[MOC] Mob Car

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

[MOC] Mob Car

#1 Post autor: Majek »

Hej!

Od kiedy tylko zobaczyłem fedory z IJ, widziałem,
że kiedyś zbuduję scenkę z czasów prohibicji. Scenka
nie jest jeszcze gotowa, ale mniej więcej gotów jest samochód.

Oto jest:
Obrazek
Chociaż starałem sie jak mogłem, nie wyszedł mi tak jak tego chciałem.
Zapraszam do oglądania/komentowania.

1
2
3
4

Przepraszam za nienajlepszą jakośc zdjęć.
Muszę zaopatrzyc się w nowy aparat, bo mój
obecny zaczyna świrować.

Pozdrawiam
~Majek
Ostatnio zmieniony 2009-07-10, 17:02 przez Majek, łącznie zmieniany 1 raz.
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Niezly! Ma wlasciwy dla tej epoki charakter i jedyny wlasciwy kolor. Przydalyby sie gladkie opony i inny zderzak, ten jest zbyt masywny i za krotki, wcale nie chroni kol.
Zdjecia sa zupelnie dobre technicznie tylko ujecia moglyby byc lepsze, tzn z poziomu minifiga a nie z gory. Jak mozesz to dorob pare zdjec z takiej perspektywy.
Zapowiada sie fajna scenka.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Zdjęcia nie są dobre technicznie, ale niewiele im do tego brakuje. Są zdecydowanie zbyt ciemne, i czerń zlewa się w jedno, przez co nie widać żadnych detali. Odpal sobie irfana i podłub w ustawieniach kontrastu, jasności i gammy, przy czym tak na oko wystarczy gamma + 20.

Samochodzik ładny, aczkolwiek chyba trochę za czarny. Zobacz jakby wyglądał z szarą/srebrną chłodnicą, może lusterka dodaj. Dach lepiej by wyglądał gdyby miał grubość 1 płytki a nie 2.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Świetny wózek !

Ludki chyba nieco za niskie. Choć zdaję sobie sprawę, że wozy z tamtych czasów były zdecydowanie wyższe od współczesnych, to jednak chyba przydałoby się podwyższyć ludziki o 1 płytkę. Ale może to jedynie kwestia ich rażąco porąbanych proporcji.
Usunąłbym korek chłodnicy - sam pipek wystarczy. I przedni zderzak mógłby być odrobinę szerszy. Lecz pomimo tych dwóch - średnio istotnych - drobiazgów, jako samochodowy laik uważam że jest to naprawdę świetnie zmontowany wóz z okresu międzywojennego.
trochę za czarny
Słuszna uwaga, tym bardziej, że słyszałem (w windzie) że Lego ma wprowadzić do palety barw kolor jasnoczarny i ciemnoczarny.
Ostatnio zmieniony 2009-07-12, 12:51 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ