[MOC] Japetus

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

[MOC] Japetus

#1 Post autor: Legate Scimitar »

Witam!
Gdy Spacelord zaprezentował swój pojazd badawczy Io, postanowiłem zrobić też coś podobnego... Sam pojazd powstał w listopadzie, ale z uwagi na chroniczny brak czasu dopiero dzisiaj udało mi się obrobić do końca zdjęcia i w rzucić na Brickshelf.
Przechodząc do sedna:
Japetus jest to w założeniu pojazd badawczo wydobywczy przystosowany do pracy w warunkach lekkiej i normalnej grawitacji.

Widok ogólny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiertło:
Obrazek

Galeria po upublicznieniu będzie tutaj

Edycja:
No tak zapomniałem wczoraj dopisać najważniejszego - posiada kilka funkcji: zawieszenie (chyba kolebkowe - pierwsze jakie zrobiłem :P), może skręcać jak łamaniec, no i widoczne wiertło oraz wysięgnik.
Ostatnio zmieniony 2008-12-30, 15:12 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 3 razy.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

Kawał dobrej roboty - pojazd przywodzi na myśl stare serie kosmicznych zestawów.
Konstrukcyjnie jest bardzo ładnie i ciekawie, choć zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze ujednolicić całość kolorystycznie (albo przynajmniej postawić na 2 lub 3 kolory), wówczas efekt wizualny byłby dużo lepszy.
Ogólne wrażenie - jakby jednak nie patrzeć - bardzo pozytywne!

Pozdrawiam (:

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Legate Scimitar pisze:Gdy Spacelord zaprezentował swój pojazd badawczy Io, postanowiłem zrobić też coś podobnego...
Hehe - to musiał się spodobać ;)

A Ten MOC bardzo fajny jest. Podoba mi się bardzo - tak patrzę po zdjęciach i szukam czegoś co mi się najbardziej podoba, ale jakoś nie mogę wypatrzyć - chyba jako całość jest bardzo zgrany i dlatego tak ładnie wygląda (każda część dodaje coś fajnego) :)
No i z tym podłożem też bardzo ładnie wygląda... (nawet żonie się podoba)
I przypomina trochę stare zestawy ;)

Fajny pomysł i fajne wykonanie :)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#4 Post autor: Legate Scimitar »

Dzięki za słowa uznania :)

Bałem się że te parę elementów w różnych kolorach, na które już nie miałem funduszy zepsują ogólny wygląd, ale miło słyszeć że się spodobał ;)
spacelord pisze:(każda część dodaje coś fajnego)
tak szczerze to kilka elementów zaczerpnąłem z twojej konstrukcji, między innymi zbiornik na rudę...
spacelord pisze:No i z tym podłożem też bardzo ładnie wygląda...
nad tym to się akurat nie namęczyłem :P
Ostatnio zmieniony 2008-12-31, 21:54 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Legate Scimitar pisze:... między innymi zbiornik na rudę...
No podobny jest ;) - ale chyba wszystko na bazie takich kół będzie podobne, i zapewne będzie też podobne do wielu innych rzeczy ;)

A z podłożem to bardziej chodziło mi o to, że z nim scenka ładniej wygląda niż bez niego ;)
Legate Scimitar pisze:Bałem się że te parę elementów w różnych kolorach, na które już nie miałem funduszy zepsują ogólny wygląd
Ten 'brak funduszy' to chyba akurat temu MOCowi na dość dobre wyszedł ;P

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#6 Post autor: Legate Scimitar »

eee, miałem na myśli tylko ostrze od piły i elementy trans green na zbiornikach i przenośnym nadajniku, żółty celowo się tam pojawił - po prostu żółte ludziki z Classic Space kojarzą mi się bardziej z badaczami/naukowcami, no a głupio by to wyglądało gdyby pojazd nie miał elementów z tego koloru.
No i byłyby żółte wężyki też ale poszły robić za "amortyzatory" do zawieszenia :P
Ostatnio zmieniony 2008-12-31, 23:27 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ