8397 Pirate Survival

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#16 Post autor: Kirysowaty »

W "Krzysiu" 12zł - wolę poszukać taniej. Gdzieś muszą być takie przyjemne ceny...
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Goldbrick

#17 Post autor: Goldbrick »

Kirysowaty pisze:W "Krzysiu" 12zł - wolę poszukać taniej. Gdzieś muszą być takie przyjemne ceny...
Dziś podjadę do Reala. Jak będzie coś ciekawego to dam Ci znać ;)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#18 Post autor: Ramzes »

kilka zdjęć w celu uzupełnienia:
Obrazek Obrazek Obrazek

Może, nie dużo części ale frajda ze złożenia impulsika w woreczku - niesamowita:)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#19 Post autor: Andzia »

Przyjemny zestawik, ale raczej uzupełniający, powiedziałabym. Jestem tylko zaskoczona tymi wadami o których tutaj piszecie. Lego wydawałoby się, solidna firma a tu usterki. Ja w swoich zbiorach jeszcze nie natrafiłam ale teraz będę mieć oczy szeroko otwarte.
Marzy mi się 6241 Loot Island i 6243 Brickbeard's Bounty ah rączki zacieram. Aby do wypłaty... ;-)

Ps. A teraz mam głupie pytanie do posiadaczy poprzednich serii Pirates. To, że piraci mają nowe wdzianka to super, ale z każdą nową serią Pirates zmieniają się mundury żołnierzy. Najpierw byli niebiescy, potem czerwoni, teraz też są czerwoni ale ich mundurki różnią się trochę. I jak to sobie wymyśliliście... ;-)
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 14:29 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#20 Post autor: Kirysowaty »

Andzia pisze:Ps. A teraz mam głupie pytanie do posiadaczy poprzednich serii Pirates. To, że piraci mają nowe wdzianka to super, ale z każdą nową serią Pirates zmieniają się mundury żołnierzy. Najpierw byli niebiescy, potem czerwoni, teraz też są czerwoni ale ich mundurki różnią się trochę. I jak to sobie wymyśliliście... ;-)
Nie bardzo rozumiem pytanie. Ja używam już właściwie tylko nowych mundurów - większość starych "powycierała" się (niebieskie i czerwone nadruki na białch torsach, najszybciej znikają srebrne sprzączki). Czako też tylko nowe, chyba że nadruki są krzywo nałożone. Fajnie jest mieć jednak pewną różnorodność, można stworzyć więcej frakcji lub różniących się od reszty oficerów (ew. artylerzystów i innych).
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#21 Post autor: Andzia »

Kirysowaty - miałam na myśli, czy traktujecie każdy inny typ ubranka jako inny odział wojsk czy coś w tym stylu? Niebiescy to starzy wyjadacze a czerwoni nowicjusze?
Ktoś ma inny pomysł? Może za bardzo kombinuję ale ja to sobie lubię wszystko dobrze zaplanować i wytłumaczyć. Gorzej niż z dzieckiem ;-) ha ha

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#22 Post autor: nori »

Andziu, polecam zapoznać się z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7592]opisem[/URL] autorstwa Shaggiego. Cały jeden akapit poświęcił umundurowaniu.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#23 Post autor: Andzia »

nori pisze:Andziu, polecam zapoznać się z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7592]opisem[/URL] autorstwa Shaggiego. Cały jeden akapit poświęcił umundurowaniu.
Fajnie się czytało ;-) dziękuję
Aczkolwiek z tymi mundurkami... hmm...
Niebiescy to według shaggiego żołnierze, czerwoni to Imperium a ci nowsi czerwoni w innych mundurach (Hiszpanie) to Armada? Czy ja dobrze zrozumiałam? ;-)
Ostatnio zmieniony 2009-01-29, 21:07 przez Andzia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#24 Post autor: nori »

Masz następujące nacje:

Imperial Guards (Imperium) czyli czerwone wdzianka:
Obrazek

Soldiers (żołnierze) w kolorze niebieskim:
Obrazek

Imperial Armada (Hiszpanie (?)):
Obrazek

To wszystko oczywiście ze STARYCH Piratów. W nowych mamy, jak na razie, czerwone wdzianka. Porównanie starych i nowych:
Obrazek
Więcej w galerii. Zwróć uwagę na Admirała ! Nowy jest ... niebieski ;).
Ostatnio zmieniony 2009-01-28, 23:10 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#25 Post autor: Piterko »

Mam zestaw - patrzę w drugim sklepie a tam wszyscy piraci, city, nawet coś z powerminers... ale kasy tylko na impuls starczyło :/ (12 50 zł)
"Budowanie" trwa... sekundę... może dwie xD Nic to jednak, gdyż jest to wspaniałe uzupełnienie. Tylko czemu kurde nie ma szabelki? Rybą się pirat nie obroni.
Pudełko jest fajne, takie jakby bardziej papierowe. I bardzo dobrze.
Licząc części ludzika mamy tutaj jakichś 15 elementów.
Cóż - za dychę się opłaca. Za 12 już mniej, tym bardziej, że były też inne zestawy warte kupna... ale nie sądziłem że one są takie małe XDDD (Cannon Battle to jak 1 takie pudełko i jeszcze 1/4, Kraken zaś to dwa takie impulsy.) A to chyba dobrze, bo miejsca dużo nie zajmie

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#26 Post autor: Andzia »

nori, Świetna galeria porównawcza! Nowi piraci i żołnierze znacznie lepiej się prezentują w swoich ubrankach, zwłaszcza na plecach ;-)
Ja ze starych piratów mam tylko żołnierzy (niebieskich :) więc jeśli się skuszę na zestawik Pirates II będzie urozmaicenie. I teraz jak ich potraktować? Czerwoni jacyś lepsi są? Potraktować ich jako straż królewską?

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#27 Post autor: Ither »

ja bym z nich zrobił osobną frakcję ew. jeśli ktoś ma czerwonych starych żołnierzy to czerwoni starzy to piechota liniowa, a nowi czerwoni to grenadierzy :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#28 Post autor: lugomina »

Ither pisze:ja bym z nich zrobił osobną frakcję ew. jeśli ktoś ma czerwonych starych żołnierzy to czerwoni starzy to piechota liniowa, a nowi czerwoni to grenadierzy :)
Dokladnie, tych nowych czerwonych mozna obrócic torebka do przodu i juz mamy z nich grenadierów, jak komu torebek z IJ nie starcza :)

Niebieskich i czerwonych ja traktuje jako wrogie frakcje.
Oczywiscie jak ktos chce miec dwukolorowe wojsko, moze niebieskich uzyc w marynarce wojennej a czerwonych jako piechote, - albo niebieska piechota, czerwoni dragoni - albo jeszcze inaczej, jak komu pasuje - droga wolna, zabawy pelno :)

Nowe torsy czerwone traktuje jako troche wyzsze w hierarchii, takie oficerskie - ze wzgledu na to zlote jajko na solar plexus i przepyszne czako. Moze zrobie z nich wlasnie takich dragonów na konikach.
Stare torsy traktuje jako zwyklych szeregowców. Mam wiec w planach dokupic jeszcze pare starych, dobrych czerwonych wiarusów, zeby ci nowi mieli kim pomiatac :)

Oprócz oczywiscie trudnych do dostania i drogich, starych admiralów - jak tych kiedys bede miala, to beda moi super-generalowie, marszalki polne i takie tam grube szyszki.

Ciekawi mnie bardzo, czy Lego wypusci tez nowych niebieskich zolnierzy? Mam nadzieje, ze tak, bo i dzieci i Afole beda kupowac cale armie w obu kolorach, tak jak kupuja 2 frakcje SW. W kazdym razie super, ze mamy tyle teraz nowych ubranek historycznych.
Ostatnio zmieniony 2009-01-30, 18:35 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

lordofdragonss

#29 Post autor: lordofdragonss »

Przydały by sie teraz do nich jakieś nowe, równie historyczne włoski... :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-30, 18:14 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#30 Post autor: lugomina »

lordofdragonss pisze:Przydały by sie teraz do nich jakieś nowe, równie historyczne włoski... :)
Masz na mysli biale peruki z harcapkami z tylu? Mmm...
Bo ubozszych cywilów daloby sie obskoczyc wloskami z Harry Pottera czy SW.
A wojsko raczej mialo czapki, czaka, helmy, kapelusze itd.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ