDZ POLO :P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#4 Post autor: Kubrick »

1. Nie krzycz :P
2. Nie napisales o tym, ze przerobiles, to sie uczepilem :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#5 Post autor: Robson »

Wystarczyło kliknąć :
Robson1903 pisze:ZĘBY
Cb1100RR

rh

#6 Post autor: rh »

Już raz pisałem. Niech będzie i drugi :)
Film - skoro wkrótce, to wkrótce.
A sama ciężarówka - świetna, bardzo mi się podoba. Ale volvo FM żółte? To nie buldożer. Czerwień, czerń, ciemnoszary - jakoś by bardziej pasowało :) Model bardzo ładny, widać z miejsca, że to volvo nowszej serii z dość wrednym do odwzorowania przodem.

PS: Skoro jest ona do Truck Racingu to ciekawe jak by tak skonfrontować Twoją w wyścigu z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7152]Racing Truckiem 2[/URL]? - jak na razie Twoja ma jeden punkt przewagi: za wygląd, o niebo ładniejsza :P

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Piękna! Fajnie że poradziłeś sobie z wszystkimi zębatkami :) Czekam żeby zobaczyć jak jeździ.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#8 Post autor: aro_kal »

Coś mi się wydaje, że może to słabo jeździć, bo nie pokazałeś filmiku. Pewno chcesz zebrać kupę pochwał nim Cię zniszczymy za spartaczenie mechaniki?

To powyżej to moja żartobliwa złośliwość. Piękna ciężarówka. Ślicznie odwzorowana, pięknie upchnięta mechanika (troszkę zerżnięta z sarielowej), i przefantastycznie ukryte odbiorniki podczerwieni. Boję się tylko, że w zakrętach możesz tracić zasięg. Wielka dbałość o szczegóły, której ja sam nie rozumiem, ale oczywiście pochwalam. Fajno że zrobiłeś coś na kształt silnika i innych bebechów. No Panie Robson - zaczynasz być Pan naprawdę dobry. Teraz tylko jakaś pięknościowa trialówka by się przydała.

PS. A odpowiedź by Kubrick pojeździł polo rozwaliła mnie :-)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

aro_kal pisze:A odpowiedź by Kubrick pojeździł polo rozwaliła mnie :-)
To z zazdrosci o pieknie wypucowane felgi ;P
A tak teraz sie przyjrzalem detalom i stwierdzam,ze uochniecie wiezyczek IR jest genialne, dopiero sie ich dopatrzylem po doglebnej analizie pierwszego zdjecia (na zdjeciach spodu je widac lepiej, ale tam malo kto bedzie zagladal, jak to bedzie stalo do ogladania ;) ).
Robson, szalejesz ostatnio :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#10 Post autor: Robson »

Powiem tak ciężarówka jeździ nawet szybko ale niestety musze coś zmienić w tylnym moscie bo np jade jade i nagle mi cały most sie sypie ... trza wzmocnić i daje filmik OFC z naczepą bo włąśnie ją kończe :P
jakaś pięknościowa trialówka by się przydała.
Mam ale taką obskurną trochę nie z mojego pomysłu o tą :
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=345495
PRACUJĘ NAD NOWĄ ALE TO DŁUUUGO Nie Bedzie...
TERAZ UWAGA WIADOMOŚĆ DLA ŻBIKA !!
Kolejne dwa MOCe to nie bedą ciężarówki coś z jego branży, no muszę się chłopakowi pokazać z lepszej strony ^^
Ostatnio zmieniony 2008-10-04, 19:58 przez Robson, łącznie zmieniany 2 razy.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. Drugie wrażenie obejmuje kilka dziwnych elementów na dachu (barierka, kogut z przezroczystej główki, światła obrysowe), nieładnie kanciastą i niekonsekwentną (cheese slope / slope 45) linię przednich nadkoli, oraz - jeżeli to komin, to dlaczego ma wyloty skierowane do przodu? Chyba że to wlot powietrza, to przepraszam.
Poza tym bardzo podoba mi się górna część kabiny, drzwi, cały przód nie licząc czarnej kratki z naklejkami i znaczkiem 'Volvo'. Skośną listwę i znaczek jeszcze rozumiem, ale ramkę zdecydowanie można było zrobić z klocków. Boczne elementy między kołami wyglądają nieźle; czy są realnie rozmieszczone tego nie wiem, ale zakładam że tak :)
Bardzo chciałbym zobaczyć, jak jeździ. Te cztery silniki napędowe wyglądają groźnie!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#12 Post autor: Robson »

V1 pisze:elementów na dachu (barierka, kogut z przezroczystej główki, światła obrysowe)
Lepiej było zostawić goły dach? Bo tak naprawdę jest ?
V1 pisze:oraz - jeżeli to komin, to dlaczego ma wyloty skierowane do przodu? Chyba że to wlot powietrza, to przepraszam.
Wlot powietrza trochę techniki i człowiek się gubi...
V1 pisze:nieładnie kanciastą i niekonsekwentną (cheese slope / slope 45) linię przednich nadkoli
Nie miałem pomysłu jak to zrobić ... bo drzwi musza być w tym miejscu otwierane ...
V1 pisze:le ramkę zdecydowanie można było zrobić z klocków.
Ale byłby innego odcieniu i nie pozaokrąglany :/ Moim zdaniem tak lepiej.
V1 pisze:Boczne elementy między kołami wyglądają nieźle; czy są realnie rozmieszczone tego nie wiem, ale zakładam że tak :)
Może konturowe odbicie kontra moja ciężarówka ? Spokojnie mam duży monitor i do niego sobie przykładam i sprawdzam... i wszystko wymierzam :)
Kubrick pisze:Robson, szalejesz ostatnio :D
Zobaczymy za miesiąc :)
Cb1100RR

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#13 Post autor: Hezar »

Całkiem przyzwoity kawał roboty, niemniej aż zbyt wielkiego wrażenia na mnie nie wywarł - po prostu ładna ciężarówka i już.
To, co rzuciło mi się w oczy per minus to te zmasakrowane sprężynki przy amortyzatorach i dziwnie wyglądające antenki przy silniku które pewnie "coś" mają imitować...
ale może się czepiam ;)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#14 Post autor: Emilus »

Fajny sprzęt Robson.

Nie boisz się tych kabli od PFów wiszących pod podwoziem, że o coś zaczepią?
Hezar pisze:Całkiem przyzwoity kawał roboty, niemniej aż zbyt wielkiego wrażenia na mnie nie wywarł - po prostu ładna ciężarówka i już.
To po co piszesz?
Hezar pisze:ale może się czepiam ;)
Nie to, że się ja czepiam, ale dało się zauważyć...
Nie to też, że jestem Robsona adwokatem, ale musiałem...
Ostatnio zmieniony 2008-10-05, 19:40 przez Emilus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#15 Post autor: Robson »

Emilus pisze:Nie boisz się tych kabli od PFów wiszących pod podwoziem, że o coś zaczepią?
Nie zaczepią i tak dramatycznie nie wiszą :)
Hezar pisze:po prostu ładna ciężarówka i już.
A czy ja piszę że to coś wielkiego ? Zwykła żółta ciężarówka ważąca ponad 2 kg z 5 silnikami takie to co dzień się buduje :P Heh
Cb1100RR

ODPOWIEDZ