[MOC] Opowieści imperialne

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#16 Post autor: dzulian »

Witam
Praca rewelacyjna i doskonała w każdym calu.
Genialnie zrobione nogi oficerów i stól. Naprawdę super !
Moje gratulacje.
Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

lordofdragonss

#17 Post autor: lordofdragonss »

Ile oryginalnych pomysłów! Przez tą cegłę i różne odcienie brazu wyglada jak by to nie było lego, tylko jakiś domek dla lalek. Świetne.

Mrutek

#18 Post autor: Mrutek »

Zarąbiaste "ludziki". Reszta też. Do doskonałości brakuje tylko ...wykafelkowanego dziedzińca. Study na glebie trochę mi się gryzą z resztą.
Jeśli to koszary w cesarskim Marienburgu, to kto robi za Orków w lasach - Kociewiacy?

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#19 Post autor: Robson »

Ładny MOC. Patent z cegłami genialny choć mogłeś to dopracować do perfekcji, bo troche dziwnie wyglądaje tile 1x4 czerwone lepiej by było 1x2 ... ale to szczegóły. Nie podoba mi się plac bo jest - idealnie równy ? czemu nie ma jakiś round plate 1x1 w roznych kolorach. Powiem szczerze ze na takim placu gdzie konie chodza beczki lataja to nie jest tak rowno.
Ogólnie odnoszę bardzo dobre wrażenie ale nie ma jakiegoś przesytu szczegółów typu rynny dziury w dachu no coś takiego co przykuwa uwage... Ale może i dobrze.
I tak podsumowując - świetne !
Cb1100RR

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#20 Post autor: zgrredek »

Robson1903 pisze:Powiem szczerze ze na takim placu gdzie konie chodza beczki lataja to nie jest tak rowno.
Byłem w wojsku i wiem, że główne zajęcie wojska to jest sprzątanie. Nawet dziwią mnie jakieś niezdyscyplinowane źdźbła tu i ówdzie. Nie powinno ich być.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#21 Post autor: djtermoz »

Praca jest rewelacyjna ale wg mnie moglbys ewentualnie ten budynek lekko "popsuc". Zrob kilka odlupanych cegiel, naroznikow, jakies uszkodzenia. Dzieki temu nie bedzie tak sterylny.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#22 Post autor: glaz_pimpur »

Chyba się dzisiaj trochę spóźniłem, dlatego nie mam nic do powiedzenia. Poprzednicy już powiedzieli wszystko:). Super praca. Startuj w tym konkursie!!!
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

lolas

#23 Post autor: lolas »

Nooo stary, teraz to dales do pieca ;-)
Kawal dobrej roboty. Pierwsze wrazenie to faktycznie uderzajaca regularnosc i porzadek, no ale to przeciez koszary - porzadek musi byc ;-)

kris kelvin

#24 Post autor: kris kelvin »

Dzięki moi drodzy za pozytywne opinie - to zawsze miłe :)
No więc odpowiedzi:

caro - myślałem o wnętrzu, ale kafle udające cegły są zamontowane na headlightach (ze względów oszczędnościowych) i od wewnątrz ciężko to by było jakoś sensownie zabudować. Poza tym ciemnoczerwone kafle mi się skończyły i musiałbym używać innych co by wyglądało dziwnie.

KUSKUS - no podłoże faktycznie mało wyszukane, ale jakoś nie bardzo na razie potrafię zrobić ciekawsze.

PatrykZ - W warhammerowskim uniwersum Empire to takie Niemcy z przełomu średniowiecza i renesansu - Marienburg oczywiście nazwę zaczerpnął z Malborka. Większa diorama też mi się marzy. Niestety na razie nie mam miejsca i odpowiedniej ilości klocków, żeby wszystko zrobić na poziomie jaki bym chciał.

MasterBlaster - Rączki miałem pozmieniać, ale jakoś nie bardzo mnie to razi, lubię mieszać żółte i te "cieliste" kolory, tak jak mieszam stary i nowy beż czy brąz. Wygląda ciekawiej.

Jerac - Bardzo chętnie... pożyczę :)

Two-Faced - Ale tu nie ma nic "customizowanego" - same elementy lego :).

lordofdragonss - domek dla lalek mówisz? Powinienem się cieszyć ? :D

Mrutek - za orków będą robić orki, jak ich tylko będę miał. Nie miałbym serca rozstrzeliwać armatami Kociewiaków.

Robson1903 - faktycznie te kafle 1x4 średnio pasują, ale przy drzwiach wyglądają lepiej niż te 1x1 połaczone z 1x2 - na 4 studach były za duże odstępy. A drzwi nie chciałem robić na 6 kropek. No podstawa taka dość uboga to fakt może kiedyś będę robił lepsze.

zgredku - nie byłem niestety w wojsku. Nie mam nawet tradycyjnego "kolegi z wojska", a ta zieleń została tak sobie a muzom wepchnięta.

djtermoz - tak miało być, ale musiałem zdjęcia zrobić już teraz i nie było już czasu na "psucie" budynku - załóżmy że to świeżo wybudowane koszary :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#25 Post autor: lugomina »

Fantastyczna praca! Wyleciales w kosmos :-)) Moc miesiaca po prostu (chyba ze V1 wybuduje cos jeszcze piekniejszego :)

Armaty na gasienicowych kolach, armia ubrana jak Two-Face z Batmana, zagrzewajacy do walki bebenek tan, druga piekna, bo czerwona armia muszkieterów, no i ten ceglasty poemat, nie koszary! Pajak na scianie, stól na kozlach. A szopa taka profesjonalna, ze mozna by w niej spac. No i deser na koniec - oficerowie - cuda panie!

Brawo i tyle :)

PatrykZ pisze:Scenka owiana przy okazji ciekawą historią. Czyżby chodziło o Malbork - dawna niemiecka nazwa Marienburg?
Marienburg lub Frauenburg to nazwa stosunkowo czesto nadawana róznym niemieckim lub pruskim miastom i zamkom w sredniowieczu, oznaczala fortyfikowany kosciól lub klasztor pod wezwaniem (Frau) Marii czyli sw. Marii.
Co istotne, uniformy wykonane samodzielnie, fabryczne nadruki na ludzikach Lego nie załatwią znów sprawy.
? Wszystkie uniformy sa przeciez fabryczne, firmowe Lego..
KUKUS pisze:minifigi mają nawet własny nadruk na tarczy...
? Przeciez to tarcze z Harry Pottera. Frakcja Drumstang, Sturmdrang czy jak im tam. Nad wejsciem do koszar jest tez kafel z herbem Hogswarts.
Ostatnio zmieniony 2008-10-19, 18:11 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1233
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#26 Post autor: liwnik »

Co tu dużo pisać. Praca jest fantastyczna. Ceglany mur, szopa, dobór ludzików.
Tylko armaty jakoś mi nie pasują.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#27 Post autor: pitrek02 »

Cegły zwaliły mnie z krzesła!
Praca na bardzo wysokim poziomie!
To tyle, bo chyba już wszystko zostało napisane. :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-19, 20:29 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Two-Faced

#28 Post autor: Two-Faced »

kris kelvin pisze:Ale tu nie ma nic "customizowanego" - same elementy lego :).
O sorry, w błąd wprowadziły mnie wypowiedzi KUKUSa i PatrykZ. W takim razie szacuneczek - ilość jednolitych minifigów powala. Taka mała armia to chyba marzenie każdego dużego dziecka :P

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#29 Post autor: Qworg »

Czymś takim możesz ludziom psychikę zniszczyć... Praca jest wspaniała! Pewnie kupę roboty cię kosztowało zebranie tych minifigów. W każdym bądź razie było warto bo wyglądają wspaniale. Budynki pomimo że bardzo proste i bez "udziwnień" mocno ponad przeciętną. Pogratulować umiejętność, kolekcji klocków no i życzyć jeszcze wspanialszych MOCy w przyszłości.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#30 Post autor: Bobofrutx »

Tak jak większość, uważam że cegły wyszły ci świetnie!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ