[MOC] Terex RH400

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#76 Post autor: Robson »

Dmac świetny patent a czy jest możliwośc żeby to spowolnić ? Bo jednak troche za szybko zmienia do ładowarek/koparek itp raczej sie nie nadaje
Cb1100RR

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#77 Post autor: dmac »

Robson1903 pisze:Dmac świetny patent a czy jest możliwośc żeby to spowolnić ? Bo jednak troche za szybko zmienia do ładowarek/koparek itp raczej sie nie nadaje
Nie wiem. Popróbuj :) .

Żbiku, w takim razie sorry za zaśmiecenie wątku. Ale uczciwie zacząłem od opinii o modelu ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#78 Post autor: Żbik »

dmac pisze:Żbiku, w takim razie sorry za zaśmiecenie wątku. Ale uczciwie zacząłem od opinii o modelu ;)
No co Ty... Nie ma za co przepraszać. Ja po prostu szukam rozwiązań, które nawet potencjalnie nie są szkodliwe dla klocków. To znacznie krępuje ruchy, no ale nie ma chodzenia na skróty ;)
Mam nadzieję, że Firma niedługo wypuści zawór PF. Może Adaś coś wie na ten temat...? ;)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#79 Post autor: Hezar »

Przyznam szczerze, że dzięki Żbikowi i jego konstrukcji bardzo zainteresował mnie oryginał.
Poszperałem nieco w sieci i udało mi się znaleźć dokument zawierający dość szczegółowe dane techniczne tego kolosa.
Zainteresowanych odsyłam tutaj.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#80 Post autor: Żbik »

Hezar pisze:bardzo zainteresował mnie oryginał
Cieszę się. Dla mnie źródłem podziwu jest fakt, że człowiek potrafi zbudować narzędzie, które przy masie przekraczającej 1000 ton może być sterowane jedną ręką... I wykonuje czynność niewiele odbiegającą od nasypywania cukru do herbaty, z tym że jedną łyżką przerzuca 100 ton, a nie ileś tam gramów :)

Tu jest inny PDF, z którego można dowiedzieć się, że mój model stara się naśladować wersję RH400-4. Wybrałem ją, bo nie za bardzo lubię w klockach kolor biały (żółknięcie), poza tym jest mniej osiągalny i droższy niż czerwony (choć na przykład takich czerwonych nie ma, dlatego na tylnej ścianie u góry jest ten czarny paseczek...)*. No i vogle malowanie czerwone po prostu bardziej mi się podoba.

=====

Usunąłem ten testowy filmik. Zainteresowanych odsyłam nieco poniżej, gdzie można zobaczyć finalną wersję.

=====

* Jest rok 2011 i klocek ten pojawił się w kolorze czerwonym w zestawie 7931 - nabyłem, wymieniłem; tak więc jest jak powinno być :)
Ostatnio zmieniony 2011-05-10, 00:12 przez Żbik, łącznie zmieniany 2 razy.

STING

#81 Post autor: STING »

No to filmik już mamy super:) krótki bo krótki ale jest:) teraz jeszcze może pokazałbyś wnętrzności potwora jak to w środku śmiga , chyba że jest to wielką tajemnicą pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#82 Post autor: Hezar »

Żbik pisze:Dodałem krótki filmik zanim skręcę właściwy materiał
No to narobiłeś nam apetytu. Teraz czekamy na danie główne.
Twój "RH400-4" naprawdę robi wrażenie, mój głos na MOC stycznia masz "jak w banku" (oczywiście pod warunkiem że zgłosisz to cudo).

Pozdrawiam (:

craxa

#83 Post autor: craxa »

NO! Trzeba było Żbiku od razu wstawic filmik , teraz to nawet obklockowanie mi się podoba :)))
Ostatnio zmieniony 2009-01-22, 09:40 przez craxa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#84 Post autor: Żbik »

Marcin Wielec pisze:teraz jeszcze może pokazałbyś wnętrzności potwora jak to w środku śmiga , chyba że jest to wielką tajemnicą
Przecież zarzuciłem powyżej linę do zdjęcia bebechów.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#85 Post autor: stpman »

Aleście natrzaskali tych postów:) Choć w sumie co tu się dziwić, maszyna powala na kolana zarówno wiernością oryginałowi jak i estetyką wykonania. Żbik publikujesz rzadko, ale jak już coś pokażesz to trudno oderwać od tego oczy:P
Może jestem dziwny, ale ten nowy kolor siłowników (transclear) bardzo mi się podoba, uważam, że doskonale pasuje do TEREXA;]

To tyle, czekam jeszcze na film:)
Ride Your Way!

nervousman

terex

#86 Post autor: nervousman »

wstrzymywalem sie z komentarzem do momentu pokazania filmu. moim zdaniem ten model jest po prostu obłędny... owszem tez jestem ciekawy jak wygladaja "babechy" - ten lnk wyzej pokazuje oryginal nie twoj model.. co do samego modelu - pelen szacun o uklon w twoja strone za zmieszczenie tego wszystkiego i tak ladna zabudowe :) [nawiasem-z jakiego zestawu sa te przezroczyste silowniki?]

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#87 Post autor: M_longer »

Marcin Wielec pisze:może pokazałbyś wnętrzności potwora jak to w środku śmiga
nervousman pisze:owszem tez jestem ciekawy jak wygladaja "babechy"
A może tak przeczytać wcześniejsze posty?
Żbik pisze:Zarzuciłem CAD'a mechanizmu obrotu wieży, tu. Są też fotki podwozia i bebechów.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=363775

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#88 Post autor: Żbik »

nervousman pisze:[nawiasem-z jakiego zestawu sa te przezroczyste silowniki?]
Tu widać. Wystąpiły tylko w jednym zestawie.

kris kelvin

#89 Post autor: kris kelvin »

A co to jest to czerwone co na filmie "dynda" przy tym ramieniu? To ma jakiś sens konstrukcyjny ?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#90 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:A co to jest to czerwone co na filmie "dynda" przy tym ramieniu? To ma jakiś sens konstrukcyjny ?
Hmm..
Żbik pisze:Z tego co wyczytałem, te "pompony" wskazują czy łyżka jest już na odpowiedniej wysokości, żeby przy obrocie wieży nie przywalić w burtę ciężarówki. Ale pomysł z odległością też jest dobry i myślę, że spełniają one obie funkcje.
A może by tak zacząć czytać co autor modelu już powiedział na jego temat? Bo to już kolejne pytanie na które odpowiedź została udzielona wcześniej :)

ODPOWIEDZ