4294192 Key Chain Name Kit

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

4294192 Key Chain Name Kit

#1 Post autor: Hippotam »

Obrazek
Recenzja Key Chain Name Set

Dane techniczne
Seria: Gear/Accessories
Rok produkcji: 2006
Waga zestawu (brutto): 48 gramów
Liczba klocków: 73
Liczba figurek: 0
Spis cześci: Peeron, Bricklink
Cena: MSRP: 5$, Bricklink: średnio 8,5$, Polskie sklepy i allegro: nie widziałem

Od dłuższego czasu próbuję zebrać się w sobie i napisać kilka recenzji, niech ten drobiazg będzie na początek. Kupiłem go przy okazji większych zakupów w Pick-A-Brick na lego.com, wtedy jeszcze angielskim, bo polskiego nie było. Zawsze podobała mi się możliwość podpisania pracy poprzez użycie kafelków z literkami no to skorzystałem z okazji.

Opakowanie i instrukcja
Obrazek
Zestaw przychodzi zapakowany w tzw. blister, czyli plastikową przezroczystą wytłoczkę przyklejoną do kartonika. Aby dobrać się do zawartości musimy ją rozciąć lub jeśli jesteśmy niecierpliwi - rozerwać lub rozgryźć.
Instrukcji brak, za to spora cześć zestawu - sam breloczek przychodzi już złożony (nie jest sklejony). Na breloczku przyczepione mamy kafelki układające się w napis "NAME", na wypadek jakbyśmy z wrażenia zapomnieli co tam powinno się znaleźć.

Dobrym pomysłem producenta jest zapakowanie drobnych klocków w dodatkowe pudełeczko, dzięki czemu nie rozsypują się po całym pokoju w czasie kiedy napinamy się próbujemy rozerwać blister:

Obrazek

Klocki
Zawartość opakowania to oczywiście czarne kafelki 1x1 ze srebrnymi nadrukami liter, cztery okrągłe płytki 1x1 metallic silver i 4 grille w tym samym kolorze oraz klocki składające się na sam breloczek. Brak oczywiście polskich znaczków, poza pięcioma kafelkami ze skandynawskimi dziwadłami mamy czyste łacińskie litery.
Literki występują w różnej liczbie:
Q, X, Z - po jednej sztuce
B, C, D, F, G, H, I, J, K, N, O, P, R, T, U, V, W, Y - po dwie sztuki
A, E, L, M, S - po trzy sztuki
dodatkowo, pojedyncze, wspomniane wcześniej dziwadełka: "A z kółkiem", "AE", "O umlaut", "przekreślone O" i "U umlaut".

Sam breloczek składa się ze zwykłych płytek, zaś metalowy łańcuszek przymocowany jest do tej części: Obrazek w której po prostu przewiercono otworek:

Obrazek
Całość wydaje się trochę za duża jak na breloczek (2x10 studów), ale mi to akurat nie przeszkadza, bo zestaw jest typowym dawcą części.

Obrazek
Podsumowanie

Za
  • Literki w sensownej ilości i w przyzwoitej cenie. Kupiłem dwa zestawy, ale dotychczas nie miałem potrzeby rozpakować drugiego - liter wystarcza
  • Dodatkowo miły prezent w postaci metalizowanych części, tych nigdy nie jest za dużo
  • Breloczek poskładany z klocków - można go rozebrać i dzięki płytce z łańcuszkiem przemienić jakaś swoją małą pracę w breloczek własnego pomysłu
Przeciw
  • Brak polskich liter, ale trudno przecież tego oczekiwać
  • Brak znaków przestankowych - to jest największa bolączka. O ile myślnik da się zrobić z I, to brak kropki czy przecinka czasem bywa irytujący
  • Brak cyfr. Jeśli ktoś ma nick z cyframi, to kaplica
Zestaw jest bardzo fajny i przydatny, uważam że to bardzo dobrze zainwestowane 5$ i polecam wszystkim. Niestety, niedawno zniknął z oferty S@H (lub ja nie potrafię go odnaleźć).

Na koniec - jedna luźna myśl. Zastanawiam się, czy płytki 1x2 z łańcuszkiem nie dałoby się użyć jako zabezpieczenia przed zajumaniem naszego modelu w trakcie jakiegos spotkania/zlotu. Wystarczy wmontować płytkę gdzieś w środek modelu, przyczepić do kółeczka linkę i zamocować do stołu. Bez rozebrania/zniszczenia modelu nie da się go szybko go zwinąć.
Ostatnio zmieniony 2008-12-14, 00:33 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

rourk3
Posty: 21
Rejestracja: 2008-10-13, 18:47
Lokalizacja: Ste-ce

#2 Post autor: rourk3 »

Świetny gadżet. Bardzo ciekawy, w przeciwieństwie do breloczkowych minifigów.
I czekam na dalsze recenzje.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Mam. I bardzo lubię. Najbardziej brakuje mi takiej małej, dolnej kreseczki _ ;)

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Zestaw obowiązkowy do robienia napisów, no i cieszmy się, że literki to nie naklejki. :)

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#5 Post autor: SeezSQ »

a kiedyś sie zastanawiałem jak wy robicie te napisy :) naklejki myślałem czy co:D
Świetny gadżet, przydał by się !!
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

SeezSQ pisze:Świetny gadżet, przydał by się !!
Z tego co pamiętam moje były kupione na Allegro. Może kiedyś jeszcze się pojawią? :)

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#7 Post autor: SeezSQ »

M_longer pisze:moje były kupione na Allegro
pamiętasz za ile?
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

SeezSQ pisze:pamiętasz za ile?
15 zł? Na pewno nie więcej niż 20 zł.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Całkiem fajny gadżet, który faktycznie okazuje się być niezłym dawcą części.
Przyznam szczerze, że jeszcze się z nim nigdzie nie spotkałem, ale jak tylko będę miał okazję, z pewnością nie omieszkam się weń zaopatrzyć.
Dzięki za recenzję!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Po tej recenzji to aż strach pomyśleć jaką osiągnie cenę na Allegro (kiedy w końcu się pojawi) kiedy wszyscy zaczniemy się bić o niego.
Breloczek ma same plusy. Po pierwsze litery. Po drugie możliwość zrobienia swojego unikalnego breloczka.
Ale zaraz pomyślałem co by to było, jakby mi się ten breloczek rozsypał w kieszeni.
A jeszcze gorzej w trakcie wyciągania z kieszeni.
Np nad studzienką kanalizacyjną.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

zgrredek pisze:Ale zaraz pomyślałem co by to było, jakby mi się ten breloczek rozsypał w kieszeni.
A jeszcze gorzej w trakcie wyciągania z kieszeni.
Np nad studzienką kanalizacyjną.
Koszmar!

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#12 Post autor: bartek_mi »

breloczek fajny jako zrodlo literek. widzialem kiedys na allegro i nie kupilem!

jako cos co sie tlucze po kieszeniach z kluczami to raczej slabo

mam przy kluczach od auta 3 breloczki lego - bricka, minifiga policjanta i ostatni nabytek swiecacego bricka http://shop.lego.com/product/?p=852309& ... &ShipTo=DE.
brick noszony jest najdluzej i jest bardzo zniszczony. przez chwile mialem do niego doczepione jakies tile ale nie mialo to sensu. moze jestem dziwny ale bylo mi tych klockow zal :)

przyznam, ze to wyglada interesujaco:
http://shop.lego.com/ByCategory/Product ... =286&d=228
mial ktos w reku?
Ostatnio zmieniony 2008-12-14, 18:15 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#13 Post autor: grevious27 »

Super dodatek do legowej kolekcji:) Brak cyferek trochę mnie dołuje. Szkoda że jest tak trudno dostępny.
Why so serious?

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#14 Post autor: Pietruch »

przyznam, ze to wyglada interesujaco:
http://shop.lego.com/ByCa...33&cn=286&d=228
mial ktos w reku?
Tak, ja mam.
Super breloczek za 6 euro w Paryżu - nigdy nie zapomnę tych 10km na pieszo do sklepu LEGO. :)
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ