Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Skoda Felicia
Autor Wiadomość
pit 
VIP

Wpisy: 669
Wysłany: 2008-10-30, 00:18   [MOC] Skoda Felicia

Dobry wieczór!
Ze zrobieniem tego autka nosiłem się już od jakiegoś czasu, a przyspieszył mnie jeden z etapów BTT, kiedy to należało zbudować system transportowy. Postawiłem na fabrykę samochodów. Przy budowie rzeczonego systemu zdecydowaną większość czasu poświęciłem właśnie temu autku, ponieważ okazało się, że wcale nie jest tak łatwo zbudować w tej skali samochód.

Czy przypomina oryginał? Oceńcie sami. Mi tak, ale ja się strasznie napatrzyłem i nasugerowałem :)
Część dyskusji na temat tego modelu przetoczyła się w wątku poświęconym fabryce samochodów, gdzie V1, chyba trafnie, podsumował:
V1 napisał/a:
Wyszło Ci właśnie współczesne, do mdłości obłe auto, i z tego należy się cieszyć .

Ze swojej strony jestem bardzo zadowolony z chlapaczy :)
No i kółka się kręcą, tak więc można sobie pojeździć po biurku.

Galeria po cenzurze.

Dobrej nocy :)
Ostatnio zmieniony przez pit 2008-10-30, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 08:35   

No przypomina Felicję, ale podpis, że to Felicja też pomaga przy identyfikacji :D.

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2008-10-30, 10:07   

Bardzo sympatyczne autko. Od razu widać że klasa compact :-)

Ramzes 
Master of disaster

Wpisy: 395
Wysłany: 2008-10-30, 10:50   

Jak na autko w tej skali to prezentuje się na prawde dobrze.
Ciekawie to zrobiłeś, przyznam, że troche mi zajęło obczajenie co i jak ;]
pozdrawiam

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2008-10-30, 11:05   

Jak podniosę wzrok znad monitora, to przez okno widzę taką Felcię zaparkowaną przed domem. Gdyby twoja miała trochę skośną maskę, to byłaby jak prawdziwa. No i z przodu lepsze chyba byłyby żółte serki zamiast czarnych.
Zwrócił moją uwagę krzyżyk na środku "drzwi". W pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś zarysował na parkingu, ale jak się przyjrzałem, to odkryłem, że połączyłeś ze sobą w kwadrat te cztery klocki

Muszę zapamiętać ten patent.
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2008-10-30, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  

SeezSQ 

Wpisy: 183
Wysłany: 2008-10-30, 13:34   

Powiem Ci, a właściwie napisze że bez tytułu nie zidentyfikował bym twojej Felicji ;] jednak nie znaczy to że autko nie jest ładne.. ozdobiło by nie jedną makietę!!

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 13:38   

zgrredek napisał/a:
Zwrócił moją uwagę krzyżyk na środku "drzwi". W pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś zarysował na parkingu, ale jak się przyjrzałem, to odkryłem, że połączyłeś ze sobą w kwadrat te cztery klocki

Muszę zapamiętać ten patent.

Zbaczając na chwilę z głównego watku samochodowego. Z takiego połączenia klocków + płytki / kafelki 1x1 całkiem fajnie wychodzi szachownica jaką na szkrzydłach polskich samolotów można zobaczyć.

Nie wiem czemu, ale Felicja kojarzy mi się z kolorem niebieskim. Wtedy pewnie bym szybciej rozpoznał co zbudowałeś.
Fajnie schowałeś mocowanie lusterek.

pkowalcz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 18:13   

Ujmę to tak - bez podpisu raczej nie domyśliłbym się, że to Felicia. Ale z drugiej strony kiedy już wiem, że to właśnie ten samochód, to wydaje mi się to oczywiste ;)

Mikolaj 

Wpisy: 1044
Wysłany: 2008-10-30, 18:17   

pkowalcz napisał/a:
bez podpisu raczej nie domyśliłbym się, że to Felicia. Ale z drugiej strony kiedy już wiem, że to właśnie ten samochód, to wydaje mi się to oczywiste ;)

U mnie podobnie:)
Autko jest całkiem, całkiem, ale bez podpisu w życiu bym nie wpadł na to, że to Skoda. To chyba przez ten przód i trochę "nieskodowaty" kolor:P

kosci 
Majsterkowicz

Wpisy: 136
Wysłany: 2008-10-30, 18:20   

Bardzo fajne i zgrabne. i podobnie jak Panowie wyzej gdyby nie podpis to bylo by cienko z identyfikacja a jak juz si ewie to jasne jest:)

Krzysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 18:25   

PatrykZ napisał/a:
Bardzo sympatyczne autko. Od razu widać że klasa compact :-)

mała poprawka felicja to auto miejskie :-)

Autko ładne i ten żółty kolor chociaż modele skody zawsze mi się kojarzą z barwą zieloną i srebrną ;-)
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof 2008-10-30, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  

pit 
VIP

Wysłany: 2008-10-30, 19:08   

zgrredek napisał/a:
Gdyby twoja miała trochę skośną maskę, to byłaby jak prawdziwa. No i z przodu lepsze chyba byłyby żółte serki zamiast czarnych.

Właśnie tej skośnej maski najbardziej mi brakuje.
A czarne serki mają imitować grilla (to jest Felka po liftingu:) ).
crises napisał/a:
Nie wiem czemu, ale Felicja kojarzy mi się z kolorem niebieskim. Wtedy pewnie bym szybciej rozpoznał co zbudowałeś.

Ja też nie wiem :)

Co do kolorów to w sumie niebieski jest dość rzadkim kolorem na Feliciach. A żółty (były dwa odcienie) chyba jeszcze rzadszy :D Ale zdaje się, że żółty to był jedyny kolor w jakim mogłem to teraz zbudować.

Cieszy mnie, że się podoba, a jeszcze bardziej, że wiadomo, co to jest, nawet po przeczytaniu podpisu :D

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 19:34   

Kilka dni temu sprzedałem naszą ukochaną 9-letnią Felę, 175000 przebiegu. Obrzydzałem wszystkim klientom jak mogłem ale żona mnie zamknęła w domu i sprzedała. W końcu to było jej auto. Całą noc ją potem zmora męczyła...
To ma być Fela? A gdzie rdza? Na tym zdjęciu nie słychać chrum, chrum, chrum ;-) Zamiast szyby z tyłu powinien być chyba jakiś klocek... A tak to raczej jakieś suzuki albo co :-)

pit 
VIP

Wysłany: 2008-10-30, 23:24   

Mrutek napisał/a:
Kilka dni temu sprzedałem naszą ukochaną 9-letnią Felę, 175000 przebiegu. Obrzydzałem wszystkim klientom jak mogłem ale żona mnie zamknęła w domu i sprzedała. W końcu to było jej auto. Całą noc ją potem zmora męczyła...
To ma być Fela? A gdzie rdza? Na tym zdjęciu nie słychać chrum, chrum, chrum ;-) Zamiast szyby z tyłu powinien być chyba jakiś klocek... A tak to raczej jakieś suzuki albo co :-)

To ja pewnie jeszcze swoją pojeżdżę, choć wiekowo taka sama, z nieco mniejszym przebiegiem.
Co do rudej, to nie bardzo jest gdzie ją wcisnąć. Klapy prawie nie widać, nadkola ze skosów, aż tak nie gnije :)
Moja chrum, chrum nie robi, choć ostatnio zaczęła robić bum - trzeba się do gaziarza wybrać.
No i chyba zaczyna z tyłu robić łuuu, łuuu :D
Ten klocek z tyłu, może tak jak tutaj?

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2008-10-31, 06:01   

pit napisał/a:
No i chyba zaczyna z tyłu robić łuuu, łuuu
Taaa... Łożysko w kole do wymiany.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu