[MOC] "Nawiedzona" piwnica

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] "Nawiedzona" piwnica

#1 Post autor: zgrredek »

Nie wiem czy organizatorzy konkursu dopuszczą takie nawiedzenie na niby, ale jak mi to przyszło do głowy to nie chciało wyjść i musiałem to zrobić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powyżej trzy konkursowe fotki, a tu galeria , choć niewiele więcej tam widać.
Ostatnio zmieniony 2009-05-05, 09:32 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Aż szkoda tego zacnego trunku. Śmieszna, humorystyczna scenka :-) No i jak na Zgrredka przystało z dopracowanymi detalami. Np. pijak w przebraniu za ducha z rozpostartymi ramionami.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

PatrykZ pisze:pijak w przebraniu za ducha z rozpostartymi ramionami.
A właśnie! Te rozpostarte ramiona zerżnąłem z "Beczki śmierci" V1. Sam nie wpadłbym na to, nawet jakby od tego zależało ocalenie ludzkości.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Świetny pomysł! :o)
Zdrufko, Ciamek

rasch22

#5 Post autor: rasch22 »

Ale sie usmialem swietna praca normalnie rewelacja, moze nie taka wyszukana ale sympatyczna

do czego to czlowiek nie jest zdolny gdy go suszy :)

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#6 Post autor: aro_kal »

Fajne. Nie ma tu wyszukanych technik i wnętrze odrobinkę nudne, no ale w końcu to piwnica. Chłopaki się dobrze bawią, a to najważniejsze. Może troszkę ucierpiała gospodyni, cud że nie stłukła amfory i że nie podpaliła niczego świecą, ale kobietom małe straszonko dobrze robi. Mają potem takie fajne wypieki bez różu. Czuję, że jak już się ostro nawalą to wielu ludzi na ulicach będzie się bało.

crises

#7 Post autor: crises »

Doskonały przykład, że pomysł znaczy więcej, niż wyszukane techniki. Czuję ten klimat pijackiej balangi, podczas której niezliczone pomysły przychodzą do głowy. Zastanawia mnie tylko, czy straszenie niewiasty ma na celu ochronę trunku i kompanów, czy to zwykłe pijackie żarty?
Fajny upuszczony świecznik. Jeszcze odblaśnica by mu się przydała.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ramzes »

Najlepsze są miny minifigów, po prostu genialne!
Od razu wiadomo o co chodzi; gdzie litrami leje się alkohol tam przychodzi ochota na głupie żarty :)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

kris kelvin

Re: "Nawiedzona" piwnica

#9 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze:Nie wiem czy organizatorzy konkursu dopuszczą takie nawiedzenie na niby, ale jak mi to przyszło do głowy to nie chciało wyjść i musiałem to zrobić.
No bo z klocków ciężko zrobić coś strasznego. Więc pozostaje jakaś scenka humorystyczna w tej kategorii.
Fajna piwnica, prosta i schludna. A patent na rozpostarte ręce pana V1 świetny. Wątpię, żebym oparł się pokusie zastosowania go w przyszłości.

Nie, żebym się czepiał innych, bo sam na razie nic rewelacyjnego na CCC wymyśliłem, ale na razie to dość przeciętnie nam idzie. Prace powstają niezłe, ale bez jakiegoś błysku. Czasu niby jeszcze masa, ale jakoś mi się po prostu nie chce zbudować. Dokończę to co zacząłem i na tym chyba poprzestanę bo to jak orka na ugorze idzie.
Do bani te konkursy...

rh

#10 Post autor: rh »

Zggredku po raz kolejny czapki z głów :) praca - co z tego, że dziwne techniki nie wylewają się z niej, za to humor już tak :) pomysł libacji alkoholowej i przestraszenia gospodyni, czy to w celu ochrony alkoholu, czy żartu, czy ... by nie nakryła niegrzecznych mężczyzn na spożywaniu piwnicznych zapasów - rewelacyjny :) nawiedzenie na swój sposób - ale wyjątkowo udany :) czasami to, co humorystyczne dużo lepiej potrafi przemówić, niż to, co mniej lub bardziej straszne :)

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#11 Post autor: AndrU »

Super.5+ dla zgredka:D

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#12 Post autor: szarikm »

hahaha! Świetne!

Na pierwszym zdjęciu nie widać dobrze, o co chodzi. Sądziłem, że te dwa leżące duszki się bzykają.

Na zdjęciu, pierwszy minifig od prawej, ma uśmiech podobny do Anusiaka :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#13 Post autor: Hezar »

Muszę przyznać rację wszystkim komentującym przede mną - scenka faktycznie niesamowicie pomysłowa i dobrze wykonana, choć z jednym "ale":
Cóż to ta wystraszona niewiasta ma pod trzewikami? Proponuję nieco tu zmienić ;)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#14 Post autor: lugomina »

Bardzo smieszna scena! Swietny pomysl, pokazany bardzo schludnie i od razu wiadomo, o co chodzi!
Po co jakies wyszukane techniki i tysiac gadzetów, gdy da sie pokazac cos prosto? Czasem less is more, tutaj akurat bardzo fajnie! Zreszta piwnica to piwnica, nie trzeba tam wpychac arrasów, kobierców, kominków, witrazy czy zlotych ozdób jak to ma miejsce w typowych komnatach zamkowych w pracach na CCC.

Jak tego organizatorzy nie uznaja za haunted scene, to pokazujemy im gest Kozakiewicza i organizujemy wlasne CCC ;P A jesli wygrasz zgredku, to otrzymasz.. nastepnego duszka ;P

Te przezroczyste platesiki pod nogami niewiasty maja zapewne obrazowac jej podskoczenie ze strachu? Moze rzeczywiscie nie trzeba ich..
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#15 Post autor: KUKUS »

Fajna scenka :) Świetny patent na pijaka w przebraniu ducha :) Sala może i wydaje się nieco monotonna, ale mi się bardzo podoba. Fajny pomysł na pochodnię.

ODPOWIEDZ