8958 Granite Grinder

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#31 Post autor: Ither »

Argumentacja Longera mnie przekonuje, mogę zrozumieć czemu takie jaskrawe są te kolory. Natomiast nie sprawia ona, że zestawy mi się podobają. Nie podobają mi się i tyle (głównie przez ten kolor), a na dokładkę dodam, że potwory wyglądają jak słodziutkie bobaski. Burbman to było coś!

To tak jak z kobietami - wiele jest fizycznie pięknych, ale nie każda z nich jest w danym guście prawda? :))

Hippotam

#32 Post autor: Hippotam »

Ither pisze:Ja to Wam drodzy Lugpolowicze powiem, że Power Miners to mi się osobiście wcale a wcale nie podoba. Po kiego pod ziemią takie oczobitne kolory? Pomarańczowy i Lime to jakieś takie okropne połączenie, które przypomina mi gry na commodore, gdzie wszystko było takie właśnie jaskrawe. Tyle, że na commodore mi się to podobało.
Przeczytaj wywiad z Markiem na TBB, pisze tam właśnie o kolorach Power Miners:

"We had been to a mining museum in Germany and saw most mining machines were yellow or white with cutting tools painted red or orange, and a few were bright green or light blue, (mining equipment has to be bright because underground it is very dark!)"

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#33 Post autor: lugomina »

Ither pisze:Argumentacja Longera mnie przekonuje, mogę zrozumieć czemu takie jaskrawe są te kolory. Natomiast nie sprawia ona, że zestawy mi się podobają. Nie podobają mi się i tyle (głównie przez ten kolor), a na dokładkę dodam, że potwory wyglądają jak słodziutkie bobaski.
Sorry, ale kogo obchodzi Twój gust? Seria jest stworzona dla dzieci i nie zostanie zmieniona tylko dlatego, ze jakiemus Itherowi sie nie podoba.
Jak Ci sie te kolory nie podobaja ani potworki, to oddaj mi swoje klocki.. i kupuj zamiast tego stare Rock Raiders z brazowymi stworami z jednego kawalka.
(powiedziala szczesliwa mamusia Glaciatora i Meltroxa)
Ostatnio zmieniony 2009-01-15, 18:28 przez lugomina, łącznie zmieniany 5 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#34 Post autor: M_longer »

Ither pisze:Natomiast nie sprawia ona, że zestawy mi się podobają. Nie podobają mi się i tyle (głównie przez ten kolor)
Obejrzyj filmiki z PM. Mi też się Lime nie podobało do końca, ale po zapoznaniu się z filmikami zmieniłem zdanie ;)
lugomina pisze:(powiedziala szczesliwa mamusia Glaciatora i Meltroxa)
A kiedy rodzinka się powiększy? ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-15, 18:29 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#35 Post autor: Ither »

Raczej oburzona mamusia Glaciatora i Meltroxa :P
Korzystam jedynie z prawa do wypowiedzenia swojej opinii, w końcu temu właśnie służy forum. Jedni zachwycają się tą serią, a inni nie. Nie nakazuję nikomu zmieniać nic, proszę mi nie wkładać w usta nie moich słów. Stwierdziłem, że mi się nie podoba, a nie, że trzeba ją wywalić.

Hippo: do użycia takich, a nie innych kolorów przekonał mnie już longer. Rozumiem ich zastosowanie już teraz, ale nie zmienia to faktu, że mi się ono zwyczajnie nie podoba ;)

Ah no i bardzo nie podoba mi się zwrot "a kogo obchodzi Twój gust?". Równie dobrze ja mógłbym powiedzieć lugmino do Ciebie "A co mnie obchodzi Twój gust i to, że Tobie się to podoba?" zapewniam, niefajne uczucie ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-15, 19:06 przez Ither, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#36 Post autor: lugomina »

M_longer pisze:
lugomina pisze:(powiedziala szczesliwa mamusia Glaciatora i Meltroxa)
A kiedy rodzinka się powiększy? ;)
Po weekendzie, przekroczylam moja dzienna stawke na Lego ;)

Ither, no sorry, ale Twój gust podchodzi chyba pod Wolna Dyskusje? Tutaj wyliczamy zalety i wady poszczególnych zestawów. Inaczej w kazda recenzje bysmy wpisywali: a mi sie ta seria nie podoba! A mi ta owszem! No i sie robia takie przepychanki - Ty cos napiszesz, ja cos odpisze, potworki klapia paszczami...
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#37 Post autor: szww »

lugomina pisze:Ty cos napiszesz, ja cos odpisze, potworki klapia paszczami...
...to je nakarm krysztalkami :D

[nie moglem sie powstrzymac, ale post do jutra zmadrzeje i sie rozplynie ] - Nie rozpłynie ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-15, 19:03 przez szww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#38 Post autor: Jerac »

Albo główkami poległych kopaczy. Sprawdź ktoś ile łebków łyka jeden potwór, odpowiednio ze skórką (kaskiem) i bez?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#39 Post autor: lugomina »

Jerac pisze:Albo główkami poległych kopaczy. Sprawdź ktoś ile łebków łyka jeden potwór, odpowiednio ze skórką (kaskiem) i bez?
Z kaskiem jedna. Bez kasku 2, na sile 3 ale sie nie domyka wtedy..
A krysztalków niestety za malo przewidzieli.. moje dzieci gloduja! ;)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#40 Post autor: Piterko »

To nakarm je Mine Mechem - ten filmik Mike'a mnie rozbroił - feed mee feed mee
I właśnie dlatego załatwiam sobie mine mecha XD

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#41 Post autor: bartek_mi »

wysmienity zestaw

dla dzieci - bawialnosc 100%
dla doroslych - bawialnosc 100% :)

na plus halas jaki czyni drgajacy "mlot" - wspolczuje rodzicom :)

plusy czesciowe - lime, lime i jeszcze lime. nowe dziurkowane maksi-serki (widze po raz pierwszy i mi sie bardzo podobaja), kancuych, czarne knoby, wywrotka, niestandardowa mordka, dynamit

a jesli chodzi o potwora to bardzo mi sie widzi. jak alien zelkowy byl ochydnym i odrazajacy badziewiem, ktore mozna dodawac do jajka niespodzianki tak "niebieski" to monnster konkret :)
czekam na serie "power monsters", w ktorej beda maszyny naszych krysztalozercow

moze mnie ktos uswiadomic czemu w bialych zbiornikach jest axle? to jakas nowa polityka firmy na wzmacnianie takich elementow?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#42 Post autor: Jerac »

Uo matko!

Ten zestawik jest po prostu GENIALNY, i tyle. Wygląda świetnie nawet bez naklejek, które wole jednak dla siebie, młotek działa wspaniale (tak!), stworek jest cudowny, a wszelkie wątpliwości jakie miałem odnośnie niektórych części (klatka) rozwiały się bez śladu.

bartek_mi: może chodzi o to że jak dziecko będzie chciało zbiornik z pojazdu wymontować, to wymontuje cały, a nie pół.

No, to teraz naprawdę chcę kreta...

rh

#43 Post autor: rh »

Dobra. Stałem się wczoraj w końcu szczęśliwym posiadaczem tego zestawu (chwilę musiałem postać aż mi łaskawie reala otworzyli, chwilę go szukałem, potem cały dzień jeździł ze mną po Wrocławiu, ale jest). I po zbudowaniu powiem jedno - on jest rewelacyjny. To coś z przodu będące kombinacją gumki i knobów wydaje z siebie pocieszny dźwięk, co do zabawy jest genialne. Potworek też jest genialny, już był karmiony serkami z grillem, a także palcem mojego brata. Ja chcę ich więcej :)
Jerac pisze:Uo matko!

Ten zestawik jest po prostu GENIALNY, i tyle. Wygląda świetnie nawet bez naklejek, które wole jednak dla siebie, młotek działa wspaniale (tak!), stworek jest cudowny, a wszelkie wątpliwości jakie miałem odnośnie niektórych części (klatka) rozwiały się bez śladu.
Dokładnie tak :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-27, 00:37 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#44 Post autor: Scrat »

rh pisze:To coś z przodu będące kombinacją gumki i knobów wydaje z siebie pocieszny dźwięk, co do zabawy jest genialne. Potworek też jest genialny, już był karmiony serkami z grillem, a także palcem mojego brata.
Potwierdzam wszystko na czele z tym, że Glaciator chciał mi pożreć palca. Ten zestaw nawet bez naklejek wygląda fantastycznie, głównie przez to, że ma świetne detale. Już go uwielbiam... <stuk, stuk, stuk, stuk, stuk> :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#45 Post autor: Jerac »

Zauważyliście że momentami jest... ciekawie zbudowany? Na przykład te axle z "zatyczkami" zaraz za plecami minifiga (chyba wiem po co to jest), albo białe zawiasy w podwoziu w charakterze blokad...

ODPOWIEDZ