Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] List
Autor Wiadomość
V1 
VIP

Wpisy: 2532
Wysłany: 2008-10-18, 02:20   [MOC] List

Wojna trwała od wielu miesięcy. Lato minęło w huku wystrzałów, zgrzycie ostrzy, stukocie kopyt oraz jęku rannych i umierających. Tak samo minęła jesień, jak też i mroźna zima.
Pierwszy batalion od dwóch tygodni zajmował stanowiska w pobliżu lasu, broniąc przed wrogiem kolejnego, niezwykle ważnego punktu, a może linii na sztabowej mapie.
Pewnego dnia, podczas przerwy w walkach, do stanowisk artyleryjskich przybył z dowództwa kurier z pocztą. W jego sakwie pośród wielu ważnych dokumentów, listów z rozkazami, nominacjami, znajdował się jeden zaadresowany do kanoniera.

Kanonier odebrał przesyłkę od kuriera drżącymi rękami. Szablę wbił w ziemię, odłożył kapelusz. Usiadł obok swojej armaty i oparł się o beczkę z prochem. Położył list na kolanach, przeciągnął rękami po nieogolonej twarzy i zaczął wpatrywać się w zalakowaną kopertę.

W domu był tuż przed pierwszymi mrozami, 5 miesięcy temu. Od tamtej pory nie dostał żadnego listu. Wiedział oczywiście, że wiele z nich nigdy nie dociera na miejsce - kurierzy są szczególnie istotnym celem dla wroga...

Ucieszy się, czy zmartwi? Czy jego rodzina nadal jest w komplecie? Kilka dni przed wyjazdem na front wziął ślub ze swoją ukochaną. Co z nią? Czy nie ma dosyć ciągłego czekania? Czy matka i ojciec są zdrowi? Jak bardzo chciał być teraz przy nich, móc się nimi wszystkimi opiekować! Zamiast taplać się w błocie i krwi móc dalej naprawiać powozy w swoim spokojnym miasteczku. I zostawić za sobą tę parszywą wojnę, tym bardziej że nikt nie wiedział o co ona się toczy. Miał teraz chwilę tylko dla siebie, mógł przenieść się myślami i duszą do rodzinnego miasteczka... Właśnie - czy nie zostało zbombardowane? Czy jego dom wciąż stoi?
O czym przeczyta? Wypełni go radość, czy też będzie to coś strasznego, że pragnienie powrotu zastąpi pustka, i stanie się lalką w mundurze, z pustymi, szklanymi oczami, jak wielu, których tutaj widział?

Pełen lęku, ale i nadziei rozdarł szeleszczącą kopertę i wyjął ze środka złożoną na pół kartkę. Rozłożył i przeczytał pierwsze zdanie...

...

...Co kanonier przeczytał w liście?

Wtem usłyszał trzepot skrzydeł...

!!!

( Armata: [1] [2] [3] )

[ GALERIA ]
Ostatnio zmieniony przez V1 2008-10-20, 14:45, w całości zmieniany 5 razy  

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2008-10-18, 07:41   

Bardzo ładna miniaturka. Fajna armata. Taką lufę już gdzieś widziałem, ale zastosowanie tych ozdobnych wikingowych kafli wyróżnia tę armatę spośród innych. Choć bardziej od armaty interesuje mnie jak zrobiłeś tego bociana.

Czy myślałeś, żeby wziąć się za pisanie powieści? Oczywiście równolegle z budowaniem, a nie zamiast.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1366
Wysłany: 2008-10-18, 09:33   

Armata rzeczywiście rewelka. Zaraz sobie zbuduję podobną. Reszta (drzewko i bociek) trzyma jak zwykle wysoki poziom.

Benny 

Wpisy: 230
Wysłany: 2008-10-18, 09:49   

Przyjemna opowiastka ;) A i scenka ładna, zwłaszcza zgrabna armatka.

lugomina 
V-miss Recenzji Krulowa Klocy

Wpisy: 733
Wysłany: 2008-10-18, 11:29   

Wow, piekna armata!
(teraz zapytam, co to za dlugi, okragly klocek posluzyl za lufe.. niestety nie umiem rozpoznac jeszcze:)

Bardzo nastrojowa scenka. Opowiesc o armatniku, drzewo (sosna?:), wycior armatni..
Zgaduje, ze przeczytal w liscie, ze w jego domu zona znalazla jakies dziecko w kapuscie?

Chcialabym tylko, zeby bociek mial dluzszy dziób do klekotania nim i lapania zab i dlugasne nogi do brodzenia :)
Ale moze to kwestia skali w porównaniu do ludzika? Prawdziwe bocki sa dosc spore w proporcji do ludzi..
Ostatnio zmieniony przez lugomina 2008-10-18, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  

Ramzes 
Master of disaster

Wpisy: 395
Wysłany: 2008-10-18, 12:05   

Bardzo fajna scenka, i takie trzymanie w napięciu
Bociek jak najbardziej wygląda jak bocian i od razu wiadomo o co chodzi:)
Tak, że nei pozostaje nic tylko wracać do domu i czekać na malucha
pozdrawiam

pkowalcz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-18, 12:39   

Świetny bocian, bardzo dobra armata.
I podoba mi się stosik kul armatnich obok - niby nic wielkiego, ale bez niego scenka nie byłaby kompletna ;)

lordofdragonss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-18, 12:45   

O,o ja wiem! Przyniósł mu szczeniaczka!
Armata fajna, tylko wyglada jakby była troche za krótka.
Ostatnio zmieniony przez lordofdragonss 2008-10-18, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-10-18, 12:53   

V1 napisał/a:
...Wiecie, co kanonier przeczytał w liście?

Minęły trzy pory roku i do tego kanonier przed wyjazdem na front wziął ślub to odpowiedź raczej może być tylko jedna. Się chłopaczyna dzieciaka dorobił. Ten bociek jest bardzo wymowny i do tego świetnie zrobiony. Cała reszta zresztą też. Jakie będą następne ptasie scenki?

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-18, 12:56   

Ha...
Pewnie jutro opublikuję mojego MOCa i też z armatami, ale takimi legowymi.
Armata piękna, przyda się do kolejnych MOCów.
Wielkie dzięki V1.

lugomina 

Wysłany: 2008-10-18, 13:07   

pkowalcz napisał/a:

I podoba mi się stosik kul armatnich obok - niby nic wielkiego, ale bez niego scenka nie byłaby kompletna ;)

Oooo... to sa kule? Wzielam to za jakies lesne, blizej nie zidentyfikowane kupki (ziemi;)..
Do takiej pieknej armaty najbardziej by pasowaly te czarne kule Technic Ball Joint przeciez! Stosik z nich po prostu by wymiatal :)

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-10-18, 13:23   

lugomina napisał/a:
Do takiej pieknej armaty najbardziej by pasowaly te czarne kule Technic Ball Joint przeciez! Stosik z nich po prostu by wymiatal :)

No one są świetne ale znacznie większe od otworu armaty V1. Ewentualnie ta część mogłaby posłużyć jako kule.
Ostatnio zmieniony przez ImpreSariO 2008-10-18, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  

KUKUS 
VIP

Wpisy: 852
Wysłany: 2008-10-18, 13:47   

Pięknie wykonana scenka :) wprawdzie podobne armaty widziałem na BS już wcześniej, jednak muszę przyznać, że Twoja się wyróżnia! Poza tym świetne jest to drzewo. Historia kanoniera jest długa i rozbudowana; pomyśl o kolejnych częściach :)

lugomina 

Wysłany: 2008-10-18, 14:36   

ImpreSariO napisał/a:
lugomina napisał/a:

No one są świetne ale znacznie większe od otworu armaty V1.

To zwalimy na perspektywe :-)
Kulki usypane bylyby "niby z przodu" a kanonier z armata bylby "niby z tylu" a w rzeczywistosci bylyby blizej siebie..
Ostatnio zmieniony przez lugomina 2008-10-18, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  

grevious27 

Wpisy: 515
Wysłany: 2008-10-18, 17:13   

Świetna armata, historyjka też super. Ciekawie wykonany bocian.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu