7723 Police Pontoon Plane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

7723 Police Pontoon Plane

#1 Post autor: KUKUS »

Cóż, tak to już bywa, że rodzice obdarowują swoje pociechy z okazji ich święta. Także i ja miałem dziś ten zaszczyt; nie przypuszczałem jednak, że dostanę aż tak duży model!

Obrazek
Recenzja 7723 Policyjny Samolot Morski:

DANE TECHNICZNE
Seria: City
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 215
Liczba figurek: 1
Wymiary pudełka: 28,6 cm x 9,5 cm x 47 cm
Waga: około 0,81 kg (ważono na kuchennej wadze)
Ceny: $40.00 (można dostać za mniej niż 100 zł)
długość samolotu: 36 cm
szerokość skrzydeł: ok. 40 cm

SPIS CZĘŚCI
GALERIA



PUDEŁKO
Pudło jest bardzo duże, można w nim spokojnie trzymać instrukcje/ klocki. Zbudowane jest z twardej tektury

przód pudełka:
Obrazek

tył pudełka:
Obrazek
... z tyłu pudełka znajdują się ilustracje samolotu, widok ogólny, kabina od środka, oraz z jakich modułów składa się samolot.

Bok pudełka:
Obrazek Obrazek

wnętrze pudełka:
Obrazek Obrazek
... jak widzicie pudełko trzyma się dzięki specjalnym zaczepom, które można łatwo przeciąć nożykiem.

zawartość (esencja):
Obrazek Obrazek
... jak widzicie, części zostały zapakowane w specjalnie ponumerowanych woreczkach (pomaga to przy składaniu samolotu, ułatwia bowiem znajdowanie elementów), niektóre wrzucono luzem (tak jak te płytki); w zestawie znajdziecie również instrukcję oraz naklejki.

INSTRUKCJA :
Obrazek Obrazek
.... instrukcja składa się z 76 stron. Samolot składamy w kilku etapach.
Obrazek
... na początku widzimy, jak będzie przebiegała instrukcja; najpierw zmontujemy kadłub samolotu z wnętrzem, potem płozy, a na końcu skrzydła
Obrazek
... tak jak w poprzednich zestawach jesteśmy pouczani, jak należy segregować klocki, aby części się nie gubiły i żeby łatwo było odnaleźć konkretne części
Obrazek Obrazek Obrazek
...w 1 etapie budujemy kadłub i ludzika ;) ....
Obrazek
... ludzik to standardowy policjant z serii city. W sumie przydałby mu się kolega (albo koleżanka ;) ) do towarzystwa- osobiście nie miałbym nic przeciwko temu...
Obrazek Obrazek
... jak widzicie kadłub jest zaokrąglony. Z 2 strony widać, że został przytwierdzony za pomocą śrubek...
Obrazek Obrazek
... tak wygląda kadłub; jak widzicie fotel otwiera się i zamyka, dzięki czemu można łatwo wyjąć ludzika...
Obrazek
...całość po skończeniu 1 etapu
Obrazek Obrazek
... faza 2- budujemy płozy....
Obrazek Obrazek
... by następnie połączyć je z kadłubem
Obrazek Obrazek Obrazek
...w fazie 3 budujemy skrzydła wzbogacone w śmigła...
Obrazek Obrazek
... by następnie połączyć je z całością. Dodajemy niebieskiego tiles'a 2x2 i mamy gotowy samolot...
Obrazek
... jeszcze tylko naklejki i voila- samolot gotowy :)
Obrazek
... na tym zdjęciu jest pokazane, w jaki sposób otwierają się boczne drzwi i kabina pilota...
Obrazek Obrazek
... pod koniec instrukcji znajdziemy zdjęcia innych modeli dostępnych na rynku ...

ZESTAW PO ZMONTOWANIU:
Obrazek Obrazek

POZOSTAŁE ELEMENTY:
Obrazek Obrazek Obrazek
.... te dodatkowe elementy można przyczepić na płaty ogonu...

Ciekawe części:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
...elementy warte uwagi to głównie opływowe części samolotu

ZALETY
  • stosunkowo niska cena
  • samolot ;) !!
  • wspaniały pomysł na prezent
  • bawialność
  • ładnie dobrane kolory
  • pozostały ciekawe elementy
  • pudełko jest duże ;)
  • zastanawiam się chwilami, czy nie przejść na serię city... ;)
  • model robi wrażenie, jest solidny.. i troszeczkę waży ;)
WADY
  • samolot nie ma kół- można nim lądować jedynie na wodzie
  • niektóre elementy, takie jak kadłub mogłyby być zrobione więcej niż 1 elementu
  • środek jest trochę pusty
  • policjant nie ma broni; samolot również...
  • policjantowi musi być smutno bez jakiejś koleżanki ;) ...
podsumowanie:

Model jest ciekawy, mocny. Muszę przyznać, że rozmiary pudełka zrobiły na mnie duże wrażenie- nie na co dzień dostaje się tak duże modele. Boli mnie trochę, że niektóre części to pojedyncze klocki, ale ma to tą zaletę, iż samolot wydaje się być mocniejszy. Właściwie, jakby się zastanowić nad filozofią użytkowania i wyglądu dobranie takich pojedynczych dużych części nie jest wcale takie złe... Fotel ma tylko pilot; środek samolotu jest pusty- można go wyładować jakimiś ważnymi przedmiotami, tak aby złodzieje się nie mogli dobrać (wczoraj udało mi się umiejscowić 2 motorki policyjne do środka). Poważną wadą jest to, że samolot nie posiada kół i może lądować jedynie na wodzie. Także skrzydła wydają się być lekko obciążone tymi masywnymi silnikami; cóż- nie pozostaje mi nic innego, jak odlecieć tym samolotem w przestworza i zrobić sobie wycieczkę gdzieś na Atlantyk :)

OCENA: +5/6

... Czekam na wasze opinie- mam nadzieję, że będziecie zadowoleni. Recenzję napisałem wzorując się na innych recenzjach. Przy robieniu zdjęć trzęsły mi się ręce z wrażenia ;) ....
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 14:05 przez KUKUS, łącznie zmieniany 9 razy.

konradf13

#2 Post autor: konradf13 »

Nie no, model niezły chociaż , tak samo jak ciebie, bardzo rozczarowała mnie kabina z szybą jako jeden element. A najfajniejsza była ta onomatopeja w instrukcji budowania płoz :D
A zdjęcia wcale nie takie złe. Pamiętam jak dostałem 4483 to z wrażenia w ogóle nie porobiłem zdjęć :)

A taka mała uwaga odnośnie lampek na skrzydłach, powinny być czerwone po stronie lewej ( patrząc od tyłu samolotu) i czerwone na przeciwnej. Także powinny być tylko na jednej parze skrzydeł, tej głównej.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Brakuje mi tutaj najważniejszej rzeczy w recenzji... opinii :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Recenzja fajna:D
Tylko dlaczego nie ma foteli w samolocie, a w kabinie tylko jeden? W dodatku Z tego co widzę nie ma za dużo miejsca na pokładzie....
KUKUS pisze:Liczba klocków: 215
Tyle co betoniarka 7990. Bardzo głupio że większość samolotu to duże dupowa... Duplowate części:D
Ostatnio zmieniony 2008-05-25, 18:57 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

meitner99

#5 Post autor: meitner99 »

Bradzo wyczerpująca recenzja. Jakby ktoś zgubił instrukcję to dałby radę zbudować według twoich zdjęć i opisów ;)
Opisałeś i zalączyłeś zdjęcia wszystkiego czego trzeba, dobra recenzja.

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

Recenzja dobra! brakuje tylko spisu ciekawszych cześci ale nie wiem czy takowe w tym zestawie występują:)

też zgadzam się, że kadłub jest tragiczny. Za to podoba mi się paten z otwieraniem drzwi chociaż muszę przyznać, że drzwi otwierane w samolocie pasażerskim http://www.peeron.com/inv/sets/7893-1 znacznie bardziej mi się podobają.

A to, że to jest wodolot no to trudno. W sumie dobrze bo dawno nie było tego typu pojazdu w ofercie lego (przynajmniej city).

Miejsca na pokładzie jest dość sporo ale dostęp do niego jest utrudniony przez to, że skrzydła są na górze samolotu.
Ostatnio zmieniony 2008-05-24, 18:41 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#7 Post autor: TruckeR »

Recenzja niezła, jednak moim zdaniem dałeś za dużo zdjęć a za mało tekstu. Brakuje mi jakichś Twoich opinii, opisów, czy coś, tak byłoby idealnie, a jest TYLKO dobrze ;-)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Fistach

#8 Post autor: Fistach »

@TruckeR: nie przesadzaj, zdjęć nigdy za wiele.

konradf13

#9 Post autor: konradf13 »

Bardzo dobrze że zdjęcia są tej samej rozdzielczości, oglądałem kilka recenzji gdzie były porozciągane i pokurczone na przemian i za dobrze to nie wyglądało. A tutaj porządeczek. Chociaż najlepiej by było użyć miniaturek, po 4 w wersie i odnośnikiem do nich pełnowymiarowe zdjęcie.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Samolot Morski
A to, że to jest wodolot
Tylko nie to!

WODNOSAMOLOT !!!

Zresztą wygląda na bardzo ładny. Gdyby nie te wielkie elementy...
potem płozy
pływaki
płaty ogonu
Stateczniki poziome i pionowy.

Miej litość... :)
Ostatnio zmieniony 2008-05-24, 19:33 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Fistach

#11 Post autor: Fistach »

V1 pisze:ytat:
Samolot Morski

Cytat:
A to, że to jest wodolot


Tylko nie to!

WODNOSAMOLOT !!!
fakt popierniczyło mi się z tą łódką ;D

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#12 Post autor: TruckeR »

Fistach pisze:@TruckeR: nie przesadzaj, zdjęć nigdy za wiele.
Bywa za wiele. Dla osób z wolniejszym łączem 40 zdjęć w formacie 640x480 to może być sporo ;-) Sądzę, że nie trzeba wklejać wszystkich zdjęć, wystarczy dać trochę oraz link do galerii, lub miniaturki. Znacznie przyspieszy to ładowanie recenzji oraz jej przejrzystość.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

meitner99 pisze:Opisałeś i załączyłeś zdjęcia wszystkiego czego trzeba, dobra recenzja.
... dzięki ;)
konradf13 pisze:A taka mała uwaga odnośnie lampek na skrzydłach, powinny być czerwone po stronie lewej ( patrząc od tyłu samolotu) i czerwone na przeciwnej. Także powinny być tylko na jednej parze skrzydeł, tej głównej.
...wiem, ale dałem specjalnie na odwrót ;P zawsze można to zmienić :)
Jerac pisze:Brakuje mi tutaj najważniejszej rzeczy w recenzji... opinii :)
TruckeR pisze:Recenzja niezła, jednak moim zdaniem dałeś za dużo zdjęć a za mało tekstu. Brakuje mi jakichś Twoich opinii, opisów, czy coś, tak byłoby idealnie, a jest TYLKO dobrze ;-)
... już dodałem :)
TruckeR pisze:Bywa za wiele. Dla osób z wolniejszym łączem 40 zdjęć w formacie 640x480 to może być sporo ;-) Sądzę, że nie trzeba wklejać wszystkich zdjęć, wystarczy dać trochę oraz link do galerii, lub miniaturki. Znacznie przyspieszy to ładowanie recenzji oraz jej przejrzystość.
... heh, ja i tak wszystkich nie pokazałem ;) - reszta znajduje się w galerii...
Ostatnio zmieniony 2008-05-24, 19:00 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#14 Post autor: Fistach »

TruckeR pisze:ywa za wiele. Dla osób z wolniejszym łączem 40 zdjęć w formacie 640x480 to może być sporo ;-) Sądzę, że nie trzeba wklejać wszystkich zdjęć, wystarczy dać trochę oraz link do galerii, lub miniaturki. Znacznie przyspieszy to ładowanie recenzji oraz jej przejrzystość.
ja mam 1 Mb i wszystko mi się sprawnie łąduje więc już nie wiem jakie Wy macie te łącza? Zgodnie z dyrektywą UE operatorzy nie mogą oferować wolniejszych łączy internetowych.
KUKUS pisze:.. heh, ja i tak wszystkich nie pokazałem ;) - reszta znajduje się w galerii...
czekam na opublikowanie!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#15 Post autor: Bricksley »

V1 pisze:WODNOSAMOLOT !!!
Lepiej brzmi "HYDROPLAN" :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ