10193 Medieval Market Village

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

10193 Medieval Market Village

#1 Post autor: nori »

Obrazek

10193 Medieval Market Village

Matthew Ashton (szef zespołu opracowującego linię Castle) w wywiadzie przeprowadzonym przez Classic-Castle wspomniał o czymś specjalnym przygotowywanym na końcówkę roku 2008. Po długim okresie wyczekiwania, w październiku zeszłego roku mogliśmy wreszcie zapoznać się ze zdjęciami specjalnego i rewelacyjnego zestawu. A niedługo po tym sam zestaw trafił do sprzedaży...

Rok produkcji: 2008/2009
Ilość elementów: 1601
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 58 x 37,5 x 8,5 cm
Figurki: 8
Seria: Castle
Ceny w Lego Shop@Home: GBP 68.50, USD 99.99, EUR 99.99, PLN 379.95
Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

1) Pudełko

Obrazek

Utrzymane w charakterystycznej dla serii kolorystyce, z przepięknym zdjęciem na przedniej ściance. Zdziwiłem się rozmiarami opakowania – jak na taką ilość klocków jest całkiem małe !

Obrazek

Tył pudełka zdobią zdjęcia prezentujące szczegóły i funkcjonalność zestawu. Oraz uwidocznienie faktu, że krowy niezbyt przepadają za rycerzami...
Na bokach pudełka znalazło się miejsce by zaprezentować figurki i zwierzaki w pełnej krasie.

2) Instrukcje

Obrazek

Dwie książeczki w formacie zbliżonym do A4.

Obrazek

Pierwsza 76-stronicowa zawiera słynne ostrzeżenia, plany budowy „wypełniaczy” i piaskowego budynku. Oprócz tego mamy trochę reklam innych zestawów z serii Castle oraz bardzo ładne grafiki (aż proszą się by je powiesić na ścianie w anty-ramach). Druga książeczka licząca 62 strony to plany budowy niebieskiego domku, spis elementów,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przepiękne zdjęcie zestawu „od drugiej strony”

Obrazek

oraz reklamy, tym razem zestawów wychodzących poza rodzimą serię.

3a) Figurki

Rewelacyjne, cudowne, po prostu wzbudzające zachwyt:

Obrazek

Większość premierowa ! Mamy więc zmęczonego żebraka, dwoje obdartusów (bracia ?), dwie przeurocze przedstawicielki płci pięknej, rewelacyjnego kowala oraz dwóch rycerzy. Rycerzy oczywiście już znamy, tak szczerze to wolałbym zamiast nich jeszcze innych mieszkańców, ale to tylko takie marudzenie... Przyjrzyjmy się bliżej tym zacnym osobnikom:

Cnotą jednego z rycerzy na pewno nie jest odwaga:

Obrazek

Kowal prezentuje idealne uzębienie. Warto zwrócić uwagę na dwustronnie zadrukowany tułów, widać nie tylko Piraci mają wyłączność na ten patent.

Obrazek

Zmęczony znawca drogi, tors także zadrukowany obustronnie.

Obrazek

Urwisy. Torsy identyczne z tym żebraka.

Obrazek

Przepiękna mieszkanka, która zasłynęła tym, że pozowała do pewnego kalendarza.

Obrazek

I kolejna zjawiskowa niewiasta. Wyraz twarzy podobny do poprzedniej, jednak swoją indywidualność podkreśla przez oryginalnie upięte włosy.

Obrazek

Castle figurkami stoi. Znane wszem i wobec Krasnoludy, Orki (Orkowie), Szkieletory już zachwyciły, okazuje się że cywile pod względem uroku niczym im nie ustępują !

3b) Zwierzaki

Obrazek

W zestawie pojawiła się całkiem spora ferajna. Wśród tej wesołej zgrai wyróżniają się przedstawicielki popularnego bydełka. Panie i Panowie ! Przed Wami krowy !

Obrazek

Obrazek

Dwie szanowne mućki. Naprawdę bardzo ładnie wykonane, takie „przyjemne dla oka”. Zwróćcie uwagę na rogi ! No cóż w tym roku prawdopodobnie zacznie się prawdziwa krowo-mania ! W końcu farma z City już tuż tuż...

Ale krówki to nie jedyne nowe zwierzaki. W zestawie znajdziemy kurkę, koguta oraz kaczkę:

Obrazek

Jednak w przeciwieństwie do krówek nie są to zbite bryły a składanki z elementów. I mimo że byłem sceptycznie nastawiony wobec takiego rozwiązania, to jednak te mini konstrukcje naprawdę są udane !

Oprócz żywego inwentarza mamy jeszcze zacnego pieczonego indyka oraz delegatów rzek i mórz w ilości sztuk pięć.
Indyk występuje, jeśli skupimy się na tułowiu, w kolorze DkOrange, w zestawach z serii Scala był w kolorze EarthOrange. Co do koloru nóżek należy uważać z różnymi zestawieniami, np.: listy z Bricklinka i Peerona podają sprzeczne informacje !

Obrazek

Na zdjęciu jabłka jako dodatek. Taki na podwieczorek...

3c) Model(e)

W pudełku znajdziemy sporo woreczków, pierwsze co rzuca się w oczy – nie są ponumerowane !

Obrazek

Obrazek

Tak, wszystkie elementy należy odpakować i wymieszać (odradzam !) lub posegregować. Mimo że zestaw ma budowę modułową, to jednak danych klocków musimy szukać wśród dość sporej sterty. Ale w końcu ten zestaw jest raczej ukłonem w stronę tych "trochę" starszych dzieci.

Krówki są zapakowane osobno:

Obrazek

Znalazło się też miejsce na naklejki. Pierwszy raz mam poważny dylemat czy ich nie nakleić. Naprawdę nie są tylko bezsensownymi i niepotrzebnymi "ulepszaczami", ale w wyraźny sposób podnoszą atrakcyjność zestawu.

Obrazek

A same konstrukcje ?

Drzewo składane z elementów. Wygląda bardzo ładnie i jest dość sporych rozmiarów. Na gęstym, ciemnozielonym listowiu sporadycznie zakwitły białe kwiaty...

Obrazek

Stół suto zastawiony, złoty półmisek, ser i oczywiście indyk. Natomiast nie mam pojęcia co symbolizuje mały czerwony okrąglak ?

Obrazek

Stragan. To co rzuca się w oczy to wykorzystanie znanych z piratów lunet jako kolumn. Pomysł naprawdę przedni !

Obrazek

Balie zawierające kwiaty, zielone jabłuszka i rybki.

Obrazek

Trochę wyposażenia rycerskiego: skrzynia pełna monet (aż trzy !) oraz stojak z bronią.

Obrazek

Malutki ale zgrabny powóz.

Obrazek

I wreszcie dochodzimy do głównych elementów zestawu: domków. Jeden z przewagą koloru piaskowego, drugi błękitnego. Obydwa mają podobne rozwiązania pod względem technicznym – składają się z dwóch modułów połączonych zawiasami. Dzięki temu mogą być zarówno „zamknięte”, jak i „otwarte”, plusem drugiego rozwiązania jest dostęp do zagospodarowanych pomieszczeń. Tak, Lego nie tylko skupiło się na wyglądzie zewnętrznym, ale zadbało też by domki miały jakieś wyposażenie !

Piaskowy domek:

Obrazek

Obrazek

Na parterze umieszczono warsztat kowala oraz stajnię. Na piętrze znajdziemy natomiast przytulną i ciepłą komnatę.

Obrazek

Podczas budowy pierwszego poziomu przeważają szarości, by w linii połączenia z piętrem przejść w wykończenie w kolorze piaskowym uzupełnione przez gustowne wstawki w kolorach brązu i czerni. Ładnie prezentują się wypuszczone okna i dodatkowe ornamenty. Potężny komin nadaje dużo uroku całej konstrukcji.

Obrazek

Obrazek

„Koło wodne” (tak, wykorzystuje nowe sześciokątne elementy) obracające się za pośrednictwem silnego nurtu rzeki (skoro jest taki silny to czemu ta żabka tak spokojnie siedzi ? Nie boi się że wpadnie w niebezpieczną pułapkę ?). Co ciekawe kręcąc kołem poruszamy równocześnie „śrubą okrętową” która powoduje że młot kowalski jednostajnie uderza w kowadło. Ukłon dla młodszych – proste i bawialne !

Obrazek

W warsztacie kowala oprócz wspomnianego mechanizmu wzniesiono piec z którego buchają groźne płomienie.

Obrazek

Na piętrze znajdziemy komnatę której podstawowym wyposażeniem jest taboret i prosty stolik wykorzystujący jako podstawę beczkę. Bynajmniej nie jest to jakaś oszczędność – beczka skrywa ukrytą złotą monetę.

Obrazek

Załóżmy że to pokój kowala, a osobnik ten raczej nie przywykł do chłodu. Cały dzień przy piecu, to i odpocząć przydałoby się w ciepełku. Więc zrozumiałe jest że w komnacie potężny piec to podstawa.
Widoczne na ścianach brązowe gładkie płytki to obrazy. Jak na razie jeszcze bez naklejek...

Obrazek

Obrazek

Domek błękitny (a dokładniej: MdBlue).

W przeciwieństwie do swojego brata posiada o wiele więcej urozmaiceń fasady. Znajdziemy tu dodatkowe kolumny, wypuszczone okna oraz boczne drzwi prowadzące bezpośrednio do komnat na piętrze. Okna są udekorowane ozdobnikami wykorzystującymi lunety oraz złote okrągłe płytki. Jednak jedno największe okno wykuszowe niestety mocno odbiega estetyką od reszty budynku. Szkoda że projektanci nie pokusili się o zamontowanie wszystkich części okna pod odpowiednim kątem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na parterze mieści się prawdziwa ostoja zmęczonego i spragnionego podróżnika. Na ladzie kielichy czekają z niecierpliwością na napełnienie. Tylko po nie sięgnąć, oczywistym jest jednak warunek, że spragniony podróżnik nie posiada pustej sakiewki.

Obrazek

A na piętrze znajdziemy gustownie urządzoną sypialnie. Mały kominek, łóżeczko i niezbędna toaletka. Ciekawe która z ślicznotek tu zamieszkuje ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwa budynki, plac handlowy i mnogość najróżniejszego wyposażenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy jest możliwość żeby nie zostać zauroczonym niniejszym zestawem ? Ważnym i wartym odnotowania faktem jest to, że to pierwszy zestaw będący w pełni cywilnym (no prawie, dwóch rycerzy trochę tu bruździ), nie skupiający się na walce między dobrem i złem. Pewnie z tego powodu mniej zainteresuje dzieci. Ale chyba każdy dorosły po prostu musi docenić jego urok i piękno.
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 07:59 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

nori pisze:No cóż w tym roku prawdopodobnie zacznie się prawdziwa krowo-mania ! W końcu farma z City już tuż tuż...
"Krowy są boskie" - powiedział właściciel jednej sztuki ;)
nori pisze:I kolejna zjawiskowa niewiasta. Wyraz twarzy podobny do poprzedniej, jednak swoją indywidualność podkreśla przez oryginalnie upięte włosy.
Tak, karczmarka jest śliczna :)
nori pisze:Stół suto zastawiony, złoty półmisek, ser i oczywiście indyk.
Na początku na sprzedawców z BL padł blady strach, bo ponowne pojawienie się indyka oznaczało dla nich utratę potencjalnego zarobku (ceny indyków Earth Orange oscylują w granicach 30$...) "Na szczęscie" ten z 10193 jest w kolorze Dark Orange, czyli jest bardziej upieczony ;)

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#3 Post autor: bartek_mi »

jak nie lubie castle (nie bic) to uwazam, ze ten zestaw jest pierwszorzedny. 2 ladne domki z wnetrzem, roznorodne ludziki, zwierzeta - czego chciec wiecej?
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 23:45 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

Genialna recenzja, która nie pozostawia żadnych wątpliwości, komuś kto chciał sobie kupić ten zestaw. Szczegółowo, przystępny język, a wszystko okraszone świetnej jakości zdjęciami. Jedyne ale: chcę wiedzieć, jak wyglądają obrazy i szyldy z naklejkami nori, nie bój się ich użyć ;D Teraz jedyne pytanie to: kiedy?

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#5 Post autor: vedder »

10193 Medieval Market Village
Rok produkcji: 2008
Ilość elementów: 1601
Figurki: 8
Wymiary pudełka: 57,5x37,5x8
Waga: 1,930 kg
Seria: Castle
Cena Shop AT Home: 379,95 pln plus koszt przesyłki od 58 do 123 pln
Cena w kraju(tylko Allegro): 390 plus koszt wysyłki
Zestaw Ekskluzywny dostępny oficjalnie w sprzedaży jedynie w sklepie Lego http://shop.lego.com/ByTheme/Product.as ... n=473&d=70
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/10193-1 , http://www.brickset.com/detail/?Set=10193-1 , http://guide.lugnet.com/set/10193 , http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=10193-1

Pierwszy raz zestaw ten zobaczyłem bodaj w sierpniu ubiegłego roku na jednym z serwisów internetowych. Co tu będę opowiadać, po wcześniejszym ogłoszeniu przez Lego wznowienia serii Pirates, zdjęcia 10193 wprawiły mnie wtedy w bardzo dobry nastrój. Przez kilka następnych dni siadając przed monitorem dokładnie przypatrywałem się zdjęciom średniowiecznej wioski i nie mogłem wyjść z podziwu. Ten zestaw od razu wydał mi się idealnym dla mnie. Jako że jestem wielkim fanem budynków z klocków, interesuję się historią (jestem wielkim miłośnikiem starożytności zwłaszcza Rzymu), więc wioska z aż dwoma budynkami osadzona w średniowiecznej Europie bardzo mi odpowiada. Nie będę ukrywał, że jestem cały czas zły na naszą ulubioną firmę za zbyt małe przykładanie wagi do budynków jako takich, (choć dzięki Cafe Corner i Green Grocer wreszcie coś się w temacie ruszyło) przecież seria Castle aż się prosi o przedstawienie cywilnych budowli (identycznie z piratami. Jak wielkie jest tu pole do popisu! Ileż można, co roku wydawać zestawów z katapultami, machinami oblężniczymi i powozami różnego typu. Przecież w końcu nawet największemu fanowi Castle może się to znudzić. Nie lepiej wydać zestaw z karczmą, warsztatem kowalskim czy ratuszem miejskim? Tym bardziej, więc byłem zachwycony, kiedy zobaczyłem zdjęcia 10193. A teraz przejdźmy razem do dania głównego, czyli zdjęć i zobaczymy czy zestaw da radę sam się obronić i udowodnić nam wszystkim, że ludzie w Billund wiedzą wreszcie, czego chcą od nich fani.

1. Pudełko
Przód kartonu przedstawia widok na cały zestaw osadzony w ładnej okolicy.

Obrazek

Obrazek
Tył kartonu:
Obrazek
Góra:
Obrazek
Bok
Obrazek
Drugi bok
Obrazek
Dół kartonu
Obrazek

2. Instrukcja to dwie książeczki identycznej wielkości pierwsza część ma 76 stron (ostatnie 5 stron to reklamy innych zestawów z serii Castle) , druga część ma zaś 64 strony 9 4 ostatnie kartki to reklamy 10189 i 10187 plus reklamy Lego Klubu). Instrukcja jest przejrzysta, choć w niektórych przypadkach jest marnotrawstwem papieru skoro na jednej stronie pokazane mamy, że musimy dołożyć do budynku tylko dwa klocki.

Dwie części instrukcji obok siebie
Obrazek

Druga i trzecia strona instrukcji numer 1
Obrazek

Instrukcja numer dwa strona 60.
Obrazek

Spis części:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

3. Części mamy tutaj 1601 części, ale tu jest właśnie największa wada tego zestawu. Praktycznie żeby ruszyć z budową czegokolwiek trzeba otworzyć wszystkie woreczki i wysypać z nich wszystkie klocki. Nawet figurki są w kilku różnych woreczkach dosłownie wygląda to tak, że w jednym są trzy główki, w drugim dwa torsy i jedna fryzurka i tak dalej. Tutaj muszę przyznać, że rozplanowanie części w poszczególnych opakowaniach jest złe. Sam zestaw składa się w olbrzymiej większości z bardzo małych części tak, więc minimum 2/3 czasu całej budowy zajęło mi szukanie części.
Dopiero otwarty karton
Obrazek

Części w 17 woreczkach
Obrazek

Obrazek

Naklejki
Obrazek

Krówki
Obrazek


Model.
A)Karczma na parterze na piętrze część mieszkalna(budynek otwarty).
Obrazek

Bok
Obrazek

Wnętrze
Obrazek

Kącik ślicznotki
Obrazek

Łoże
Obrazek

Wnętrze karczmy
Obrazek

Domek zamknięty

Obrazek

Obrazek

B) Warsztat kowala na parterze i mieszkanie na piętrze (budynek otwarty)
Część zewnętrzna przód
Obrazek

Bok
Obrazek

Strona wewnętrzna
Obrazek

Kominek
Obrazek

Pokoik
Obrazek

Warsztat
Obrazek
Obracając koło młot uderza w miecz.

Bok
Obrazek

Budynek zamknięty
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Figurki wieśniaków (wieśniaczek też) mają dwustronnie malowane torsy. Niestety żołnierze nie. Tak więc mamy tu wieśniaczkę która była już w zestawie adwentowym, całkiem nową piękność (karczmarka), staruszka z nieodłączną laską, dorosłego mężczyznę, chłopca, kowala i dwóch żołnierzy.
Widok od przodu

Obrazek

Obrazek

Dziewczyny mają dwustronne buźki
Obrazek

Widok od tyłu
Obrazek

Obrazek

Krówki
Obrazek

Indyk
Obrazek

Kram
Obrazek

Widok z góry
Obrazek

Obrazek

4. Plusy i minusy
+dwa wspaniałe budynki, można je złożyć w pełnoprawne budynki jak i rozłożyć i zajrzeć do środka
+sześć figurek średniowiecznych cywili mających dwustronnie malowane torsy
+mnóstwo akcesoriów dużych ilościach jak ryby, jabłka, marchewki
+zwierzątka: jest biały koń, dwie brązowe krówki, żabka, mysz zbudowane z klocków kaczka, kura i kogut
+detale wewnątrz budynków jak łoże, obrazki, piec, napędzany kołem młot i wiele innych

-ogólna dostępność w zwykłym sklepie tego zestawu nie dostaniesz
-bałagan w woreczkach (nerwy mnie nieraz brały, kiedy szukałem 10 minut jednego klocka)
-zamiast żołnierzy wolałbym jakichś cywili


5. Ocena
Co ja mam tutaj w zasadzie napisać? Zestaw jest wspaniały niesamowicie bawialny. Ile my tu mamy części. Mamy 5 ryb, 5 kielichów w tym 3 różne, bo jeden szary, jeden przeźroczysty i 3 żółte. Idziemy dalej, w jakim innym zestawie mamy 4 jabłka, 3 marchewki 2 kosze, szczotkę do włosów czy wreszcie indyka? To nie jest zwykły zestaw!
Wreszcie krowy. Są przepiękne. Mają bardzo sympatyczne główki, gdzieś czytałem, że komuś się wydaje, że są za małe. Ten ktoś chyba na wsi nigdy nie był konie są wysokie w porównaniu do krów, które są niskie. Moim zdaniem zostały oddane idealnie. Mógłbym wystawić ocenę, 10 ale tak sobie myślę 2009 rok jest wspaniały. Mamy tyle wspaniałych zestawów są piraci, będzie farma, będziemy mieli świetny zestaw Star Wars 8038 „The Battle of Endor” myślę, że to jeszcze nie koniec i wierzę głęboko, że ujrzymy jeszcze lepsze zestawy w przyszłości dlatego wystawiam 10193 ocenę 9,5/10.
Wszystkie zdjęcia http://www.brickshelf.com/cgi-bin/galle ... 362453&n=0
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 16:30 przez vedder, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

To chyba pierwszy zestaw, ktory doczekal sie az dwoch recenzji na raz :-) Zdecydowanie na to zasluguje, jest to na pewno zestaw bardzo wazny. Szkoda ze druga recenzja nie sprobowala odniesc sie jakos (najlepiej w formie dyskusji) do pierwszej. Obu recenzentom jednak bardzo dziekujemy, kawal dobrej roboty.
vedder pisze:gdzieś czytałem, że komuś się wydaje, że są za małe
To pewnie o mnie mowa. Nie odczepia sie ode mnie te krowy :-) Pytanie ktore zadalem mialo byc prowokacyjne w zamysle :-)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Ten zestaw to niewątpliwie pozycja obowiązkowa. Ale po rozbiciu świnki okazało się, że jeszcze trochę mi brakuje.

lordofdragonss

#8 Post autor: lordofdragonss »

Wczoraj byłem u nas w nowo otwartym sklepie i mają 4 te zestawy po 370...
Czemu ja nie mam aktualnie pieniendzy TT^TT
Moim zdanieb mimo ze zestaw jest super, czegoś w nim brakuje.. o już wiem! Kosmitów by porwali krówki :D
To jak? przerzucamy się na lego-hinduizm? xD

Mam prośbę, moglibyscie zrobic zdjecie samej krowie bez rogów/ z doczepionymi starymi rogami?
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 07:41 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#9 Post autor: Hippotam »

Krowy zfotografował DNL z Classic-Castle (stare i nowe rogi):
Obrazek

Przy okazji: jojo przełożył te nowe rogi do hełmu wikinga:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 07:55 przez Hippotam, łącznie zmieniany 2 razy.

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Nexus 7 pisze:Szkoda ze druga recenzja nie sprobowala odniesc sie jakos (najlepiej w formie dyskusji) do pierwszej.
No ale o czym mieli dyskutować ? :D

-Zestaw bardzo mi się podoba.
-Nie, to mi zestaw bardzo się podoba.
-Ale mi podoba się bardziej
...

Dla mnie kamień milowy w zestawach castlowych, sądząc po achach i ochach na świecie będzie się sprzedawał rewelacyjnie i w przyszłości doczekamy się kontynuacj jak z Cafe Cornerem. Oł Jea :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

nori pisze:Natomiast nie mam pojęcia co symbolizuje mały czerwony okrąglak ?
Ketchup się rozlał.

MasterBlaster

#12 Post autor: MasterBlaster »

nori pisze:Natomiast nie mam pojęcia co symbolizuje mały czerwony okrąglak ?
Mnie to wygląda na pomidorka :)
Obydwie recenzje warte przeczytania - nadal nie mogę się zdecydować...
Kupić czy nie kupić? Oto jest pytanie...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

Kupić czy nie kupić? Oto jest pytanie...
Kupić!
Tylko gdzie...

Zresztą Ciebie to zobowiązuje avatar ; o)
Zdrufko, Ciamek

lordofdragonss

#14 Post autor: lordofdragonss »

Całkiem nieźle wygladają ze starymi rogami.
A wiec teraz wśród krów jak i wikingów bedzie różnorodność :D

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#15 Post autor: Ramzes »

vedder pisze:Kupić czy nie kupić? Oto jest pytanie..
czytając te dwie recenzje powinieneś już być zdecydowany:)
a propo tego bałaganu z woreczkami, to uważam, że dzięki temu mamy jeszcze więcej czasu, żeby się pobawićw układanie czy w porządkowanie klocków, poznawanei części.
Jakaż to frajda brać z jednego woreczka patrzeć do instrukcji i budować? A później następny i następny i aż do 17stu. (budwałem tak buldożera i offroadera wiec jak coś to mnie nie bijcie!)
Kolejny zestaw na mojej liście i chyba jeden z pierwszych, tak że najwyższy czas oszczędzać pieniążki.
podziekował za recenzje
pozdrowił
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

ODPOWIEDZ