[MOC] Brukselski wyscig do krzesła

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

Re: Brukselski wyscig do krzesła

#16 Post autor: kamzel »

Wolałabym byś zrobił tę scenkę z udziałem minifigów, jakoś nie podobają mi się takie klockowe figurki i trudno mi w związku z tym tę pracę oceniać.
Hippotam pisze:Wyscig premiera i prezydenta do krzesła w trakcie Rady Europy
Jako student europeistyki muszę to napisać: RADY EUROPEJSKIEJ!
Rada Europy to taka organizacja w ramach której stworzono Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności i działa Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.
Rada Europejska to spotkanie przywódców państw UE, które ma za zadanie strategicznie wyznaczać cele UE, nadawać impuls integracji, omawiać różne ważne sprawy itd...
aro_kal pisze:Konstytucja wyraźnie mówi, że władzę wykonawczą w Polsce sprawują prezydent i rząd, zatem obaj mieli pełne prawo, być może nawet obowiązek, tam być.
To jest bardzo wątpliwa interpretacja. Po pierwsze, Prezydent nie może w Polsce robić zbyt wiele bez akceptacji ze strony Premiera/któregoś z ministrów - zob. art. 134 ust. 4-5, art. 136, art. 144 ust. 2 Konstytucji RP. Po drugie, w spotkaniach Rady Europejskiej uczestniczą w zasadzie Ci przywódcy, którym podlegają ministrowie - bo to ministrowie potem w ramach Rady UE będą formalnie podejmować decyzje. Dlatego z Polski powinien jechać Premier, chyba, że uzna za stosowne by jechał też (lub zamiast niego) Prezydent. I mogę Ci zagwarantować, że napisałbym to samo, gdyby premierem był Kaczyński, a prezydentem Tusk!
Ostatnio zmieniony 2008-10-17, 07:53 przez kamzel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

aro_kal pisze:władzę wykonawczą w Polsce sprawują prezydent i rząd, zatem obaj mieli pełne prawo, być może nawet obowiązek, tam być
Zdecydowanie nie powinniśmy wchodzić w tematy polityczne na tym forum, dlatego napiszę tylko dwie rzeczy zanim się zamknę:
- szczyt w Brukseli jest szczytem rządowym. Ma na nim zostać przedstawione stanowisko Polskiego rządu. Kto reprezentuje rząd, prezydent czy premier?
- obecność prezydenta przy stole odbywa się kosztem jednego z ministrów, najczęściej ministra finansów, czyli jak by nie patrzeć fachowca w temacie kryzysu finansowego. Czy prezydent ma aż takie kompetencje w temacie, żeby go zastępować? Czy raczej poleciał żeby wykazać się w temacie Gruzji? Bo co do talentów negocjacyjnych prezydenta, to z całym szacunkiem, do tej pory nie umie się wytłumaczyć co nawywijał z ustawą o ograniczeniu emisji CO2.
Ostatnio zmieniony 2008-10-17, 08:44 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#18 Post autor: zgrredek »

Hippotam pisze:ale poległem na próbach dynamicznego upozowania niższego z Panów
Rozumiem, że główna trudność polegała na oddaniu za pomocą klocków wigoru Pana Prezydenta.
Sariel pisze:Czy raczej poleciał żeby wykazać się w temacie Gruzji?
To może przy okazji, bo chyba jego głównym celem było zablokowanie kandydatury Wałęsy. W sumie jedynym jego sukcesem było to, że był.

kris kelvin

#19 Post autor: kris kelvin »

Faktycznie cały świat o niczym innym nie mówi.
Ludzie dajcie spokój. Cały świat ma to w dupie.
A wszyscy zażenowani niech mają pretensję do twórców naszej obecnej Konstytucji, która dopiero jest żenadą na maksa. O ile dobrze pamiętam to raczej do Tuska niż Kaczyńskiego.
A Kaczyńskiemu należy się samolot nawet jakby leciał zwiedzać sobie knajpy w Brukseli. Tak samo jak Jaruzelskiemu, Wałęsie i Kwaśniewskiem.
Niektórym wszak wystarczy, że można ... w Kaczora i już są w niebie.

A żenadą to jest projekt PO zmiany ustawy o funduszach emerytalnych. Ciekawe czy ktoś z oburzonych wie o co chodzi. Ale wytresowali was dobrze.
Może o tym zrób scenkę.

Jakby co to ani na PO ani na PiS nie głosowałem i nie zagłosuję.
Ostatnio zmieniony 2008-10-17, 10:48 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 4 razy.

Kaczor

#20 Post autor: Kaczor »

Mam nadzieję że blog minilandbricks to zauważy (a może lepiej nie bo jeszcze więcej wstydu się najemy) ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#21 Post autor: Sariel »

kris kelvin pisze:nie głosowałem i nie zagłosuję.
Nie głosujesz - nie narzekaj.

kris kelvin

#22 Post autor: kris kelvin »

Sariel pisze:
kris kelvin pisze:nie głosowałem i nie zagłosuję.
Nie głosujesz - nie narzekaj.
Czytaj ze zrozumieniem koleżko. Nie głosowałem na nich, ale w ogóle głosowałem.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

OK, w takim razie cofam co powiedziałem.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#24 Post autor: szarikm »

To nie jest forum polityczne, i tak nie przekonamy siebie do swoich racji.

kris kelvin

#25 Post autor: kris kelvin »

szarikm pisze:To nie jest forum polityczne, i tak nie przekonamy siebie do swoich racji.
Oczywiście, ale jak się robi taką scenkę to nie sposób uniknąć potem takich komentarzy.

Bez obrazy Sariel :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

Nie obrażam się. Mam w pracy koleżankę z tendencją do wygłaszania ognistych mów o Jarosławie Ojcu Narodu, więc jestem - można powiedzieć - zahartowany :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#27 Post autor: PatrykZ »

A ja oddałbym głos pro publico bono na Kondeusza, sławny to wódz i wielce możny.
To tak, żeby zejść z tematu kłótni politycznej. Scenka jako scenka satyryczna super i koniec na tym.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#28 Post autor: grevious27 »

Scenka świetna, jak na zrobioną w 10 minut. Co do tematu, wolę się nie wypowiadać :P
Ostatnio zmieniony 2008-10-17, 13:54 przez grevious27, łącznie zmieniany 1 raz.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#29 Post autor: Korn »

Powiem tak, wzrost dobrany akurat :) Tusk wcale nie jest dużo większy od Kaczora, scenka świetna :)
Pozdrawiam.
KoRn

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#30 Post autor: SeezSQ »

Genialna scenka!!

a jeszcze bardziej podoba mi się ,że lego można wyrażać nie tylko swoją inżynierską lub artystyczna kreatywność ,lecz i swoje sfrustrowanie obecną sytuacją polityczna w kraju;)
za to Hippotam dla ciebie WIELKA PIONA :D
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Zablokowany