[MOC] Opowieści imperialne

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Opowieści imperialne

#1 Post autor: kris kelvin »

Zwiadowcy donieśli, że w Mrocznej Puszczy kupy orków kupią się w coraz większe kupy (zdanie chyba warte Nobla?)
Imperator zarządził koncentrację Grupy Operacyjnej "Nordland" i marsz trzema kolumnami w kierunku granicy, zgodnie z zasadą - Korpusy maszerują osobno, ale walczą razem.
Oto widzimy koncentrację części sił w koszarach cesarskich w Marienburgu. Oddziały z regimentów strzeleckich z Hochlandu i Altdorfu, wsparte pododdziałami artylerii i halabardników szykują się do wymarszu.

RAZ
Obrazek

DWA
Obrazek


TRZY
Obrazek

CZTERY
Obrazek

Mam nadzieję, że to będzie cykl opowiastek z takiego universum lego-warhammerowskiego. Oficerowie z czwartego zdjęcia są oczywiście zainspirowani przez to - Sir Francis Drake - najładniejsza figurka z lego jaką widziałem. Mijasper to geniusz.

Początkowo zrobiłem sobie same figurki i plan był tylko cyknąć fotki, ale pomyślałem, że może jakąś dioramkę do nich dorobić. Padło na koszary, a że od dawna chciałem sobie zrobić ceglany budynek to wyszło to co widać na zdjęciach :). Jako, że to koszary to żadnych szaleństw architektonicznych - ściany, dach, okna i jakaś szopa.
Myślę, że zgłoszę to na ten konkurs - [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7116]LINK[/URL] . Ktoś w ogóle tam startuje? Bo nagrody zacne a konkurs ciekawy. Czy sam będę walczył ze światem ?


GALERIA - jak opublikują.

No to miłego oglądania.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#2 Post autor: caro »

Cegły są genialne! Tak samo jak drewniana szopa. Według mnie to właśnie te dwa elementy oddają wiernie cały klimat :) Nie myślałeś może żeby zrobić jakieś wnętrze tego pięknego ceglaka? :D
Ostatnio zmieniony 2008-10-19, 08:00 przez caro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Boskie... te budynki- wyszły pięknie (proporcje, cegły, drewniany dach, schody)... minifigi mają nawet własny nadruk na tarczy... na zdjęciu numer 4 bardzo ciekawie wykonano stół. Wprawdzie już kiedyś widziałem, jak zrobić podobnych oficerów, ale muszę powiedzieć, że Twoi zrobili na mnie duże wrażenie :) A armaty mają fajne koła :p ...

...jedyne do czego mógłbym się przyczepić to teren- jakiś taki mało urozmaicony ;) ...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Scenka owiana przy okazji ciekawą historią. Czyżby chodziło o Malbork - dawna niemiecka nazwa Marienburg? :-) Kiedyś nawet były to pruskie koszary. Żartowałem :-) Budynek z boniowaniem wykonany bardzo przyzwoicie, wojsko w szesnastowiecznych uniformach robi wrażenie. Co istotne, uniformy wykonane samodzielnie, fabryczne nadruki na ludzikach Lego nie załatwią znów sprawy. To co ja lubię, jest podział na rodzaj broni: halabardnicy, artyleria, lud ognisty oraz ciury przy wozie. Oficerowie w pludrach i pończochach przebijają pomysłowością wszystko. Aż prosi się o większą makietę...
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Zamarłem z wrażenia na dobre kilka minut.
kris kelvin pisze:żadnych szaleństw architektonicznych
I bardzo dobrze. Budynek bardzo ładny. Żołnierze świetni. Podobają mi się patenty na worki, stół, armaty gąsienicowe i schody.
Zazdroszczę ci tylu bordowych kafli i brązowych klocków.

MasterBlaster

#6 Post autor: MasterBlaster »

Kiedy już przestałem sie zachwycać, pokazywać całej rodzinie tego pięknego MOCa, oraz oglądać całą galerie 3 raz, zauważyłem 1 minus - niektóre ludziki mają różowe rączki :/ co nie pasuje do główek....
A czemu tak?
A Kratkowana Armia mi się strasznie podoba ;)
Ostatnio zmieniony 2008-10-19, 09:32 przez MasterBlaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#7 Post autor: Majek »

Zamarłem z wrażenia na dobre kilka minut.
Taka sama reakcja.. Ceglany budynek bardzo mi się podoba.
Ale jeszcze bardziej worki. ;)
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#8 Post autor: Benny »

Całość prezentuje się kapitalnie. Śliczny budynek, armatki, przyjemna, chociaż prosta szopa. Oficerskie portaski mimo, że już je widziałem w przytoczonej galerii dalej mnie ujmują :)

Kawał świetnej roboty!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Chałupa na tyle genialna że dopiero po chwili zorientowałem się że cegły to nie są naklejki czy nieznane mi duże panele z nadrukami.

Podziel się może tymi czerwonymi tile 1x2? :D

Two-Faced

#10 Post autor: Two-Faced »

Całokształt genialny. Duże wrażenie zrobiły na mnie barwy oddziałów i ilość czerwonych tiles. Fajnie wyglądają te różne odcienie brązowego na szopie. Dodaje to realizmu. Ta praca to argument dla Legowych purystów, że customizacja ma rację bytu.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ramzes »

Świeeetne!
Te cegły na budynku prezentują się znakomicie. Szopa również cieszy oko
Nic tylko pokazywać znajomym jakich się ma uzdolnionych rodaków;]

Awatar użytkownika
Henio
Posty: 56
Rejestracja: 2008-10-07, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Henio

 

#12 Post autor: Henio »

Cegiełki na budynku o.0 Świetne!
Jak ktoś wcześniej wspomniał worki, szopa, armaty też.
No i minifigi, bufoniaste spodenki ;D

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#13 Post autor: tomey »

Eee... opadała mi szczena ! Jestem zamurowany. Dawno nie widziałem czegoś tak fantastycznego !
37236809 nowe gadu:)

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#14 Post autor: sives1 »

tomey pisze:Eee... opadała mi szczena !
Dokładnie to samo mnie dopadło. Kompletnie w szoku. To jest piękne i takie prawdziwe.
Te armaty, zbrojownia, budynek, żołnierze, po prostu cudo.
Naprawdę genialna. Brawo!

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#15 Post autor: Iskra »

Genialnie wyszła czerwona cegła, przyglądąłam się z szeroko otwartymi oczami przez dłuższą chwilę, bo takie ładne! :)

ODPOWIEDZ