[MOC] Daf 95 xf

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mikey

[MOC] Daf 95 xf

#1 Post autor: Mikey »

Witam!

Dawno mnie tu nie było, więc postanowiłem coś zaprezentować.
Moje zainteresowania to motoryzacja, a w szczególności ciężarówki( Amerykańskie i Europejskie). Też dlatego powstał ten oto model Daf 95 xf. Dlaczego on ???
Moim zdaniem ma on dość proste kształty i dosyć łatwo można go odwzorować w niewielkiej skali.

Model i naczepę budowałem przez 5 dni, bo jak już zbudowałem kabinę to okazało się, że to i owo nie pasuje, jest żle czy cuś. I tak chyba ze 4 razy, więc budowa się przeciągała.
Ale w końcu się udało i jest!!!

Oto Daf na którym się opierałem budując model:

Daf

A tu są pojedyńcze fotki:
1
2
3

GALERIA(po ocenzurowaniu)
klik

I to chyba na tyle
Proszę o komenty!
Dzięki:)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

Żaden ciężarówkowiec nie komentuje to ja spróbuję :)

Kabina mi się bardzo nie podoba :/ Trochę inna niż to do czego przyzwyczaiły forumowe prace... na zdjęciach za bardzo widać zarysy między klockami - wygląda prawie jakby sięz cegieł składała... można by ją tu i ówdzie wyokrąglić trochę, ew dodać jakieś inne klocki niż ścianki...
I tył przyczepy też mi się nie podoba - takie są w rzeczywistości?
Poza tym - cała reszta jest ok :)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

Jakieś prawdopodobieństwo jest. Jednak jest zbyt kolorowa. Im mniejsza skala tym trudniej coś odwzorować lecz np szyby mogłeś zastąpić samymi belkami, ale troche je pochylić. Lusterka mogłyby być z samych title 2x1. Aha, usunąłbym również tą antentke z dachu, która nie wygląda mi na 100% lego :P Jeśli się myle co do tego to niech mnie ktoś poprawi, nie jestem chodzącym peeronem :)
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#4 Post autor: V3speer »

caro pisze:Aha, usunąłbym również tą antentke z dachu, która nie wygląda mi na 100% lego :P Jeśli się myle co do tego to niech mnie ktoś poprawi, nie jestem chodzącym peeronem :)
Antenka z Cobi.



Model niezły jak na początek.

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#5 Post autor: Webster »

Nawet niezły, chociaż popracuj nad tyłem ciężarówki.
http://photos.net-truck.com/photos/daf- ... 208t13.jpg
Zwróć uwagę na wnękę w kabinie nad silnikiem, jest większa niż u ciebie. I może spróbuj wywalić te nadkola z tyłu i zderzak- ciągniki poprostu nie mają zderzaka z tyłu. Normalnie zawsze widać ramę ciągnika tak jak na zdjęciu. I może przydałyby się jakieś drzwi.

ODPOWIEDZ