7632 Crawler Crane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

7632 Crawler Crane

#1 Post autor: Robson »

7632 Crawler Crane

Obrazek

Rok produkcji: 2009
Ilosc elementow: 481
Figurki: 2
Seria: City
Cena: MSRP: $65.00 Allegro 200-250 PLN
Spis czesci: http://peeron.com/inv/sets/7632
Galeria : http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=359288

1. Pudełko

Obrazek
Obrazek

Pudełko spore w tonacji City. Otwierane tradycyjnym sposobem z boku. Na zdjęciu widzimy dźwig w pracy na jakiś wykopaliskach. Z tyłu pudełka pokazane są funkcje dźwigu, wymiary, oraz zdjęcia całego zestawu. W pudełku znajdują się cztery ponumerowane woreczki (składanie etapowe). Jest to bardzo wygodne podczas budowy. Małe elementy są w mniejszych woreczkach znajdujących się w tych dużych.
Pudełko nie jest za duże do ilości klocków jak było w kilku wcześniejszych modelach.

2. Instrukcja

Obrazek

Instrukcja jest w jednej książeczce zawiera 81 stron. Czytelna, etapowa z wykazem klocków na końcu. Na pierwszej stronie pokazane są woreczki z klockami wraz oraz konstrukcje jakie z nich powstaną. Na drugiej stronie widnieją dwa ostrzeżenia pierwsze o nie rozsypywaniu klocków na dywanie, a na drugiej żeby nie łączyć klocków ze wszystkich torebeczek.
Przykładowy rzut z instrukcji :
Obrazek

3. Budowa

Budowa przebiega sprawnie. Kolejno budujemy ludziki, ścianę, oraz podstawę dźwigu :Podstawa Później budujemy kratownice, a na końcu górę od dźwigu. Łączymy w całość i wygląda świetnie :)

Obrazek

4. Model

Model jest bardzo sympatyczny, bawialny i śliczny. Jeden z ładniejszych modeli City. proporcję myślę że są zachowane. Dużo ciekawych detali. Trochę dziwnie zrobiony hak Ciekawostka modelem można robić stoppie :P (wyważony nie jest najlepiej)
Obrazek

5. Klocki

Dostajemy naprawdę fajną kupkę klocków. Począwszy od wyczekiwanych kratownic po 62 gąsienice i koła do gąsienic (małe). Po założeniu gąsienic (31 sztuk na każda stronę) gąsienice wyglądały dziwnie, były nienaciągnięte. Moim zdaniem powinno być po 30 sztuk na jedną stronę. Zdziwieniem dla mnie była dwu kolorowa obrotnica starego typu oraz dla mnie "nowe" żaluzje boczne. Ponadto jest dużo innych ciekawych elementów które ucieszą nie jednego fana lego :)

6. Podsumowanie

Bardzo ciekawy model. Jestem zaskoczony jego wielkością, jest duży. Posiada bardzo dużo ciekawych elementów. Model nie koniecznie na wystawię znajdzie miejsce, ale także jako "dawca" klocków do świetnych Mocy.
Zostałem poproszony o zrobienie tej recenzji, mam nadzieje że się spodoba Wam :)
Przepraszam za zdjęcia, ale były robione aparatem w telefonie.

Pozdrawiam

Robert
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 08:57 przez Robson, łącznie zmieniany 4 razy.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Recenzja tip top, ale pokaż coś więcej a propos tych kratownic. Jakie są dokładne wymiary, z czym to się da połączyć, na ile wydają się solidne?

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#3 Post autor: Robson »

Powiedz mi jak zdjęcia zrobić to jeszcze dziś zrobię.
Wymiary są tu : Crane Arm Truss Middle Section 1 x 6 x 5 i Crane Arm Truss Top Section 1 x 6 x 10 podane w studach ...
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Komórką też ujdą ;) One się łączą na piny? Na Peeronie nie ma żadnych zdjęć modułów, tylko pudełka :(

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#5 Post autor: pixel »

zeby sie tylko troche przyczepic
1 zdanie i kilka bledow

Ciekawostka- Mi po zbudowaniu pozostały 2 gąsienice wyszło po 30 na stronę. Jak założę po 31 to nie zaciekawię to wygląda.

ale poza tym chyba ok ;)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#6 Post autor: Robson »

łączy się na axle "2" Pixel już poprawiłem mam nadzieję że już lepiej. Niestety jestem matematykiem nie polonistą.
Cb1100RR

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Sariel masz zdjęcie z instrukcji - łączą się na axle dwójki.

Jak dla mnie żuraw sam w sobie beznadziejny - gdzie te czasy gdy wszystkie modele z serii city pasowały do siebie skalą (oprócz statków które były za małe ale za to urocze)

Jako dawca części na pewno znacznie lepszy zestaw.

Dziwne, że dają starą obrotnicę - myślałem że już jej nie robią. W miarę podoba mi się zatkanie dziury między gąsienicami po prawej i po lewej. Szkoda jednak, że te panele są tak wgłąb wepchnięte.

Ogólnie dla mnie słaby zestaw ale duży plus za 2 minifigi - z czego inżynier dość cywilny
Ostatnio zmieniony 2010-05-30, 08:59 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#8 Post autor: Bartex0805 »

Dzięki, że zrobiłeś tą recenzję.Czekam jeszcze na 7633, jak będzie czas to napisz. Sama recenzja poprawna, kilka małych błędów. Co do gąsiennic to chyba dwie są w zapasie, a mają być połączone po 30 na stronę tak mi się wydaje. Proponuje zrobić jeszcze zdjęcia pod jakimś obciążeniem ile wytrzymują łączenia kratownic. Zdjęcia z komórki nawet ładne bym powiedział.

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#9 Post autor: pixel »

zdecydowanie lepiej - dzieki

Goldbrick

#10 Post autor: Goldbrick »

Mnie zestaw się nie podoba. Ciekawe są tylko te kratownice.
A takiego cywilnego minifiga (tzn. tors) mam z innego zestawu o połowę tańszego:)
Recenzja niezła ale trochę mało zdjęć:(

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#11 Post autor: TruckeR »

Całkiem niezła recenzja, zestaw też fajny, choć jak wspomniałeś - raczej na części. Przynajmniej nie trzeba się będzie męczyć z budową kratownic ;>
Ciekawostka modelem można robić stoppie :P (wyważony nie jest najlepiej)
Czyżby nikt nie pomyślał o zastosowaniu ciężarków (nawet ja wpadłem na takie rozwiązanie)? ;-p
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

Robson1903 pisze:łączy się na axle "2"
Aha. Da się wcisnąć tam dłuższe?

Fistach

#13 Post autor: Fistach »

M_longer pisze:
Robson1903 pisze:łączy się na axle "2"
Aha. Da się wcisnąć tam dłuższe?
na logike nie bo jakby się dało to jakby Ci wpadł axel długości 2 to byś go nie wyciągnął a takich głupot TLC nie robi

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Fistach pisze:na logike nie bo jakby się dało to jakby Ci wpadł axel długości 2 to byś go nie wyciągnął a takich głupot TLC nie robi
Wchodzisz w obszar w którym logika wysiada ;)

[madness]Chciałbym zrobić na tych kratownicach dźwig o wysokości co najmniej dwóch metrów (marzenia - cena części... ) [/madness]

I dlatego jestem ciekaw czy da się je jakoś solidniej połączyć. A jeśli nie to zacznę tanich Technic bricków szukać ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#15 Post autor: Kirysowaty »

Ogniw gąsienicowych zawsze jest co najmniej 2 extra, nigdy nie zakłada się wszystkich.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ