[MOC] Br03

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

[MOC] Br03

#1 Post autor: Robson »

BR03 DB

Obrazek

Witam
Po zobaczeniu Brki Nexusa byłem zachwycony. Po zobaczeniu jej w Kilcach jeszcze bardziej spodobała mi się takowa lokomotywa. Postanowiłem zbudować podobną. Wybrałem model Br03 Niemieckiej także produkcji. Denerwowało mnie to w loko Nexusa że nie mogła jeździć. Ta ma całe podwozie przystosowane do jazdy dlatego np nie ma cięgiał przy dużych kołach. Model śmiga bardzo dobrze, jak bedzie chwila nagram filmik :)

Oryginał

Obrazek

Teraz trochę krótko o modelu. Kupiłem taka dziwna lokomotywe za kupe kasy i były tam właśnie takowe duże koła. Są one produkcji LEGO ale nie wiem z jakiego zestawu pochodzą. Myślę że wiecej nie ma co opowiadać proszę oglądać i komentować :)

Galeria tu bedzie : Galeria
Linki : klik klik klik klik
klik
klik
klik

Jest to mój ostatni MOC w tym roku i jest zupełnie nie z mojej branży mam nadzieje że troszkę się spodobał ...

Wesołego Nowego :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Te duże koła to te:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=35

[Znalezione przez Volansa] :)

Ale to złote dokładki to chyba już nie Lego? ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-01, 00:10 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

STING

#3 Post autor: STING »

Coś wspaniałego:) Robson gratuluję tego cuda mam nadzieję że będę miał okazję zobaczyć to coś kiedyś na żywo.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

A ja się troszkę poprzyczepiam, jeśli nie chcesz, to nie czytaj :)

No więc uciekły Ci trochę proporcje - BR03 ma nieco większą kabinę niż to wygląda w Twoim modelu, co więcej, ściany nie są prostopadłe a od dolnej linii okien pochylone są do wewnątrz konstrukcji. Dość dobrze widać to na tych fotkach:
http://www.electricnose.co.uk/european/ ... 044624.jpg
http://www.tgk.rail.pl/data/media/34/F1020034.JPG

Druga sprawa, to ten czerwony zbiornik obok kotła... Co to jest ? :) Układ rur na kotle masz zupełnie inny niż to jest w oryginale i wygląda troszkę sztucznie...

Osadzenie przedniego wózka... jesteś pewien, że to tak powinno wyglądać ? Na moje czucie ostoja loka w tym miejscu to coś więcej niż "klocek" od dymnicy w dół idący...

Ogólnie model całkiem przyjemny... sprawdzałeś jak zachowuje się na zakrętach standardowych ?
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#5 Post autor: Robson »

Wiesz był on budowany raczej na szybko. Myślałem nad pochyłymi sciankami, ale dla mnie lepiej tak wyglądało. Wiem wiem detale itd są inne, ale chciałem żeby to wylądało ładnie :) Kiedyś bawiłem się w kolejki i widziałem takie zbiorniczki tak sobie zbudowałem :P No model zbudowany z myślą o jeździe po torach :) + wagoniki w np Klockach Zdrój :)
Cb1100RR

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Najwazniejsze ze wziales sie za powazna lokomotywe :-) Im wiecej ich bedziemy mieli w klockach Zdroju 2010 tym lepiej.
Maciek wlasciwie juz wszystko co nalezalo wypunktowal. Wydaje mi sie ze sie troche pospieszyles, mozna by jeszcze model troche poprawic i byloby super.
Przede wszytskim szerokosc! Lepiej byloby zrobic calosc na siedem kropek i kociol na 5. Troche wiecej przy tym zabawy (jak przy wiekszosci nieparzystych konstrukcji) ale akurat Ty jestes na tyle zaawanowany ze bys sobie poradzil. No i mozna by wtedy spokojnie zrobic pochyle sciany kabiny, przez co model zyskalby bardzo wizualnie.
Po drugie proporcje i kolory tendra. Sciany boczne oryginalu sa znacznie wyzsze (przez to dosc nudne - na szczescie tendry na ogol wystepuja w paru rodzajach). No i czerwone podwozie wygladaloby lepiej.
A tak w ogóle to bardzo mi sie spodobaly przednie lampy, zobacze czy pasuja do mojej nowej lokomotywy. I fajnie wyszedl (chociaz nie ma go w oryginale) czerwony panel 1 x 2.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#7 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903 pisze:No model zbudowany z myślą o jeździe po torach :) + wagoniki w np Klockach Zdrój :)
Przede wszystkim standard tam określony to 7-8 kropek szerokości a skrajnia jest 10... Na razie masz fafkę o połowę szerszą od malucha...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Fistach

#8 Post autor: Fistach »

jak dla mnie MOC dość fajny ale:

- te kola są paskudne ;/
- faktycznie zbiornik mógłby być na 5 studów a całość na 7 - nie wydaje mi się że byłoby to problemem dla Ciebie
- przedni wózek wygląda jakby sie miał zaraz zapaść - a gdyby zbiornik byłby na 5 studów to wózek w ogóle wyglądałby jakby był wciśnięty w ziemię (tory)

Światła z garnków faktycznie fajne. Podobają mi się również żebra na tenderze. Szkoda, że C zrobiony jest z bricków a nie plate'ów ale to chyab zbytnie czepianie się:D

Ale powtórzę to jeszcze raz- koła paskudne

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#9 Post autor: caro »

Robson1903 pisze: jest zupełnie nie z mojej branży
No właśnie :D
Gdy zobaczyłem twoją lokomotywe na stronie głównej nie mogłem uwierzyć, że to twoje :)
Proporcje dobre,kolory też całkiem,całkiem...No i jeździ ! :D
Tylko coś naklejki sprzodu nie dokleiłeś i zagiął jej się róg ;) Kiedy bedzie filmik ?
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Tak sobie myślę że gdybyś tylko nie nazwał tego modelu br03 to wszyscy byli by totalnie zachwyceni.

Na cięgła mam chyba pomysł... jak jest tak jak myślę to można zrobić je działające nawet w jeżdżącym modelu ;)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#11 Post autor: Robson »

To jakoś do mnie Jerac wpadniesz w tym tygodniu to podziałamy ja ją przerobie jak chłopaki mówicie i bedzie lux ? :D
Wszystko byłoby extra ale czas mnie gonił, no żeby w sylwestra kończyć MOC xD
Ostatnio zmieniony 2009-01-01, 13:32 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

No bo to dupne podejście jest... byle skończyć już, teraz... a ja sobie dłubię to co sobie dłubię już 2 tygodnie (chociaż to przez Takiego Jednego Sprzedawce któremu się Śpieszy Inaczej) i gdzieś mam to że jeszcze nie skończyłem ;>

Jakjeśli dojdzie paczka do mnie to podjadę (i odbiorę nadmiar serków) i coś pomyślimy ;>

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:Na cięgła mam chyba pomysł
Ja też ;)

Obrazek + Obrazek + Obrazek

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#14 Post autor: Robson »

Te koła sie kręcą i jak coś do tego przyczepisz co kolwiek to się kręci ...
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

Jak przyjadę to pokażę ;>

ODPOWIEDZ