[MOC] Początek końca

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MOC] Początek końca

#1 Post autor: Qworg »

Takie małe cuś :)

Obrazek

Jak zwykle zdjęcia nie najlepsze ale to jest strasznie wielkie i nie mam gdzie tego trzymać żeby kot mi tego nie dopadł :(
Trochę rzeczy podpatrzyłem i przerobiłem a kilka bezceremonialnie na żywca zerżnąłem (nie powiem jakie :P) bo mi się podobały :P
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16

GALERIA

EDIT:
Zapomniałem o najważniejszym. Dziękuję wszystkim za rady, opinie oraz podpowiedzi udzielone w czasie budowy.
Ostatnio zmieniony 2008-10-21, 05:05 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

No faktycznie spora rzecz :).
Mam pecha jakoś ostatnio, bo zawsze ktoś mnie ubiega - też zamierzałem (i na pewno to zrobię) zbudować coś w podobnym stylu - chodzi mi głównie o taki kamienny portal.
Generalnie ładna rzecz.

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

Świetny klimat.
genialnie dobrane kolory do lawy, mnóstwo szkieletów (ja chce tyle orków zebrać xD), kryształowe czaszki (ME WANT), dinusie jako posągi, no i ta pastereczka...
fajnie tez wygląda ten złoty przywódca wśród srebrnych wojaków
(Kto ma wolną czaszkę z indiany? Chętnie sie za cos wymienię PW)
Ostatnio zmieniony 2008-10-20, 21:17 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Qworg »

kris kelvin pisze: Mam pecha jakoś ostatnio, bo zawsze ktoś mnie ubiega - też zamierzałem (i na pewno to zrobię) zbudować coś w podobnym stylu - chodzi mi głównie o taki kamienny portal.
opracował: crises, 2008-07-16 pisze: ABC prezentacji MOCy
2. Nie bój się, że jak teraz MOCa nie pokażesz to ktoś Cię wyprzedzi, albo ukradnie pomysł. Jeśli budujesz coś własnego i przez siebie wymyślonego mało prawdopodobne jest, że ktoś inny stworzy coś podobnego. A już na pewno nie w tym samym czasie.
A ogólnie to kit jest :P
kris kelvin pisze: Generalnie ładna rzecz.
Się cieszę.
lordofdragonss pisze:Świetny klimat.
genialnie dobrane kolory do lawy....
No chyba nie za genialnie... bo to krew miała być... ale nie będę się upierać :P
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#5 Post autor: Iskra »

Portal bardzo fajny, reszta taka sobie. I błagam - beginning. I jeszcze kot niedopał. :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-21, 01:31 przez Iskra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: Qworg »

Iskra pisze:Portal bardzo fajny, reszta taka sobie. I błagam - beginning. I jeszcze kot niedopał. :)
Tak to jest jak firefox błędy poprawia:P
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#7 Post autor: Bobofrutx »

Fajna pracka. Bardzo podobają mi sie kolorki :P 'Kuń' tez ciekawie zrobiony.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#8 Post autor: grevious27 »

Bardzo ciekawa praca. Najfajniejsza to jest ta pastereczka i dwie owce z boku XD
Why so serious?

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Niezłe :)
Portal bardzo fajnie wyszedł, i te kilka czarnych szkieletów (to białe to mgła?), lawa też, cała scenka też jest ciekawa, ale czy to na czym stoi portal nie jest za symetryczne?
A gdyby tam dorzucić małe ruiny albo jakieś wyschnięte drzewo zamiast obudować całość w ten sam sposób?

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Mi także bardzo się ten model podoba- sam zresztą pomysł na portal jest genialny :) Tak trochę kojarzy mi się całość z taką misją w WCIII, gdzie będąc nieumarłymi trzeba było bronić się przed armią ludzi (ostatnia misja kampanii nieumarłych w Reign of Chaos), ale pewnie tylko ja mam takie spostrzeżenia ;) ... a koń fajnie wyszedł ;P

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11 Post autor: Qworg »

Bobofrutx pisze:Fajna pracka. Bardzo podobają mi sie kolorki :P 'Kuń' tez ciekawie zrobiony.
Koń zrobiony na podstawie konia zgrredka, różni się tylko dlatego że nie miałem odpowiednich klocków na białego, a czarny mi strasznie nie pasował, więc jest taki a nie inny.
grevious27 pisze:Bardzo ciekawa praca. Najfajniejsza to jest ta pastereczka i dwie owce z boku XD
Owce "pożyczone" od kogoś z BS (bardzo mi się spodobały, takie proste a jak oddają żywy oryginał) A pastereczka żeby się tam głupio nie czuły:P.
spacelord pisze:Niezłe :)
Portal bardzo fajnie wyszedł, i te kilka czarnych szkieletów (to białe to mgła?), lawa też, cała scenka też jest ciekawa, ale czy to na czym stoi portal nie jest za symetryczne?
A gdyby tam dorzucić małe ruiny albo jakieś wyschnięte drzewo zamiast obudować całość w ten sam sposób?
Białe to mgła.
Lawa to nie lawa... tylko krew, ale jak pisałem wyżej nie będę się upierał. Ale to krew.
O drzewie myślałem, o ruinach nie pomyślałem. Teraz tego żałuje. Wyglądałoby lepiej. A.. i to czerwone to krew:P.
KUKUS pisze: Tak trochę kojarzy mi się całość z taką misją w WCIII, gdzie będąc nieumarłymi trzeba było bronić się przed armią ludzi (ostatnia misja kampanii nieumarłych w Reign of Chaos), ale pewnie tylko ja mam takie spostrzeżenia ;) ... a koń fajnie wyszedł ;P
Nie grałem w WCIII, może tylko kilka misji. Ale jak tam są takie rzeczy może zacznę. Zawsze kilka pomysłów. A koń jak już pisałem wyżej, dziękuję zgrredkowi.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

pkowalcz

#12 Post autor: pkowalcz »

No, no...
Praca nie jest idealna, ale już jest bardzo dobra, a potencjał ma olbrzymi.
Bardzo mi się podoba portal i wywyższenie, na którym stoi. Taki mały monumentalny podeścik pod Bramę Piekieł ;).
Sam portal pierwsza klasa. Dramat bezimiennej kobiety w bogatym odzieniu dodaje scenie złowrogiego klimatu.
Nie jestem tylko pewien, czy ustawianie kamienia ofiarnego na środku drogi jest dobrym pomysłem - opóźnienia na trasie mogą przeszkodzić czarnym szkieletom (upgrade armii na dole? :P) w opanowaniu świata.
Skąd pochodzą zbroje bocznych kościstych facetów z błyskawicami? Exo-force?
Worg pisze:bo to krew miała być...
No cóż, miejsce końca świata z definicji powinno być mroczne, gorące i zadymione, nie dziw się zatem, że produkty wulkaniczne są jednym z pierwszych skojarzeń, gdy idzie o tegoż końca atrybuty... ;)
A w ogóle to jakby zrobić rynienkę odpływową z "ołtarzyka" i wyraźnie zaakcentować, co tą rynienką płynie, to myślę, że łatwiej byłoby zgadnąć, co autor miał na myśli. A to, że dużo ludzi by trzeba na takie jeziorko... jakiś przelicznik typu 1 człowiek = 1 przyzwany szkielet i wszystko byłoby jasne... :P

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Nie skojarzyłem tego czerwonego z lawą. Może mało kojarzący jestem. Pomyślałem o jakimś błocku nieekologicznym. Dopiero jak zobaczyłem ołtarz ofiarny to mnie olśniło, że to może krew. Sporo tej krwi. Na brzegach zastygnięte brązowe strupy. Straszny fetor musi tam być.
Pastereczka i owieczki chyba trochę nie na miejscu. Rozsądne dziewczęta trzymają się od takich miejsc z daleka. No, chyba, że ta pastereczka nie jest rozsądna, a może przybiegła tu za zbłąkanymi owieczkami? A może za żołnierzami, że niby za mundurem panny sznurem.
Z militarnego punktu widzenia przydałby się tym żywym jakiś mag, bo ci szklanogłowi wyglądają groźnie. A może wystarczyłaby śpiewaczka operowa, żeby od śpiewu popękałyby im te szklane bańki. No, chyba, że ten na koniu ma jakiś artefakt ochronny... A kusznicy mieliby łatwiej strzelać, gdyby stali po bokach, bliżej mostu.
Trochę pomarudziłem, ale z rana tak mam, że jestem marudny.
Pomimo moich uwag MOC jest bardzo ciekawy. Bardzo fajny pomysł i dobre wykonanie.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#14 Post autor: Qworg »

Jak przestaniecie marudzić to będzie znaczyło że osiągnąłem doskonałość i nie ma sensu budować dalej:).
Pastereczka przyszła szukać swoich owieczek bo się zabłąkały.
Wśród rycerzy nie ma maga bo ruszali szybko żeby odbić kobietę z ołtarza (ważna musi być). Z tego samego powodu kusznicy są z tyłu. Zależało mi aby pokazać brak organizacji, taki szybki szturm podjęty na szybko, bez przemyślenia . Widzę że mnie to trochę przerosło.
pkowalcz pisze:A w ogóle to jakby zrobić rynienkę odpływową z "ołtarzyka" i wyraźnie zaakcentować, co tą rynienką płynie, to myślę, że łatwiej byłoby zgadnąć, co autor miał na myśli.
Autor wykonał rynienki ale przy fotografowaniu się nie popisał, bo rynienek prawie nie widać.
Ostatnio zmieniony 2008-10-22, 10:51 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

MasterBlaster

#15 Post autor: MasterBlaster »

Super pomysł na prace i super wykonanie.
Jeden minus - Te złote klocki ("trójkąciki") tutaj zupełnie nie pasują! Dokładnie tak jak Dark Tan z tyłu budowli.
Trójkąciki podmień na czarne/czerwone/ciemnoczerwone a DkTan na ciemnoszary - wtedy uznam tą prace za udaną w 100%!
EDIT:
A kolce odwróć w drugą stronie, będzie ładniej wyglądało :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-22, 15:27 przez MasterBlaster, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ