[MOC] Smocza przystań

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rasch22

#16 Post autor: rasch22 »

Gratuluje pomysłu, bo to on jest podstawa do sukcesu :)

kilka rzeczy jest na prawdę wypaśnych jak np. stół :), pomysł z więźniem który łyżeczką dłubie dziurę w ścianie a nawet smoki może nie są rewelacyjne ale ładnie sie komponują , czytelniej na pewno by wyglądały tu legowe smoki ale czy dodały by uroku tak ja te??? Napracowałeś sie ale wiem, i inni tez wiedza ze możesz lepiej ;)

kris kelvin

#17 Post autor: kris kelvin »

No mi jak Iskrze, coś tutaj nie pasi jednak. Sam kolor budynku już mi się nie podoba. No i tych studów za dużo. Jak drażnią mnie te bezstudowe MOCe jakie ostatnio królują tak tutaj przegięcie w drugą stonę. Podłoże też jakieś średnie, pewnie przez to, że sam nie potrafię dobrego zrobić.
Generalnie pomysł ciekawy, ale wykonanie trochę gorzej.
No nic zobaczymy jak mi pójdzie w tym roku :D

crises

#18 Post autor: crises »

Oj daliście mi popalić, daliście :-) Mimo to nadal uważam, że to jeden z moich lepszych MOCy...

Mikolaj pisze:a niektóre są kiepskie jak np. chaotyczny bajzel na poddaszu.
Strychy i poddasza jakie ja znam, to właśnie jeden wielki chaos, kurz i bajzel.
zgrredek pisze:Nie domyśliłbym się biura rzeczy znalezionych
To tylko jedna z interpretacji.
zgrredek pisze:Pas do lądowania mógłby być większy i mieć "namalowane" jakieś pasy, znaki, strzałki czy coś, żeby od razu było widać, że to służy do lądowania.
No niestety pas jest słaby. Dorobienie jakichkolwiek oznaczeń wiąże się z całkowitą przebudową nawierzchni. Płonące pochodnie miały go nieco ozywić, ale widzę, że to za mało.

zgrredek pisze:W jakiej kategorii ten MOC startuje? Jako nawiedzony dom z racji tego ducha w piwnicy?
Zacząłem to budować jeszcze przed ogłoszeniem kategorii, bo od dawna chodziło mi po głowie. Wyląduje w misc.
Iskra pisze:Kurczę, crises... słabe. Zdecydowanie poniżej Twojego poziomu. Jest trochę ciekawych detali, ale na tym koniec. W architekturze nic interesującego, smoki też jakieś takie niewydarzone, całość strasznie chaotyczna. Jak na Ciebie, to do niczego. Albo mi na oczy padło. :)
Przyjrzyj się jeszcze raz. Nic, a nic? Może jednak jakiś pozytyw się znajdzie?

martinbb pisze:Piękny budyneczek.... i stanowczo za dużo studów ;)
lugomina pisze:Na zewnatrz z trudnoscia widze, co sie dzieje.. duzo czarnego i pelno studów...
I pomyśleć, że kiedyś nie było kafelków. Co do czarnego, to się zgadzam.

PatrykZ pisze:koło studni omen goniący nieszczęśnika, coś a'la dziewczynka w The Ring
PatrykZ pisze:Wieża kontroli lotów z palandirem zamiast radaru
Czytasz w moich myślach. Brawo za intuicję.

lugomina pisze:albo schodki dla pasazerów do wejscia na smoka?
To są zaprawieni w bojach jeźdzy smoków. Wytrawni żołnierze. Żadne schodki nie są im potrzebne. Jak widać, nawet lejców nie mają, tak dobrze rozumieją się ze smokami.

lugomina pisze:Male smoczki zlewaja sie z tlem.. (nie wiedzialam, ze gady sa jaroszami ;)
Jaroszami, dlatego, że wypasane? Bo one to się do żaby przymierzają, a drugi to zawet ogniem zionie...

kosci pisze:a tego pana na dole zagrzebali (zalali :P) zywcem ?
lugomina pisze:Nie rozumiem tez w ogóle, po co na lotnisku zamurowany loch z wiezniem? Cela fajna, zwlaszcza lezanka, ale dlaczego lotnisko zajmuje sie dzialalnoscia penitencjarna? Smoka chcial ukrasc? :)
Nie zagrzebali żywcem. W pomieszczeniu powyżej (tym ze szczotkami) w podłodze znajduje się klapa. To tamtędy wtrąca się aresztantów do celi. To jest właśnie taki areszt podręczny, w którym podejrzani czekają na przylot królewskiej straży. Żadne długotrwałe więzienie.


Pewnie to kwestia zdjęć, że nie wszystko dobrze widać. Po drugie sporo się tu dzieje. Gdyby zbudował to ktoś "z górnej półki", to pewnie byłyby zachwyty nad tym, że praca żyje i jest bogata w detale ;-) Tutaj to tylko "chaos". W kwestii studów i czarności - przyczyna jest prozaiczna, ale podstawowa - finanse. Pewnie jeszcze trochę nad nim posiedzę, ale nie chcę zmieniać za dużo, bo wtedy to będzie Wasz MOC, a nie mój. Dzięki za pochwały i nagany. Wszystkie komentarze bardzo sobie cenię, pozwoliły mi zrozumieć wiele rzeczy.

kris kelvin

#19 Post autor: kris kelvin »

crises pisze:Gdyby zbudował to ktoś "z górnej półki", to pewnie byłyby zachwyty nad tym, że praca żyje i jest bogata w detale ;-) Tutaj to tylko "chaos". W kwestii studów i czarności - przyczyna jest prozaiczna, ale podstawowa - finanse. Pewnie jeszcze trochę nad nim posiedzę, ale nie chcę zmieniać za dużo, bo wtedy to będzie Wasz MOC, a nie mój. Dzięki za pochwały i nagany. Wszystkie komentarze bardzo sobie cenię, pozwoliły mi zrozumieć wiele rzeczy.
Eeee...
No wiesz, dla mnie to Ty jesteś z górnej półki i stąd lekkie rozczarowanie. Jakby to zbudował V1 albo Hippo to dostałby większy opierdziel :D

Myślę, że jakieś półtora roku temu to wszyscy pialiby z zachwytu, a teraz jacyś tacy wybredni się zrobiliśmy, że to, że tamto i czemu nie wygląda jak ósmy cud świata?
Ech ciężkie czasy nastały...
Ostatnio zmieniony 2008-11-12, 14:54 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#20 Post autor: lugomina »

crises pisze:
lugomina pisze:Male smoczki zlewaja sie z tlem.. (nie wiedzialam, ze gady sa jaroszami ;)
Jaroszami, dlatego, że wypasane? Bo one to się do żaby przymierzają, a drugi to zawet ogniem zionie...
Aaa, sorry, nie zauwazylam zabki!
Tak, myslalam, ze skoro smoczki wypasane to jak owce, wegetarianie pastwisk :)
Pewnie to kwestia zdjęć, że nie wszystko dobrze widać. Po drugie sporo się tu dzieje. Gdyby zbudował to ktoś "z górnej półki", to pewnie byłyby zachwyty nad tym, że praca żyje i jest bogata w detale ;-) Tutaj to tylko "chaos".
Ej no Crises, cos taki zgorzknialy? Dla mnie jestes z górnej pólki jak najbardziej :)

Jak wielu ludzi widzi drobne wady, to moze jednak sa wady, przeciez kazdemu sie zdarza.
Pomysl swietny moim zdaniem! - nie zapominaj o tej pochwale :) - nieco dodlubac i realizacja bedzie przepiekna :)
W kwestii studów i czarności - przyczyna jest prozaiczna, ale podstawowa - finanse.
A czy finanse pozwalaja Ci na zbudowanie czarnej czy szarej sciany ze zwyklych bricków i polozenie jej na plask potem? To moze byc rozwiazanie :-)

Czepiam sie, ale tez podziwiam i pozdrawiam!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

crises

#21 Post autor: crises »

lugomina pisze:Ej no Crises, cos taki zgorzknialy?
Brak słońca?

Oddałem tej pracy kawał swojego czasu, a wrażliwość na krytykę jest wprost proporcjonalna do wielkości zaangażowania w budowę. "Szlachectwo zobowiązuje" - następnym razem obiecuję poprawę.
Ostatnio zmieniony 2008-11-12, 15:19 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#22 Post autor: Iskra »

Eeee...
No wiesz, dla mnie to Ty jesteś z górnej półki i stąd lekkie rozczarowanie. Jakby to zbudował V1 albo Hippo to dostałby większy opierdziel :D

Myślę, że jakieś półtora roku temu to wszyscy pialiby z zachwytu, a teraz jacyś tacy wybredni się zrobiliśmy, że to, że tamto i czemu nie wygląda jak ósmy cud świata?
Ech ciężkie czasy nastały...
Otóż to.
Przyjrzyj się jeszcze raz. Nic, a nic? Może jednak jakiś pozytyw się znajdzie?
Pozytyywy są jak najbardziej, ale właśnie w detalach. Poza tym sam pomysł jest fajny. Teraz piszę tak na szybko, ale wieczoram się przyjrzę dokładnie i napiszę Ci co mi się najbardziej podobało, chociaż większość jest już pewnie wymieniona.
P.S. Urzełka mnie idea wypasania małych smoczków. :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#23 Post autor: zgrredek »

crises pisze:Zacząłem to budować jeszcze przed ogłoszeniem kategorii, bo od dawna chodziło mi po głowie. Wyląduje w misc.
Też mam taki pomysł co od wakacji chodzi mi po głowie i też wyląduje w misc(e).

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#24 Post autor: pit »

crises pisze:Oddałem tej pracy kawał swojego czasu, a wrażliwość na krytykę jest wprost proporcjonalna do wielkości zaangażowania w budowę.
Niestety tak to chyba jest, że im więcej dłubiesz przy pracy, tym Ci się wydaje lepsza - człowiek się "nakręca". A tu w pewnym momencie spływa na ciebie kubeł zimnej wody w postaci uwag i krytyki. Też tak czasem miewam. Po prostu brakuje dystansu.
Musisz popatrzeć na to chłodnym okiem i uwzględnić (albo i nie) uwagi Koleżanek i Kolegów. I wcale nie musi to być ich MOC - zrób to po swojemu.

Pomysł z lądowiskiem dla smoków jest świetny; jak najbardziej z górnej półki. Wiele szczegółów również. Ale na pewno sam sobie zdajesz sprawę, że czarny kolor jest wielce niefotogeniczny (albo trzeba to umieć zrobić).

Awatar użytkownika
Henio
Posty: 56
Rejestracja: 2008-10-07, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Henio

 

#25 Post autor: Henio »

Widzę Crises, że przyzwyczaiłeś większość społeczeństwa forum do wyższej jakości prac, może niektórym się nie podoba ale no cóż, każdy ma różne gusta. Mi jak najbardziej się podoba, "lądowisko smoków" dobry pomysł, sporo ciekawych zastosowań klocków. Jednak nie podoba mi się samo lądowisko, trochę za małe ,owszem może to być tylko fragment całego pasa; przydałyby się tam jakieś tile'sy. To samo "piętro" niżej przydałoby się więcej kamyczków.

Co mi się podoba? Budynek kontroli lotów ^^, dużo szczegółów, widać że na każdym piętrze coś się dzieje(no omińmy śpiącego orka, czym go napoiłeś?!).Skazaniec grzebiący łyżką w ścianie też był dobrym pomysłem. Ktoś już wcześniej wspominał:stół choć ciekawie zrobiony,mi się nie podoba :P Fontanna na zewnątrz zrobiona z połówki skały, na to bym nie wpadł(może prędzej czy później:D).
PatrykZ pisze:na strychu bezwstydnik zwijający papier po załatwieniu potrzeby
Na pierwszy rzut oka myślałem, że on czyta jakiś zwój (pomyślałem sobie niezły pomysł z użyciem drzwiczek);D
W Garażu : Ciekawe..

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#26 Post autor: KUKUS »

Fajna praca :) I do tego jaka szczegółowa- bardzo podoba mi się wnętrze budynku, żyrandole, biblioteka też niczego sobie. Ciekawy pomysł na wykonanie smoków ;)

crises

#27 Post autor: crises »

Henio pisze:PatrykZ napisał/a:
na strychu bezwstydnik zwijający papier po załatwieniu potrzeby

Na pierwszy rzut oka myślałem, że on czyta jakiś zwój (pomyślałem sobie niezły pomysł z użyciem drzwiczek);D
To właśnie jest zwój - lista "skarbów" ze strychu.

I jeszcze mały update (wygładzone lądowisko i wzbogacone podłoże):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia w galerii 101-109 są nowe.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#28 Post autor: Ciamek »

Teraz jest chyba lepiej, chociaż mi study na lądowisku nie przeszkadzały.

Przy okazji dodam, że fajną masz fontannę : o)
A jeździec na smoku niezły szpagat zrobił ; o)
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#29 Post autor: kris kelvin »

No teraz wygląda dużo lepiej :)

creator98

#30 Post autor: creator98 »

Poprawiony zamek wygląda dużo lepiej. super.

ODPOWIEDZ