[MOC] Cocroach Class Fighter

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

[MOC] Cocroach Class Fighter

#1 Post autor: Legate Scimitar »

Zbudowałem kolejny myśliwiec :P
Cóż jest zdecydowanie lepiej dopracowany od poprzedniego, ale i tak nie jestem do końca zadowolony z efektu końcowego...

Oto on:
Obrazek

Jakiś czas temu postanowiłem zbudować coś z uniwersum Star Treka, jednak z powodu braków w białym i szarym kolorze zdecydowałem się zrobić coś z poza tzw. kanonu...
i wyszedł myśliwiec :P

Zmajstrowałem nawet dane techniczne (na podstawie www.ditl.org ) - link

Widok ogólny:
1 2 3 4

Spód Detale podwozia Detale cd.
No i powód dla którego zamontowałem magnesy w podwoziu :P

Galeria (po upublicznieniu).
Ostatnio zmieniony 2009-01-30, 00:50 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Widzę że nie marnujesz czasu od spotkania integracyjnego ;P (bo ja tak :/ )...

Są te zmiany, o których mówiłeś - i z tymi skrzydłami lepiej wygląda... Dalej mi się kabina najmniej podoba :/ A pozostałe fragmenty są fajne... od spodu np ciekawie wygląda :)
Legate Scimitar pisze:No i powód dla którego zamontowałem magnesy w podwoziu :P
Trzeba było to zdjęcie wkleić do postu jak pierwsze, żeby było dobrze widoczne bo ciekawe jest ;)

ps. popraw sobie link 'www.ditl.org' bo nie działa...
Ostatnio zmieniony 2009-01-29, 23:14 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#3 Post autor: Legate Scimitar »

spacelord pisze:Widzę że nie marnujesz czasu od spotkania integracyjnego ;P (bo ja tak :/ )...
powiedzmy że odebrałem części i tak jakoś wyszło, poza tym jest jeszcze kwestia sesji w toku :P
spacelord pisze: Dalej mi się kabina najmniej podoba :/
Niestety chwilowo nic na to nie zaradzę...
spacelord pisze:ps. popraw sobie link 'www.ditl.org' bo nie działa...
Mimo poprawienia wciąż nie działa - prawdopodobnie znowu padła tamta stronka :/

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Interesujący myśliwiec, ciekawe pomysły, jednakże konstrukcyjnie panuje tu niemały chaos.
Z mojego punktu widzenia, całość nie jest spójna i sporo elementów kłóci się ze sobą pomimo dość zwartej bryły.
Być może takie właśnie były Twoje zamierzenia, jednakże dobrze byłoby przynajmniej ujednolicić poszczególne klocki kolorystycznie, co z pewnością uporządkowałoby konstrukcję.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#5 Post autor: caro »

Trochę za ciemna konstrukcja jak dla mnie. Przez szaro czarne barwy staje się nieprzyjemny dla oka. Oprócz tego sam model jest przyzwoicie zbudowany. Wprawdzie to nie mój dział, ale podobają mi się silniki. Aha,a zapomniałem dodać, że sprawia wrażenie mocnej konstrukcji,a jak się trzyma na tym magnesie ? Nie zjeżdża na dół ?
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Barwy są w porządku, przyczepię się jedynie to przodu, a konkretnie do przedniej szyby - w ogóle mi tu nie pasuje.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#7 Post autor: Legate Scimitar »

spacelord pisze:Dalej mi się kabina najmniej podoba
Mikolaj pisze:przyczepię się jedynie to przodu, a konkretnie do przedniej szyby - w ogóle mi tu nie pasuje.
Co do szyby - i tak była to najlepsza opcja jaką miałem w tym momencie, była jeszcze taka sama tyle że pomarańczowa z mordą rekina z boku narysowaną i moim zdaniem gorzej wyglądała...
Hezar pisze:jednakże dobrze byłoby przynajmniej ujednolicić poszczególne klocki kolorystycznie, co z pewnością uporządkowałoby konstrukcję.
Cóż nie chciałem robić kolejnego modelu w samym czarnym kolorze, a szare części starałem się mimo wszystko jakoś uporządkować.
caro pisze:a jak się trzyma na tym magnesie ? Nie zjeżdża na dół ?
więc magnesów jest sztuk 3, przyczepione są po jednym do każdego z goleni podwozia.
Sam model czasem zsunie się - głównie z powodu wagi, ale nigdy nie odpada od powierzchni lodówki.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8 Post autor: Qworg »

Zgrabny modelik. Fajnie ze nie zrobiłeś całego czarnego i dodałeś szare elementy, model dzięki temu lepiej się prezentuje na zdjęciach i nie udaje czarnej, jednolitej masy plastyku. Nie rozumiem dlaczego niektórym się szybka w modelu nie podoba... Moim zdanie bardzo dobrze komponuje się zresztą, tylko jak jest podniesiona wydaję się zbyt wielka... Ale z podniesioną w końcu się nie late więc to mało istotny szczegół.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#9 Post autor: Legate Scimitar »

Dzięki :)

szczerze powiedziawszy mam już dość przeważającego czarnego koloru w konstrukcjach, stąd ostatnio robię zakupy w szarym i innych kolorach, ale to jeszcze trochę potrwa zanim będę miał odpowiednie zaplecze części. Poza tym trudno jest uchwycić detale czarnego modelu robiąc zdjęcia...
I cieszę się że wreszcie komuś szybka się podoba :P

ODPOWIEDZ