[MOC] Myśliwiec klasy "Iskra"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

[MOC] Myśliwiec klasy "Iskra"

#1 Post autor: martinbb »

Witam,

Przedstawiam myśliwiec szkolno-bojowy klasy PZL M-140 "Iskra" (Spark)

PZL M140ST

Obrazek

Wersja szkolno-treningowa - brak drugiego miejsca, rolę instruktora przejmuje komputer.
Pozbawiona cech bojowych, z mniejszym silnikiem - brak napędu nad przestrzennego.


GALERIA
Ogólne 1 2 3 4 5 6


PZL M140B

Obrazek

Wersja bojowa Iskry - mocniejsze silniki, napęd nad przestrzenny, uzbrojenie (działka plazmowe), osłony.
Myśliwiec średniego typu - w sam raz na wyposażenie fregat czy stacji orbitalnych.


GALERIA
Ogólne 7 8 9 10 11 12

Cała galeria będzie kiedyś dostępna tutaj


Pozdrawiam i czekam na opinie (że wtórny :D )


* Iskra pochodzi od nazwy naszego rodzimego samolotu szkolno-bojowego, nie od naszej Lugpolowej koleżanki ;)
** Jerac, nie krzycz po mnie że silniki takie proste i wykonane z transparentów ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: Myśliwiec klasy "Iskra"

#2 Post autor: Sariel »

martinbb pisze:Przedstawiam myśliwiec szkolno-bojowy klasy PZL M-140 "Iskra" (Spark)
Trudno powstrzymać się przed pytaniem, czy nasza forumowa koleżanka autoryzowała taką nazwę? Może warto postarać się o oficjalny chrzest jednostki, z biciem butelki itd.?

rh

#3 Post autor: rh »

Sariel pisze:Trudno powstrzymać się przed pytaniem, czy nasza forumowa koleżanka autoryzowała taką nazwę?
Biorąc pod uwagę fakt, że od lat 60-tych produkowany jest w Polsce samolot szkolno-treningowy o właśnie takiej nazwie, to chyba jednak wersja odwrotna powinna być :) Iskra
A samolot ciekawy, szczególnie jego futuryzm. Chociaż jedno mi się nie podoba - czy te skrzydła musiałeś robić aż tak grube? tak to mi nie pasuje do niego...

EDIT: szybciej napisałem niż zauważyłem Twoje poprawki. Ale link do wiki się zawsze może przydać :)
EDIT2: No to ślepy jestem :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-09, 13:46 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#4 Post autor: martinbb »

rh, nie udało mi się opracować jeszcze sposobu na skrzydła, tak by ładnie wychodziła szachownica i nr jednostki ;) Cały czas się nad tym głowie ;)

No i nie edytowałem posta - adnotacje były tam od początku ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Qworg »

Trochę niepodoba mi sie to jak zaczynają się skrzydła (ale pewnie to rzecz gustu tylku :P), jakieś takie za prostokatne. Poza tym model jest bardzo fajny i swietnie sie prezentuje. Jak patrzę na jego kształty i kolor mam wrażenie że niedługo zaczna go gdzię produkowac (chyba że juz gdzieś takie cuda składaja :P).
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Kaczor

#6 Post autor: Kaczor »

Worg pisze:Trochę niepodoba mi sie to jak zaczynają się skrzydła (ale pewnie to rzecz gustu tylku :P), jakieś takie za prostokatne
A po co opływowe kształty w próżni? ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Bo skrzydła z natury rzeczy nie są przeznaczone do latania w próżni?
Krawędzie natarcia dałoby się wykończyć tym: Obrazek (akurat nie różowym:) może by było lepiej, tyle że z kolei zaokrąglona krawędź też jest nie bardzo na miejscu. Jak tu zrobić ostre jak żyletka???

Cieszę się, że kontunuujesz temat PSP 2999. Skoro mówimy o tej Iskrze, to spośród wszystkich pojazdów latających podoba mi się średnio. Wiele poprzednich było znacznie lepszych. Może marudzę, ale brakuje mi tu konkretnego motywu, jakich nie brakuje w innych Twoich konstrukcjach - silnika, wystających we wszystkie strony stateczników, niezwykłego kształtu kadłuba, czy ciekawego uzbrojenia.
Za niesamowitą rzecz uważam sposób skonstruowania tego pojazdu - w środku cienki pasek (niby) normalnie, a reszta bokiem, po obu stronach.
Oznaczenia na skrzydłach zrobione z klocków są świetne, to już Twój znak rozpoznawczy. (Choć pomarudzę, że szachownice lepsze byłyby kwadratowe, tzn. każde pole z dwóch płytek.)
Nawiasem mówiąc - przeglądałem ostatnio Twoją galerię. Nie pamiętam żebyś prezentował to (a bardzo mi się spodobało):
Obrazek ?

Jeszcze jedno pytanie - ile masz zbudowanych jednocześnie polskich samolotów? Mógłbyś poustawiać naraz kilka/kilkanaście i zrobić im zdjęcia?
Ostatnio zmieniony 2008-10-10, 20:36 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

V1 - niestety u mnie schemat jest dość prosty:
Budowa, obfotografowanie, prezentacja na forach, rozbiórka, budowa... itd.
Także niestety nie mam jak porównać...

Co do maszynki która Ci się spodobała - [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=4602]LINK[/URL]

Następnym razem postaram się jakoś załagodzić krawędzie skrzydeł ale jak zauważyli co po niektórzy - po co jak w próżni nie ma oporów powietrza? ;)


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2008-10-11, 07:45 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9 Post autor: Qworg »

martinbb pisze:...u mnie schemat jest dość prosty:
Budowa, obfotografowanie, prezentacja na forach, rozbiórka, budowa... .
To tak jak u mnie.
martinbb pisze: Następnym razem postaram się jakoś załagodzić krawędzie skrzydeł ale jak zauważyli co po niektórzy - po co jak w próżni nie ma oporów powietrza? ;)
Jeśli ma latać tylko w próżni to po co mu skrzydła? Ale jeśli będzie miał tez latać w atmosferze planet to mogą mu się przydać takie z cechami aerodynamicznymi :P. A twoja "Iskra" tak właśnie wygląda.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#10 Post autor: martinbb »

Większość astro-myśliwców po wejściu w atmosferę uzyskuje prędkości rzędu 600-1000 km/h (opieram się tutaj na SW) - więc myślę , że ogólna bryła pojazdu (nos) jest już dość aerodynamiczna i da radę uzyskiwać takie prędkości.

A bez skrzydeł? Zaraz byście mnie skarcili "gdzie są skrzydła", "to samolot?" :D
Inspired by NavySEALs

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

ja trochę spóźnioną opinię wyrażę ;)

Kształt pojazdy jak i kolorystyka fajne, kształt lekko kanciasty, zwłaszcza omawiane wcześniej skrzydła, ale na pewno znajdą się tacy którym taki się bardziej podoba ;)

mi się najmniej podoba przód, chyba najmniej pasuje do reszty, ale może to przez to że widać łączenia (szpary) klockowe...

no i jak się kabina otwiera (jeśli brać pod uwagę realizm) - bo galeria tego nie pokazuje? (domyślam się że się ściąga jak w wielu pojazdach lego SW)

ODPOWIEDZ